Καλοκαιρινές διακοπές μετά απο 20 χρόνια...

kerkireos

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Λογω δουλειας (τουριστικη επιχειριση στην Κερκυρα) δεν ειχα την ευκαιρια να κανω καλοκαιρινες διακοπες.Παροτι σε νησι καθε καλοκαιρι κανω γυρω στα 10 μπανια και σπανια ειναι ξενοιαστα...
Τους χειμωνες τα τελευταια 5 χρονια πηγαινω διακοπες Ελλαδα η Ευρωπη αλλα νομιζω εφτασε ο καιρος για ενα ταξιδι σε τουριστικο προορισμο.

Ο προγραμματισμος για τις διακοπες σε Ευρωπη που φαινεται παιχνιδακι και εχω προβληματιστει...Τοσοι πολλοι προορισμοι που δεν ξερω τι να διαλεξω και αν για πρωτη φορα θα πρεπει να απευθυνθω σε τουριστικο γραφειο.

Θα ειμαστε ζευγαρι, 30 χρονων και η περιοδος που μπορουμε να παμε διακοπες ειναι απο 22 Δεκεμβρη μεχρι 8 Γεναρη. Παντρευτηκαμε πριν δυο χρονια αλλα λογω καποιων περιστασεων δεν μπορεσαμε να παμε γαμηλιο ταξιδι και ειναι μια υποσχεση που ειχα δωσει στην συζηγο, εφτασε η ωρα να την υλοποιησω.

Διαθεσιμο budget: μεχρι 5.000 ευρω και για τα 2 ατομα. Τοσα χρονια οικονομιες απο διακοπες θελω κατι που να μας μεινει αξεχαστο και ας πληρωσουμε κατι παραπανω...

Το ιδανικο σεναριο ειναι μικρα νησακια οπου θα περναμε τον περισσοτερο χρονο στην παραλια,καταδυσεις κτλ.

Ελπιζω να εδωσα μια σαφη εικονα περιπου τι θελουμε, περιμενω τις προτασεις σας!:)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Θα μιλήσουν οι παραλιολόγοι του φόρουμ αλλά νομίζω ότι το μπάτζετ αυτό φτάνει για Σεϋχέλλες. :)
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Εγώ προτείνω Τανζανία: μερικές μέρες για αξιοθέατα και σαφάρι και μερικές στη Ζανζιβάρη για θάλασσα και ξεκούραση.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το ιδανικο σεναριο ειναι μικρα νησακια οπου θα περναμε τον περισσοτερο χρονο στην παραλια,καταδυσεις κτλ.
Αυτό που περιγράφεις είναι island hopping στις Φιλιππίνες. Ρίξε μια ματιά εδώ να δεις αν σε ενδιαφέρει
http://www.travelstories.gr/community/threads/Παμε-Φιλιππινεs.1014/
 

kerkireos

Member
Μηνύματα
22
Likes
6
Σας ευχαριστω και οι δυο ιστοριες πολυ καλες, ειδικα για τις Φιλιππινες νομιζω οτι πολλοι της εβαλαν στο προγραμμα μονο απο αυτες τις περιγραφες...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.845
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom