Καλοκαιρινές διακοπές 2022

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Δεν είμαι σίγουρος.Και πάλι με κάποιο μαγικό τρόπο που μόνο ο Έλληνας ξέρει,βρίσκονται λεφτά και όλοι κάπου πηγαίνουν
Ρωτησα ταξιτζη μια φορα. Μου ειπε "εσυ πληρωνεις τους λογαριασμους πριν φυγεις η τους αφηνεις ετσι και βλεπουμε απο Σεπτεμβρη, ολα κομμενα? Ετσι τα βρισκουν, δεν ειναι μαγικο". Αυτο μου ειπε και το εχω δει οντως.
Η μαγικη σκεψη "κατι θα γινει και ολα θα πανε καλα μετα" ειναι πολυ εκτεταμενη στον κοσμο.
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Ρωτησα ταξιτζη μια φορα. Μου ειπε "εσυ πληρωνεις τους λογαριασμους πριν φυγεις η τους αφηνεις ετσι και βλεπουμε απο Σεπτεμβρη, ολα κομμενα? Ετσι τα βρισκουν, δεν ειναι μαγικο". Αυτο μου ειπε και το εχω δει οντως.
Η μαγικη σκεψη "κατι θα γινει και ολα θα πανε καλα μετα" ειναι πολυ εκτεταμενη στον κοσμο.
πόσο να αφήσει μια οικογένεια απλήρωτα, άντε ένα 500αρικο μαξ. δεν πας με αυτά τα λεφτά διακοπές..
και μην ακούς ταξιτζήδες. στα λένε τόσο ωραία και φιλοσοφημένα που στο τέλος τους πιστεύεις.
και η πηγή τους πάντα είναι κάποιος βουλευτής, αξιωματικός, στέλεχος, που μπήκε στο αμάξι τους και τους τα είπε εμπιστευτικά και στα λέει σε σένα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
πόσο να αφήσει μια οικογένεια απλήρωτα, άντε ένα 500αρικο μαξ. δεν πας με αυτά τα λεφτά διακοπές..
και μην ακούς ταξιτζήδες. στα λένε τόσο ωραία και φιλοσοφημένα που στο τέλος τους πιστεύεις.
και η πηγή τους πάντα είναι κάποιος βουλευτής, αξιωματικός, στέλεχος, που μπήκε στο αμάξι τους και τους τα είπε εμπιστευτικά και στα λέει σε σένα.
Η προσωπικη πηγη μου ειναι οτι τις καλυτερες διακοπες τις εχω δει να τις κανουν ατομα που κανουν σταση πληρωμων δανειου σπιτιου και τους πιανει το "οσα πανε κι οσα ερθουν, μεχρι να το παρει η τραπεζα".
Με τους απλους απληρωτους λογαριασμους παει το φοιτηταριο.
Γενικα ειναι πολυ ευκολο να φυγεις διακοπαρες αν τη δεις τρελιτσα
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η προσωπικη πηγη μου ειναι οτι τις καλυτερες διακοπες τις εχω δει να τις κανουν ατομα που κανουν σταση πληρωμων δανειου σπιτιου και τους πιανει το "οσα πανε κι οσα ερθουν, μεχρι να το παρει η τραπεζα".
Με τους απλους απληρωτους λογαριασμους παει το φοιτηταριο.
Γενικα ειναι πολυ ευκολο να φυγεις διακοπαρες αν τη δεις τρελιτσα
Γενικά η πίστη σε "από μηχανής Θεούς" είναι πολύ ισχυρή στη χώρα μας.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Η προσωπικη πηγη μου ειναι οτι τις καλυτερες διακοπες τις εχω δει να τις κανουν ατομα που κανουν σταση πληρωμων δανειου σπιτιου και τους πιανει το "οσα πανε κι οσα ερθουν, μεχρι να το παρει η τραπεζα".
Με τους απλους απληρωτους λογαριασμους παει το φοιτηταριο.
Γενικα ειναι πολυ ευκολο να φυγεις διακοπαρες αν τη δεις τρελιτσα
και στο τελος σε φωναζει η τραπεζα για διακανονισμο και εσυ εχεις κανει και τις διακοπαρες και βγαινεις και απο πανω....

αλλα αυτο ειναι στον ανθρωπο....εγω δυστυχως η ευτyχως δεν μπορω να το κανω....
 

Konstantina Zaf

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα στην καλύτερη travel team :)

Φέτος, μαζί με το αγόρι μου ψάχνουμε προορισμούς για τις καλοκαιρινές μας διακοπές! Μένουμε Αθήνα, έχουμε αμάξι το οποίο θα πάρουμε μαζί μας, έχουμε στην διάθεσή μας 6-7 διανυκτερεύσεις. Γενικά ψάχνουμε κάποιο μέρος το οποίο να έχει πολύ όμορφες παραλίες ( κυρίως με αμμουδιά), να είναι γραφικό , να μην είναι party animal αλλά ούτε και νέκρα.
Στην αρχή σκεπτόμασταν για Κύθηρα, αλλά είδα σε forum εδώ ότι πολλοί ανέφεραν τους δύσκολους & κακούς δρόμους και λίγο μας προβλημάτισε αυτό. Μάλιστα το πλάνο μας ήταν να πάμε Αθήνα - Πελοπόννησο, να μείνουμε δύο βράδια κάπου προς Μάνη - Λιμένι και μετά να πάμε Κύθηρα. Έχουμε στο μυαλό μας και την Σκόπελο.
Κάποιες προτάσεις από εσάς θα μας βοηθούσαν πολύ! :xalara:

*ΥΓ. έχουμε πάει Λευκάδα, Χαλκιδική, Κρήτη, Αμμουλιανή, Θάσο.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα!! Θα σου πρότεινα να πηγαίνατε Μήλο και να τη συνδυάσετε με Φολέγανδρο..5 μέρες και 2 αντίστοιχα. Αλλιώς πιστεύω ότι και η Αμοργός είναι μια καλή επιλογή.
 

Konstantina Zaf

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :) Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες? Για παραλίες, σε ποιο μέρος να μείνουμε.
Μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον προορισμός!
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
947
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αφού σας φοβίζουν οι δρόμοι των Κυθήρων και είχατε κατά νου τη Μανη, γιατί δε βάζετε στο πρόγραμμα την Ελαφόνησο (ΟΙ παραλίες!!!!)
Εγώ θα πήγαινα και μια Μονεμβασια επί τη ευκαιρία.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους.
Είμαστε 5 οικογένειες κ ψάχνουμε κατάλυμα για διακοπές στη Στερεά Ελλάδα.
Καλό θα ήταν να είναι κοντά στην θάλασσα κ ιδανικό να έχει πισίνα.
Περιμένουμε προτάσεις
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα. Το Avantis Hotel στην Ερέτρια πληροί τις προϋποθέσεις που ζητάτε. Στο δωμάτιο υπήρχε και κουζινούλα, ήταν ευρύχωρο, με πισίνα και δίπλα στη θάλασσα. Γενικώς το κατάλυμα είναι πολύ καλό!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.782
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom