Καλοκαιρινές διακοπές 2022

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
50 ευρω για δικλινο Ιουλιο Αυγουστο θεωρειται πολυ οικονομικη τιμη οπουδήποτε στην Ελλαδα ειδικα εφετος .
Το Booking κραταει προμηθεια απο τους ξενοδοχους που την πληρωνεις εσυ.
Παρε τηλεφωνο εσυ τα ξενοδοχεια και αν βρεις δωματιο παζαρεψε την τιμη .
Μετα τοσα χρόνια κοβιντ λογικο να ειναι κλεισμενα τα πάντα . Οπως ηδη σου ειπαν πιο πανω ειναι αργα για να πετυχεις καλή τιμη.
Απορια γιατι κλεινεις με τουριστικο γραφειο ;
Σας κανει και την μεταφορα προς και απο το Τολό ;
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιταλία
50 ευρω για δικλινο Ιουλιο Αυγουστο θεωρειται πολυ οικονομικη τιμη οπουδήποτε στην Ελλαδα ειδικα εφετος .
Το Booking κραταει προμηθεια απο τους ξενοδοχους που την πληρωνεις εσυ.
Παρε τηλεφωνο εσυ τα ξενοδοχεια και αν βρεις δωματιο παζαρεψε την τιμη .
Μετα τοσα χρόνια κοβιντ λογικο να ειναι κλεισμενα τα πάντα . Οπως ηδη σου ειπαν πιο πανω ειναι αργα για να πετυχεις καλή τιμη.
Απορια γιατι κλεινεις με τουριστικο γραφειο ;
Σας κανει και την μεταφορα προς και απο το Τολό ;
Όχι δεν κλείνω με τουριστικό για το τολο. Κλείνω όπου πάει . Πέρυσι ήταν Λευκάδα 3 μέρες πολύ ωραία !! Κ ξέρουμε τους ανθρώπους που έχουν το γραφείο. Απλά έλεγα μήπως πηγαίναμε κ ξεχωριστά στο Τολό λίγο
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.967
Likes
12.009
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Πριν 5 χρόνια είχα πάει στο Τολό κ μου άρεσε πάρα πολύ θυμάμαι ότι είχε πολύ οικονομικά δωμάτια , ήθελα κ για φέτος να κλείσω ένα τριήμερο.... Μπαίνω στο booking οι τιμές στα ύψη .... Ντροπή κ αισχος!!!! Όλα πάνω από 50€ τη βραδιά!!!!!! Θα δω για Airbnb
Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε γενικά τιπς για οικονομικές διακοπές?
Καθαρή αισχροκέρδεια!
 

manos89

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Γεια σε όλο το φόρουμ. Σπανίως γράφω αλλά παρακολουθώ συχνά πολλά από τα topics.
Θέλω τη βοήθεια σας για επιλογή προορισμού την επόμενη βδομάδα (μετά τις 23-24, οι ημερομηνίες είναι ευέλικτες γενικά).

Στο ταξίδι θα είμαστε εγώ και η κοπέλα μου, γύρω στα 30 και οι 2 ψάχνουμε ένα μέρος που:
1) Θα έχει σχετικά καλές παραλίες και εύκολα προσβάσιμες (ακόμα και με τα πόδια αν είναι δυνατόν)
2) Θα έχει κάποια ζωή (δεν λέω να είναι Μύκονος, αλλά να έχει κάποια εστιατόρια/μπαρ για να πηγαίνουμε το βράδυ και να μην βαριόμαστε :p)
3) Να είναι προσβάσιμο με αμάξι και το πολύ 3-3μιση ώρες από την Αθήνα.

Ο σκοπός είναι να πάμε σε αυτό το μέρος και να δουλεύουμε από εκεί καμιά βδομάδα (είμαστε και οι 2 remote) και μετά να πάμε κατευθείαν Λευκάδα που έχουμε ήδη κλείσει.

Έχουμε πάει ήδη Καλαμάτα τον Ιούνιο και σκεφτόμασταν μέχρι σήμερα να κλείσουμε στον Πόρο, αλλά μάλλον το απορρίπτουμε επειδή διαβάσαμε ότι οι παραλίες του δεν λένε τίποτα.
 
Last edited:

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
Καλησπέρα σε όλους. Όπως έχω πει σε προηγούμενο ποστ ψάχνουμε να βρούμε τελευταία στιγμή που να κάνουμε κάποιες 3ημερες διακοπές.Ζούμε βόρεια Ελλάδα και ψάχνουμε έστω κάπου εδώ γύρω είτε θάλασσα είτε βουνό αλλά θέλουμε να έχει ιδιωτική πισίνα. Καμιά ιδέα για μέρη; Μέχρι ζαγοροχώρια κοιτάξαμε έτσι για αντίδραση στο καλοκαίρι. Έχετε κατά νου κάποιο μέρος έστω σε βουνό που να μην έχει πάει ο νους μας; Απόψεις υπέρδεκτές!!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Καστοριά, Φλώρινα, Αμύνταιο? Νομίζω ότι υπάρχουν ξενοδοχεία με πισίνα.
 

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
Σας ευχαριστώ! Θα τα τσεκάρω! Αν υπάρξουν και άλλες προτάσεις πολύ ευχαριστώς!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.517
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom