Καλοκαιρινές διακοπές 2022

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Τα Μέθανα συνδέονται και ακτοπλοικώς από Πειραιά
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Που θα πηγαίνατε ξεκινώντας από Ιωάννινα Παρασκευή μεσημέρι (1η Ιουλίου) για 2-3 μέρες αποφεύγοντας Πρέβεζα που έχουμε πάει και Λευκάδα στην πόλη που έχουμε πάει; Ίσως Νυδρί; Αξίζει Κέρκυρα για 3 μέρες στην πόλη (γύρω στα 30€ επιβάτης και αυτοκίνητο το φέρι). Κάτι άλλο. Δεν ξέρω πού αλλού μπορεί να πάμε. Βέβαια η τρεις διανυκτερεύσεις μπορεί να γίνουν και 5
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Που θα πηγαίνατε ξεκινώντας από Ιωάννινα Παρασκευή μεσημέρι (1η Ιουλίου) για 2-3 μέρες αποφεύγοντας Πρέβεζα που έχουμε πάει και Λευκάδα στην πόλη που έχουμε πάει; Ίσως Νυδρί; Αξίζει Κέρκυρα για 3 μέρες στην πόλη (γύρω στα 30€ επιβάτης και αυτοκίνητο το φέρι). Κάτι άλλο. Δεν ξέρω πού αλλού μπορεί να πάμε. Βέβαια η τρεις διανυκτερεύσεις μπορεί να γίνουν και 5
Χαλαρά Κέρκυρα (αν το κάνεις 5ημερο ακόμα καλύτερα), αλλά και 3 έστω μέρες με αυτοκίνητο παίρνεις μια καλή γεύση. Ο,το πιο ενδιαφέρον στη ΒΔ Ελλάδα ή Κέρκυρα και νομίζω πως δεν υπάρχει Γιαννιώτης που δεν την έχει επισκεφθεί κ για λίγο
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Χαλαρά Κέρκυρα (αν το κάνεις 5ημερο ακόμα καλύτερα), αλλά και 3 έστω μέρες με αυτοκίνητο παίρνεις μια καλή γεύση. Ο,το πιο ενδιαφέρον στη ΒΔ Ελλάδα ή Κέρκυρα και νομίζω πως δεν υπάρχει Γιαννιώτης που δεν την έχει επισκεφθεί κ για λίγο
Δεν είμαι από τα Γιάννενα, απλά θα είμαι την Παρασκευή 1 Ιουλίου στα Ιωάννινα για σέρβις του αυτοκινήτου και είπαμε από εκεί να ξεκινήσουμε για τις ολιγοήμερες διακοπές. Άρα Κέρκυρα προτείνεις ε;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Δεν είμαι από τα Γιάννενα, απλά θα είμαι την Παρασκευή 1 Ιουλίου στα Ιωάννινα για σέρβις του αυτοκινήτου και είπαμε από εκεί να ξεκινήσουμε για τις ολιγοήμερες διακοπές. Άρα Κέρκυρα προτείνεις ε;
Ναι, ναι, ναι
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Ευχαριστώ πολύ, δεν ξέρω σίγουρα γιατί μάλλον προκύπτει και ένας γάμος στα Ιωάννινα οπότε μάλλον θα το αφήσουμε για άλλη φορά στην Κέρκυρα και θα μείνουμε Ιωάννινα για το σαββατοκύριακο
 
Μηνύματα
34
Likes
34
Καλά στη Σαντορίνη λογικά θα πάω με δικά μου έξοδα, αλλά σε άλλα νησιά τύπου Χίος κλπ, πιστεύω ότι θα είναι μια χαρά. Και ακόμα μία ερώτηση. Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και μετά να παρατείνεις την παραμονή σου στο κατάλυμα με δικά σου έξοδα;
Ναι, μπορείς να παρατείνεις τη διαμονή σου γιά όσες μέρες θέλεις με δικά σου έξοδα ΑΛΛΆ αυτό είναι κάτι που πρέπει να το συνεννοηθείτε ΕΞ ΑΡΧΉΣ με τον επιχειρηματία που έχει το κατάλυμα και φυσικά πριν κάνετε οποιαδήποτε συμφωνία, ΡΩΤΉΣΤΕ ΠΡΏΤΑ την τιμή για το ένα επιπλέον βράδυ για να δείτε αν σας συμφέρει να καθίσετε επιπλέον και πόσα βράδια παραπάνω σας παίρνει να μείνετε. Είναι κάτι που το κάνω σχεδόν κάθε φορά που παίρνω κοινωνικό τουρισμό.
 
Μηνύματα
34
Likes
34
Γεια σε όλους, είμαι καινούριο μέλος, ελπίζω να γράφω στο σωστό μέρος.

Θέλουμε να πάμε με το αγόρι μου διακοπές σε κάποιο οικονομικό νησί, ήμαστε 20 και 22 και σκεφτήκαμε να πάμε Ίο αλλά όλοι μας λένε ότι εκεί πας ελεύθερος και όχι σε σχέση. Επίσης δεν υπάρχει κάποιο δίπλωμα και θα ήμαστε με ΚΤΕΛ. Πέρσι πήγαμε Μήλο και μας άρεσε πάρα πολύ.

Κάποια καλή ιδέα;
Αμοργός!!! Πολυ όμορφο νησί, από τα ποιό όμορφα της Ελλάδας. Γραφικό, υπέροχες παραλίες, νορμάλ τιμές σε φαγητό και ΚΤΕΛ με άκρως ικανοποιητικά δρομολόγια για όλο το νησί!!! Δε θα το μετανιώσετε. Καλά να περάσετε.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Ναι, μπορείς να παρατείνεις τη διαμονή σου γιά όσες μέρες θέλεις με δικά σου έξοδα ΑΛΛΆ αυτό είναι κάτι που πρέπει να το συνεννοηθείτε ΕΞ ΑΡΧΉΣ με τον επιχειρηματία που έχει το κατάλυμα και φυσικά πριν κάνετε οποιαδήποτε συμφωνία, ΡΩΤΉΣΤΕ ΠΡΏΤΑ την τιμή για το ένα επιπλέον βράδυ για να δείτε αν σας συμφέρει να καθίσετε επιπλέον και πόσα βράδια παραπάνω σας παίρνει να μείνετε. Είναι κάτι που το κάνω σχεδόν κάθε φορά που παίρνω κοινωνικό τουρισμό.
Ναι εννοείται ότι θα συνεννοηθούμε με τον ξενοδόχο, απλά γιατί να έχει διαφορετική τιμή. Αυτός τα λεφτά του θέλει να πάρει, είτε από τον κοινωνικό τουρισμό είτε από εμένα. Κάτι άλλο τώρα. Επειδή ενδιαφέρομαι και για τη Σάμο με το pass των τριακοσίων ευρώ. Έχεις υπόψη σου αν το δικαιούνται και συνταξιούχοι;
Επειδή είδα και τι παρακάτω σχόλιό σου, πρέπει να είναι φοβερή η Αμοργός, απλά διάβασα ότι η πληρότητα πρέπει να είναι στο 90-95% για τους δύο επόμενους μήνες
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιταλία
Πριν 5 χρόνια είχα πάει στο Τολό κ μου άρεσε πάρα πολύ θυμάμαι ότι είχε πολύ οικονομικά δωμάτια , ήθελα κ για φέτος να κλείσω ένα τριήμερο.... Μπαίνω στο booking οι τιμές στα ύψη .... Ντροπή κ αισχος!!!! Όλα πάνω από 50€ τη βραδιά!!!!!! Θα δω για Airbnb
Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε γενικά τιπς για οικονομικές διακοπές?
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιταλία
Απορια : τι το ωραιο εχει το Τολο?

Τιπ: οταν βλεπεις τον χειμωνα τον πληθωρισμο να καλπαζει, κλεινεις για καλοκαιρι απο την ανοιξη. 1η Ιουλη ειναι παρα πολυ αργα.
Για κάποιο λόγο μου αρέσει πολύ.


Ναι το γνωρίζω απλά συνήθως κλείνουμε με ένα συγκεκριμένο τουριστικό γραφείο μάλλον με αυτό θα πάμε κ φέτος . Τώρα βγάζουν τα πακέτα .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.553
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom