Καλοκαιρινές διακοπές 2022

Μηνύματα
210
Likes
859
Γιατί δεν πάτε στον Καστό που είναι και σχετικά στο δρόμο σας προς Λευκάδα?
Νταξ ζωή φοβερή το βράδυ δεν έχει αλλά δεν πιστευώ να βαρεθείτε κιόλας
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Καλησπέρα
Λόγω της δυσκολίας αναζήτησης καταλυμάτων στο Αιγαίο (Κεφαλονιά, Χίος, Αστυπάλαια), σκεφτήκαμε και τη λύση της ηπειρωτικής Ελλάδας.
Ανοίγω αυτό το καινούριο θέμα μήπως και μου δώσετε κάποια ιδέα παραπάνω.
Ορμώμενοι από Δυτική Μακεδονία, δεν είναι ιδιαίτερα ανασταλτικός παράγοντας η μακρινή απόσταση μιας και τα δύο τελευταία χρόνια τον Αύγουστο κατεβαίναμε στην Πελοπόννησο.
Λίγο πολύ να αναφέρω που έχουμε πάει (και αν έχετε πρόταση για κάποιον μέρος που έχουμε πάει ξανά, αν αξίζει τον κόπο το ξανασυζητάμε, ειδικά στην περίπτωση που το επισκεφτήκαμε Πάσχα, οπότε η καλοκαιρινή εξόρμηση είναι εντελώς διαφορετική).
Εγώ ή οι περισσότεροι έχουμε πάει Αλεξανδρούπολη, Ξάνθη, Χαλκιδική (αλλά όχι πολύ, λίγο Νέο Μαρμαρά και Πευκοχώρι), Πρέβεζα, Κέρκυρα, Λευκάδα (κανένα τριήμερο καλοκαίρι), Ζάκυνθο (Πάσχα), Σύβοτα, Πάργα, Ναύπακτος, Γαλαξίδι, Ιτέα, μεσσηνιακή και λακωνική Μάνη, Φοινικούντα, Κορώνη, Μεθώνη, Πύλο (Φοινικούντα μέναμε και στα άλλα πήγαμε μια βόλτα), Πάτρα (όχι καλοκαίρι), Ακράτα, από νομό Ηλίειας μόνο Κατάκωλο και Αρχαία Ολυμπία. Πιστευω να μην ξέχασα κάτι. Να μην αναφέρω νησιά Αιγαίου γιατί μάλλον τα απορρίπτουμε (αλλά αν έχετε κάποια καλή επιλογή πολύ ευχαρίστως να το σκεφτούμε).

Να αναφέρω ότι επιζητούμε πέρα από τη θάλασσα και νυχτερινή ζωή (λίγο μεγάλοι είμαστε για clubbing, οπότε δεν μας ενδιαφέρει αλλά μπαράκια που να μένουν ως αργά καθώς και να υπάρχει κόσμος, να μην είναι ερημιά, αν και Αύγουστο μήνα δύσκολο για ερημιά).

Αυτά και ευχαριστώ πολύ για την ανοχή σας να το διαβάσετε όλο αυτό...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Για ποιες ημερομηνίες ενδιαφέρεσαι ? Γενικά μιλώντας είναι πιο εύκολο να βρεις διαμονή σε μεγάλα και τουριστικά νησιά και μέρη τύπου Χαλκιδική.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Από 22 έως και 31. Χαλκιδική κοιτάω και εγώ τώρα και διαβάζω τα θέματα εδώ μέσα. Να υποθέσω ότι προτείνεις δεύτερο πόδι;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Από 22 έως και 31. Χαλκιδική κοιτάω και εγώ τώρα και διαβάζω τα θέματα εδώ μέσα. Να υποθέσω ότι προτείνεις δεύτερο πόδι;
Δεν έχω ιδέα από Χαλκιδική :) Απλά έδωσα ένα παράδειγμα από τα μέρη που ανέφερες.
 

Ostvarivanje

Member
Μηνύματα
242
Likes
110
Δεν έχω ιδέα από Χαλκιδική :) Απλά έδωσα ένα παράδειγμα από τα μέρη που ανέφερες.
Δεν πειράζει. θα το ψάξω. Ήδη το είχα στο μυαλό μου ότι ίσως ήταν καλή περίπτωση να ανακαλύψω μερικά μέρη, ίσως στο δεύτερο πόδι.
 

dimitris sil

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Καλησπέρα
Λόγω του ότι δεν κατάφερα να πάω καλοκαιρινές διακοπές μέσα στο καλοκαίρι, σκοπεύω να πάω την μεθεπόμενη εβδομάδα για 5 με 6 μέρες ανάμεσα σε 3 και με 11 Σεπτεμβρίου περίπου . Ελπίζω ο καιρός να είναι ακόμα καλός 😂. Επειδή εκείνη την περίοδο δεν έχει πολύ κόσμο (οι μικρές ηλικίες πχ φοιτητές δίνουν εξετάσεις, τα παιδιά προετοιμάζονται γα την έναρξη των σχολείων κτλπ) θα ήθελα να μου πείτε κάποιο Ελληνικό νησί που να κρατάει ακόμα με αρκετό κόσμο (με Έλληνες και ξένους εκτός των ντόπιων) την περίοδο 3 με 11 Σεπτεμβρίου. Δεν θέλω να είναι πολύ μικρό (πχ άγονη γραμμή κτλπ) ούτε στα δυο πιο κοσμοπολίτικα νησιά Μύκονο και Σαντορίνη. Δεν έχω πάει ποτέ Σεπτέμβριο σε νησί και δεν ξέρω πόσος κόσμος υπάρχει και που. Ευπρόσδεκτες όλες οι προτάσεις πλυν των εξαιρέσεων που ανέφερα
 
Last edited:

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.058
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Καλησπέρα
. Επειδή εκείνη την περίοδο δεν έχει πολύ κόσμο (οι μικρές ηλικίες πχ φοιτητές δίνουν εξετάσεις, τα παιδιά προετοιμάζονται γα την έναρξη των σχολείων κτλπ) θα ήθελα να μου πείτε κάποιο Ελληνικό νησί που να κρατάει ακόμα με αρκετό κόσμο
That... last year, φετος μεχρι τελος Οκτωβρίου θα γινετε χαμος απο τουριστες παντου
 

dimitris sil

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
That... last year, φετος μεχρι τελος Οκτωβρίου θα γινετε χαμος απο τουριστες παντου
Μακάρι, ελπίζω να υπάρχουν και Έλληνες και όχι μόνο ξένοι. Σκέφτομαι για Σκιάθο ή για Πάρο απλά επειδή πάνε και πολύ νέος σε ηλικία κόσμος (18 με 35 χρονών και φοιτητές) σε αυτά τα νησιά με προβληματίζει αν θα βρω αρκετό κόσμο...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μακάρι, ελπίζω να υπάρχουν και Έλληνες και όχι μόνο ξένοι. Σκέφτομαι για Σκιάθο ή για Πάρο απλά επειδή πάνε και πολύ νέος σε ηλικία κόσμος (18 με 35 χρονών και φοιτητές) σε αυτά τα νησιά με προβληματίζει αν θα βρω αρκετό κόσμο...
Το αντίθετο θα πρέπει να σε προβληματίζει τέτοια εποχή που πας.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.965
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα
Λόγω του ότι δεν κατάφερα να πάω καλοκαιρινές διακοπές μέσα στο καλοκαίρι, σκοπεύω να πάω την μεθεπόμενη εβδομάδα για 5 με 6 μέρες ανάμεσα σε 3 και με 11 Σεπτεμβρίου περίπου . Ελπίζω ο καιρός να είναι ακόμα καλός 😂.
Και ο καιρός είναι καλός, καλύτερος μάλιστα από τους μήνες του καλοκαιριού, αλλά σίγουρα θα έχει πολύ κόσμο, ειδικά φέτος έτσι όπως έχουν δείξει τα πράγματα. Τα δεδομένα έχουν αλλάξει και η σεζόν έχει μεγαλώσει. Θα πήγαινα Πάρο (αφού το θέτεις σαν στόχο) χωρίς να το σκεφτώ.;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.765
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom