Καλοκαιρινές διακοπές 2024

nicktherigk

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ! Μάλλον με πείσατε για Ρόδο ,έχω πάει οικογενειακώς στη Ρόδο πριν 12 χρόνια ,ευκαιρία να επιστρέψω και με παρέα ! Μύκονο θα την αφήσω για κάποια στιγμή τα επόμενα χρόνια .
 

ManEf23

Member
Μηνύματα
50
Likes
187
Kαλημερα ! 9 ημερες εχουμε ! Ειπαμε να εχουμε φυση φετος γιατι σε ξερονησια βαρεθηκαμε
Μυτιλήνη! Οικονομικό νησί (σε σχέση με Κρήτη, Επτάνησα & Κυκλάδες) καλό φαγητό ... πολύ πράσινο (στο Ανατολικό κομμάτι)... πανέμορφα χωριά Μόλυβος, Αγιάσος (ορεινό), (σκαλα) Συκαμιά.
Ωραίες παραλίες, Βατερά, Τάρτι και πολλές ακόμα

 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.312
Likes
7.152
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Μυτιλήνη! Οικονομικό νησί (σε σχέση με Κρήτη, Επτάνησα & Κυκλάδες) καλό φαγητό ... πολύ πράσινο (στο Ανατολικό κομμάτι)... πανέμορφα χωριά Μόλυβος, Αγιάσος (ορεινό), (σκαλα) Συκαμιά.
Ωραίες παραλίες, Βατερά, Τάρτι και πολλές ακόμα

Φαγητό μπορεί να είναι και το καλύτερο σ’ όλη τη χώρα (για μένα κορυφαίο).
Χωριά κι οικισμοί φοβεροί. Βάλε και την Αγία Παρασκευή που δεν πιστεύεις τα κτίρια που βλέπεις.
Έχω καιρό να πάω αλλά επιβεβαιώνω ότι όταν είχα πάει ήταν πολύ οικονομικό.
Τώρα για παραλίες δεν πολυσυμφωνώ ότι έχει καλές αλλά πραγματικά δεν μου έλειψαν.
Για παραλίες μάλλον θα διάλεγα Λήμνο (+εξαιρετικό κρασί και φαγητό).
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
177
Likes
242
Να γραψω εδω; Δεν ξερω αν με θυμαστε απο περσι. Φετος δεν υπαρχουν σχεδια. Θα φυγω τελη Ιουλιου και δεν ξερω για που. Σιγουρα με τη σκηνη μου. Φετος θα εχω λιγα περισσοτερα λεφτα.

Εχω μεγαλη περιεργεια για τη Σαμοθρακη (που ομως θα με δυσκολεψει λογω αεροπλανου), την Κρητη, τη Γαυδο. Θα ηθελα να ξαναπαω στα κουφονησια και να δω την Αναφη, τη Σιφνο, την Αστυπαλαια, τη Σεριφο κλπ.

Ελπιζω να συνδυασω φυση και παρτυ οπως περσι.

Ζητουνται συμβουλες για καποιον που θα φυγει στην καρδια της σαιζον χωρις να εχει κλεισει πουθενα...
 

Dr. Claw

Member
Μηνύματα
25
Likes
58
Δεν ξερω αν με θυμαστε απο περσι.
Το θέμα με το ξεχωριστό point de vue (με προφορά Αννίτας) που έκανε πάταγο πέρσι μπορείτε να βρείτε εδώ
Βαρετη Αμοργος

Θα φυγω τελη Ιουλιου
Εχω μεγαλη περιεργεια για τη Σαμοθρακη (που ομως θα με δυσκολεψει λογω αεροπλανου), την Κρητη, τη Γαυδο. Θα ηθελα να ξαναπαω στα κουφονησια και να δω την Αναφη, τη Σιφνο, την Αστυπαλαια, τη Σεριφο κλπ.
Στο θέμα που ρωτάς Ανάφη για ελεύθερο, Κουφονήσια υπέροχα χωρίς να ξέρω τι παίζει με κατασκηνωτές, η τοποθεσία του camping και η προσβασιμότητα στην Αστυπάλαια δε θα σε ενθουσιάσει (ωραίος προορισμός όμως). Τα υπόλοιπα είτε μακριά από Αθήνα είτε έπονται των άλλων επιλογών
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.393
Likes
3.516
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Να γραψω εδω; Δεν ξερω αν με θυμαστε απο περσι. Φετος δεν υπαρχουν σχεδια. Θα φυγω τελη Ιουλιου και δεν ξερω για που. Σιγουρα με τη σκηνη μου. Φετος θα εχω λιγα περισσοτερα λεφτα.

Εχω μεγαλη περιεργεια για τη Σαμοθρακη (που ομως θα με δυσκολεψει λογω αεροπλανου), την Κρητη, τη Γαυδο. Θα ηθελα να ξαναπαω στα κουφονησια και να δω την Αναφη, τη Σιφνο, την Αστυπαλαια, τη Σεριφο κλπ.

Ελπιζω να συνδυασω φυση και παρτυ οπως περσι.

Ζητουνται συμβουλες για καποιον που θα φυγει στην καρδια της σαιζον χωρις να εχει κλεισει πουθενα...
Εάν έφευγες νωρίτερα (γύρω στις 10 Ιουλίου), θα σου έλεγα think about Anafi να σε κεράσω και μπυρίτσα αφού θα είμαι τότε στο νησί :bleh: ;) :D :D Στα τέλη Ιουλίου όμως θα έχω επιστρέψει Αττική. Πάντως η Ανάφη είναι καλή φάση για ελεύθερο, απλά όσο νωρίτερα ή αργότερα τα καλοκαίρι τόσο καλύτερα. Στην αιχμή που θα πας ειλικρινά δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα στο νησί όσον αφορά αυτό το σκέλος, αν και νομίζω πάντα θα υπάρχουν κάποιες καλές καβάτζες. Νομίζω γενικά ότι η Ανάφη είναι ως νησί ό,τι πιο κοντινό σε αυτό που ψάχνεις.
Επίσης χωρίς να έχω πάει, έχω ακούσει καλά λόγια για τη φάση που ψάχνεις και για την Τήλο. Σκέψου την και ίσως κάποιος άλλος συμφορουμίτης να σε βοηθήσει περισσότερο επ'αυτής!
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
177
Likes
242
Εάν έφευγες νωρίτερα (γύρω στις 10 Ιουλίου), θα σου έλεγα think about Anafi να σε κεράσω και μπυρίτσα αφού θα είμαι τότε στο νησί :bleh: ;) :D :D Στα τέλη Ιουλίου όμως θα έχω επιστρέψει Αττική. Πάντως η Ανάφη είναι καλή φάση για ελεύθερο, απλά όσο νωρίτερα ή αργότερα τα καλοκαίρι τόσο καλύτερα. Στην αιχμή που θα πας ειλικρινά δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα στο νησί όσον αφορά αυτό το σκέλος, αν και νομίζω πάντα θα υπάρχουν κάποιες καλές καβάτζες. Νομίζω γενικά ότι η Ανάφη είναι ως νησί ό,τι πιο κοντινό σε αυτό που ψάχνεις.
Επίσης χωρίς να έχω πάει, έχω ακούσει καλά λόγια για τη φάση που ψάχνεις και για την Τήλο. Σκέψου την και ίσως κάποιος άλλος συμφορουμίτης να σε βοηθήσει περισσότερο επ'αυτής!
Στο facebook στα γκρουπ για ελευθερο λενε οτι στην Αναφη κυνηγανε με προστιμα. Αν δεν ειχα υποχρεωσεις θα εφευγα απο τωρα. Θα δουμε, μπορει να μου τη βαρεσει και να φυγω πιο νωρις. Νομιζω ομως οτι πρωτα πρεπει να μου φυγει το αχτι της Σαμοθρακης και μετα να κατευθυνθω νοτια.
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
177
Likes
242
Το θέμα με το ξεχωριστό point de vue (με προφορά Αννίτας) που έκανε πάταγο πέρσι μπορείτε να βρείτε εδώ
Βαρετη Αμοργος



Στο θέμα που ρωτάς Ανάφη για ελεύθερο, Κουφονήσια υπέροχα χωρίς να ξέρω τι παίζει με κατασκηνωτές, η τοποθεσία του camping και η προσβασιμότητα στην Αστυπάλαια δε θα σε ενθουσιάσει (ωραίος προορισμός όμως). Τα υπόλοιπα είτε μακριά από Αθήνα είτε έπονται των άλλων επιλογών
Δε με πειραζει το μακρια απ'την Αθηνα για καλοκαιρινες διακοπες
 

blade_

Member
Μηνύματα
207
Likes
213
Ιδεες για προορισμους χρειαζομα
Εχεις παει σιφνο?Εμενα επισης μου αρεσε πολυ,ακριβη βεβαια,αλλα πολυ ομορφο και ωραιες παραλιες.Επισης τελεια συγκοινωνια και προσεξα οτι εχει ενα πανηγυρι του προφητη ηλια αν θυμαμαι σωστα που γινεται σε 3 εκκλησιες του νησιου,αλλα αξιζει να πας στο πιο ψηλο απ ολα,που εχει αρκετο περπατημα βεβαια
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
177
Likes
242
Εχεις παει σιφνο?Εμενα επισης μου αρεσε πολυ,ακριβη βεβαια,αλλα πολυ ομορφο και ωραιες παραλιες.Επισης τελεια συγκοινωνια και προσεξα οτι εχει ενα πανηγυρι του προφητη ηλια αν θυμαμαι σωστα που γινεται σε 3 εκκλησιες του νησιου,αλλα αξιζει να πας στο πιο ψηλο απ ολα,που εχει αρκετο περπατημα βεβαια
Θελω να παω, απλα στο μυαλο μου εχω Σαμοθρακη, Γαυδο, Κουφονησι ως πιο ενδιαφεροντα και εξω απ'τα συμβατικα.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.339
Likes
1.830
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Θελω να παω, απλα στο μυαλο μου εχω Σαμοθρακη, Γαυδο, Κουφονησι ως πιο ενδιαφεροντα και εξω απ'τα συμβατικα.
Εξω απο τα συμβατικά μάλλον εννοεις κάτω κουφονησι, γιατί το πάνω το πήρε κ το σήκωσε ο υπερτουρισμος
 

blade_

Member
Μηνύματα
207
Likes
213
αν δε σου αρεσε η αμοργος,θα ξενερωσεις με τη σαμοθρακη ασχημα. Ειναι ακομα πιο χυμα,πανεμορφη κατ εμε,το καμπινγκ ελευθερας διαβιωσης ειναι σχεδον τζαμπα(με αντιστοιχες παροχες,δλδ μηδεν,απλα νιωθεις μια ασφαλεια και δεν θα σε γραψουν) . Ετοιμασου για πολυ περπατημα αν δεν πας με οχημα ,υπαρχει μεγαλη δυσκολια μετακινησης
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.715
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom