Γενικά Καλοκαιρινές μονογονεϊκές διακοπές!

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Θυμάμαι πριν μερικά χρόνια είχα γνωρίσει στο ξενοδοχείο που έμενα στην Κω μία κοπέλα από τη Νορβηγία που έκανε διακοπές με την 6χρονη κόρη της. Και είχαν μια χαρά βολευτεί. Γύρισαν ολη την πόλη με ποδήλατο και με το ΚΤΕΛ (έχει καλό ΚΤΕΛ το νησί για τις παραλίες ειδικά) είχαν πάει σε πολλές παραλίες (δεν έχει υπερβολικά μεγάλες αποστάσεις το νησί). Θυμάμαι πως κάποιες φορές τη βοηθούσα με το φίλο μου την ώρα του πρωινού με τους δίσκους- συναντιομασταν κάθε πρωί. Της είχε κάνει μαλιστα τόσο πολύ εντύπωση που τη βοηθουσαμε, που μας έκανε δώρο ένα μικρό σουβενίρ από το Ασκληπιειο (Η κοπέλα ήταν ασκουμενη γιατρός σε νοσοκομείο στο Όσλο). Ακόμα το έχω. Και η Κως (ειδικά εάν είσαι των resorts) ίσως να είναι μια συμπαθητική περίπτωση.
Την Κω την έχω επισκεφθεί και δεν ξετρελαθηκα για να είμαι ειλικρινής….αλλά την Νάξο που ανεφερες πιο πάνω την καλό βλέπω!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.966
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Εάν υπάρχει αεροπορική συγκοινωνία από Θεσσαλονίκη για Σύρο, Πάρο η Νάξο (που υπάρχει αν δεν απατώμαι)
Μόνο για Πάρο κι αυτό πρέπει να το πετύχεις σε προσφορά για να βρεις καλή τιμή, ή να έχεις ευελιξία με τις ημερομηνίες.
Σύρος και Νάξος μόνο μέσω Αθήνας, καλύτερα με τη Sky, αλλα είναι πολύ συχνά σε τιμές απλησίαστες.
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Μόνο για Πάρο κι αυτό πρέπει να το πετύχεις σε προσφορά για να βρεις καλή τιμή, ή να έχεις ευελιξία με τις ημερομηνίες.
Σύρος και Νάξος μόνο μέσω Αθήνας, καλύτερα με τη Sky, αλλα είναι πολύ συχνά σε τιμές απλησίαστες.
Δεν παίζει και καμία προσφορά δυστυχώς!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.966
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Δεν παίζει και καμία προσφορά δυστυχώς!
Ακόμα όχι αλλά παίζει με τις προσφορές της Aegean για Πάρο. Πρέπει όμως να το κλείσεις άμεσα με το που βγει.
Για τα άλλα δύο ψάξε μεμονωμένα κάθε σκέλος ίσως από Αθήνα με την Sky, μήπως και υπάρχει τίποτα. Είναι και ο Αύγουστος δύσκολος μήνας...
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ονειρεμένο Ταξίδι
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Ακόμα όχι αλλά παίζει με τις προσφορές της Aegean για Πάρο. Πρέπει όμως να το κλείσεις άμεσα με το που βγει.
Για τα άλλα δύο ψάξε μεμονωμένα κάθε σκέλος ίσως από Αθήνα με την Sky, μήπως και υπάρχει τίποτα. Είναι και ο Αύγουστος δύσκολος μήνας...
Ναι θα έχω τον νου μου! Έχετε προτάσεις για διαμονή ισως;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Η Sky θυμάμαι είχε πρόπερσι 2 φορές την εβδομάδα Θεσσαλονίκη- Σύρο. Το κατήργησε?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.966
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ναι θα έχω τον νου μου! Έχετε προτάσεις για διαμονή ισως;
Είναι το μόνο εύκολο σε νησιά όπως η Πάρος, η Νάξος, ακόμα και η Σύρος. Μόλις καταλήξεις εδώ είμαστε.
Η Sky θυμάμαι είχε πρόπερσι 2 φορές την εβδομάδα Θεσσαλονίκη- Σύρο. Το κατήργησε?
Παραδόξως δεν είχε υποπέσει στην αντίληψη μου, παρόλο που πήγα Σύρο πρόπερσι. Μήπως μπερδεύεσαι με τη Σκύρο που είναι σταθερό τους δρομολόγιο εδώ και χρόνια;

@perixvra Να μια πρόταση ακόμα τώρα που το 'φερε η κουβέντα, είδες; Σκύρος. :)
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
3.397
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Είναι το μόνο εύκολο σε νησιά όπως η Πάρος, η Νάξος, ακόμα και η Σύρος. Μόλις καταλήξεις εδώ είμαστε.

Παραδόξως δεν είχε υποπέσει στην αντίληψη μου, παρόλο που πήγα Σύρο πρόπερσι. Μήπως μπερδεύεσαι με τη Σκύρο που είναι σταθερό τους δρομολόγιο εδώ και χρόνια;

@perixvra Να μια πρόταση ακόμα τώρα που το 'φερε η κουβέντα, είδες; Σκύρος. :)
Όχι όχι Σύρο σίγουρα (στη Σκύρο εξάλλου δεν έχω πάει) και ήταν το καλοκαίρι και του 18 και του 19
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom