Καλοκαιρινες διακοπες! Που και ποτε

GEOARIS

Member
Μηνύματα
43
Likes
120
Εμεις πάλι λόγω επαγγέλματος - ξενοδοχειακός τομέας- τις καλοκαιρινές διακοπές τα τελευταία 20 χρόνια τις έχουμε ξεχάσει. Φροντίζουμε τα Σαββατοκύριακα - από Σάββατο μεσημέρι δηλάδή έως Δευτέρα πρωί - να πηγαίνουμε σε κάποια από τις παραλίες της Κρήτης, κυρίως στο νομό Λασηθίου,Ηρακλείου και Ρεθύμνου μια και τα Χανιά μας πέφτουν λίγο πιο μακριά. Αρχές Σεπτεμβρίου πάμε για 3-4 ημέρες σε κάποιο νησί που εξυπηρετείται από τα πλοία της γραμμής (Σαντορίνη,Ιο,Πάρο,Νάξο) και αυτό είναι όλο. Μετά περιμένουμε το χειμώνα και κυρίως το Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο που είναι οι κύριες διακοπές μας.
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Εγω πάλι δεν θα παω πουθενα διακοπες... :(
Αλήθεια πως τα καταφερνετε ολοι και πάτε σε πάνω απο δυο μερη διακοπές????
Πως γίνεται να πάρει κάποιος τοσο καιρό αδεια?....
Εγω θα σκασω στο Ηράκλειο ολο τον Ιούλιο και ολο τον Αυγουστο...και έχουν αρχισει και οι καυσωνες τωρα... :mad:
Καλα να περάσετε ολοι και καντε και καμια βουτια για μενα!!!:bleh:
ναι σε καταλαβαινω..αλλα και συ εισαι στην κρητη που για σενα μπορει ναναι η καθημερινοτητα αλλα ειναι νησι και τι νησι!!!!!:haha:
αληθεια ποτε πας μαλδιβες?
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
καλησπερα

Παιδια, πού εχετε προγραμματισει ή σκέφτεστε
να περασετε τις καλοκαιρινες σας διακοπές?
Ελλαδα ή εξωτερικο?
Γραψτε τις προτασεις σας να παιρνουμε και εμεις καμια ιδεα..
εγω αρχικα ειχα υποψην σικελια αλλα θα καταληξω ιονιο.ιθακη κεφαλλονια ζακυνθο.παλι καλα με τετοια κριση.:clap:
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
3 αυγουστου με 4 σεπτεμβριου λονδινο αμστερνταμ μοναχο βερνη παρισι μαδριτη σεβιλη γραναδα...interail κατασταση :)
:clap::clap::clap:
πολυ καλο!!!το κοιταζα και γω σε καποια φαση επειδη κιολας μεχρι τα 26 χρονια νομιζω εχει πιο φτηνες τιμες....κοιταζα για τις δεκα μερες αλλα και παλι βγαιναν αρκετα λεφτα..:(
περιμενω εντυπωσεις γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον!!!!!!
να μας πεις και ποσο σου πηγε...αν ηταν βολικα τα δρομολογια...αποτι καταλαβα πετατε αρχικα για λονδινο ε?
μπραβο μπραβο!!!καλα να περασετε!!!!!:clap:
 

MarilenaAth

Member
Μηνύματα
121
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ...
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ...
ναι σε καταλαβαινω..αλλα και συ εισαι στην κρητη που για σενα μπορει ναναι η καθημερινοτητα αλλα ειναι νησι και τι νησι!!!!!:haha:
αληθεια ποτε πας μαλδιβες?
Η αλήθεια είναι οτι στην Κρήτη έχεις την επιλογή του Σαββατοκύριακου αλλα αν δεν μπεις σε αεροπλάνο να νιώσεις οτι φεύγεις, δεν έχει ουσία!!! :bleh:
Εντωμεταξύ ο σύζυγος ειναι ξενοδοχουπάλληλος οπότε πάλι δυσκολο..

Μαλδίβες λέμε τα Χριστουγεννα!!!:haha:
Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός!!! Ολοι σκέφτονται το καλοκαίρι εγώ θέλω σαν τρελή να περάσει ο Σεπτέμβρης για να οργανώσω το ταξίδι...:clap:
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Η αλήθεια είναι οτι στην Κρήτη έχεις την επιλογή του Σαββατοκύριακου αλλα αν δεν μπεις σε αεροπλάνο να νιώσεις οτι φεύγεις, δεν έχει ουσία!!! :bleh:
Εντωμεταξύ ο σύζυγος ειναι ξενοδοχουπάλληλος οπότε πάλι δυσκολο..

Μαλδίβες λέμε τα Χριστουγεννα!!!:haha:
Ανυπομονώ να περάσει ο καιρός!!! Ολοι σκέφτονται το καλοκαίρι εγώ θέλω σαν τρελή να περάσει ο Σεπτέμβρης για να οργανώσω το ταξίδι...:clap:
τι καλα!!μια χαρα ειναι τα χριστουγεννα!!φευγεις με χειμωνιατικα και κει εισαι με το μαγιω...:clap:
μην το σκεφτεσαι το καλοκαιρι!!!με το καλο να πατε μαλδιβες και αυτο το ταξιδι μετραει για ολο το χρονο!!:haha:
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Εγώ για φέτος καλοκαίρι μόλις έχω γυρίσει από Ομάν-Νταμαν και Νεπάλ και σε 20 μέρες φεύγω για Σιγκαπούρη ,Μαλαισία ,Ταυλάνδη,Κίνα και Χονγκ Κογκ.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Εγώ για φέτος καλοκαίρι μόλις έχω γυρίσει από Ομάν-Νταμαν και Νεπάλ και σε 20 μέρες φεύγω για Σιγκαπούρη ,Μαλαισία ,Ταυλάνδη,Κίνα και Χονγκ Κογκ.
αν πας ιδιωτικά..μπράβο σου που τα καταφέρνεις...αν πάλι πας μεσω δουλειας...και πάλι μπράβο σου.. σε ζηλευω πολυ...
ευχομαι να πας να περασεις κάλα και να γυρίσεις με το καλο.
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
ενα 4ημερο ζακυνθο και τον αυγουστο κεφαλλονια και ιθακη.το ριξαμε προς ιονιο πλευρα φετος.εσωτερικο αυτο το καλοκαιρι.
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Εμεις πάλι λόγω επαγγέλματος - ξενοδοχειακός τομέας- τις καλοκαιρινές διακοπές τα τελευταία 20 χρόνια τις έχουμε ξεχάσει. Φροντίζουμε τα Σαββατοκύριακα - από Σάββατο μεσημέρι δηλάδή έως Δευτέρα πρωί - να πηγαίνουμε σε κάποια από τις παραλίες της Κρήτης, κυρίως στο νομό Λασηθίου,Ηρακλείου και Ρεθύμνου μια και τα Χανιά μας πέφτουν λίγο πιο μακριά. Αρχές Σεπτεμβρίου πάμε για 3-4 ημέρες σε κάποιο νησί που εξυπηρετείται από τα πλοία της γραμμής (Σαντορίνη,Ιο,Πάρο,Νάξο) και αυτό είναι όλο. Μετά περιμένουμε το χειμώνα και κυρίως το Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο που είναι οι κύριες διακοπές μας.
Ωχ σε καταλαβαινω απολυτα του ιδιου επαγγελματος.καλως η κακως,χι χι:p:lol:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Φετος δεν εχει θαλασσα.Επαθα overdose περισυ....... Μετα απο μια αποτυχημενη προσπαθεια να βγαλω visa για Ιραν :( , εκλεισα τελικα ( ασχετο θα πειτε, αλλα ας οψεται .....) και φευγω για 8 μερες για Γερμανια( με βαση το Βερολινο) και για αλλες 8 Λονδινο.
Επεται μια μινι εκδρομη στο Καιρο τον Σεπτεμβρη και πολυ μετα κατα Οκτωβρη μερια ενα long weekend στην Κωνσταντινουπολη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom