Καλως σας βρηκα...

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Γεια και χαρα στην παρεα! Χαιρομαι ειλικρινα που επεσα -κατα τυχη, ομολογω- στο site αυτο και βλεπω πως υπαρχουν τελικά και άλλοι ταξιδιωτες και οχι τουριστες στην ελλαδα...
Μου εχει τυχει πάρα πολλες φορες να μου πουν σε χοστελ, "You're the first greek backpacker we meet!" για να καταλήξουν μετα στο: Greek people don't travel....
Αν και πλεον λογω δουλειας δεν εχω την ευχερεια να ταξιδευω οσο άλλοτε, πάντα βρισκω μια ευκαιρια, αιθανομαι πνιγμενος αλλιως...
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
:welcome:
 

bmw318cabrio

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Οπου τυχει ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβικη-ΗΠΑ
Καλως ορισες φιλε μας...Καλη διαμονη στο φορουμ και καλα ποσταρισματα!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες, αν θες μας λες λίγα πράγματα παραπάνω για τα ταξίδια σου :)

:welcome:
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
:welcome: japetus!!!!

Μου εχει τυχει πάρα πολλες φορες να μου πουν σε χοστελ, "You're the first greek backpacker we meet!" για να καταλήξουν μετα στο: Greek people don't travel....
:shock:

Εδω επέτρεψε μου να διαφωνήσω!!
Οπως λεει και ο λαος 'ειμαστε πολλοι αλλα ειμαστε σκόρπιοι' !!!!!;)
 

japetus

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.072
Εδω επέτρεψε μου να διαφωνήσω!!
Οπως λεει και ο λαος 'ειμαστε πολλοι αλλα ειμαστε σκόρπιοι' !!!!!;)
Ελπίζω να αλάζουν σιγα-σιγα τα πραγματα. Στις χώρες που πηγαίνω πάντως δεν ετυχε ποτε να μεινω σε χοστελ με καποιον απο μας... Είχα ταξιδέψει μικρος σε διαφορα μερη αλλα το μικροβιο το κολλησα οταν με προσκάλεσε μια μακρινή ξαδέλφη μου στην Αυστραλία. Την ειχα φιλοξενησει στο παρελθον σπιτι μας οταν ειχε κανει το Κινα-Ευρωπη οδικώς.
Ήμουν 18 τοτε. Αρχικά είχα κλείσει εισιτήρια για 20 μέρες πιστευοντας οτι θα καθομουν σπιτι της και θα πηγαινα και μια εβδομαδα στη Ν.Ζηλανδία σε άλλους συγγενεις και τελικά κατόπιν προτροπης της και αφου μου δάνεισε το σακιδιο της και τις συμβουλες της, και κρυφα απο τους δικους μου, έκατσα κοντα τρεις μηνες. Γυρισα όλη την Αυστραλία μονος μου και είναι ένα ταξίδι απο αυτά που σε σημαδεύουν...
Αργότερα επισκέφτηκα αρκετά άλλα μέρη, αλλά αυτα που με τραβάνε τελευταια, είναι τα βαλκάνια και η μεση ανατολή.. Δε με συγκινουν ακομα αρκετα οι ακριβοι, "πολιτισμενοι" προορισμοι. Δυστυχως λογω δουλειας δεν εχω πια το χρονο που θαθελα οπότε επιλέγω κοντινους προορισμους. Τελευταιο ταξιδι ήταν Ιταλια>Αλβανία>Σκόπια -χωρις να υπολογιζω καποια Σ/Κ στην τουρκια- και επομενο που θα ήθελα, είτε γύρο μαυρης θάλασσας (Γεωργία>Ουκρανια>Μολδαβια>Ρουμανια), είτε Τουρκια>Συρια>Ιορδανια>Αιγυπτο...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
awww.skyscrapercity.com_images_smilies_hi.gif
Καλωs ηρθεs κι απο μενα japetus!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αυτό το Τουρκία-Συρία-Ιορδανία-Αίγυπτος ακούγεται σούπερ. :)
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Κινα-Ευρωπη οδικώς.
:shock::shock::shock:
και όταν λες οδικώς φαντάζομαι όχι με δικό της αυτοκίνητο έ?:shock:
Πόσο καιρό της πήρε?
Μιλάει ελληνικά? δεν της συστήνεις το site?

Πολύ θα θελα να δω και τις φώτο από Αυστραλία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.411
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom