Γενικά Καλύτερα adventure parks για εφήβους Ευρωπη

Elena Petrou

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Γειά σας. Είμαι νέο μέλος. Χρειάζομαι βοήθεια για adventure η theme parks σε Ευρώπη που να ταιριάζουν για εφήβους 15 και 17 χρόνων.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Έχω πάει στο Port Aventura κοντά στη Βαρκελώνη με εφήβους. Το διασκέδασαν και το ευχαριστήθηκαν πάρα πολύ οπότε και το προτείνω.
 

Elena Petrou

Member
Μηνύματα
10
Likes
0

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Έχω πάει στα Europa park, Parc Asterix, Disney land Paris και Walt Disney Studios Park, Blackpool, Alton Towers και πιστεύω πως θα τους αρέσουν.
Αξίζει να δουν και τα Gardaland, Grona Lund, Efteling, Tivoli Gardens.
 

Elena Petrou

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Έχω πάει στα Europa park, Parc Asterix, Disney land Paris και Walt Disney Studios Park, Blackpool, Alton Towers και πιστεύω πως θα τους αρέσουν.
Αξίζει να δουν και τα Gardaland, Grona Lund, Efteling, Tivoli Gardens.
Ευχαριστω Κώστα. Πήγαν σε αυτά της Γαλλίας και Ιταλίας. Πήγαν Port Aventura. To Eftrling μας άρεσε αλλά δεν έχει κάτι άλλο εκεί κοντά. Αγγλία πήγαν. Για το Europa και Tivoli μπορείς να μου πεις περισσότερα. Είναι κοντά σε πόλεις;
 

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ευχαριστω Κώστα. Πήγαν σε αυτά της Γαλλίας και Ιταλίας. Πήγαν Port Aventura. To Eftrling μας άρεσε αλλά δεν έχει κάτι άλλο εκεί κοντά. Αγγλία πήγαν. Για το Europa και Tivoli μπορείς να μου πεις περισσότερα. Είναι κοντά σε πόλεις;
Το Τivoli είναι μέσα στην Κοπεγχάγη, δεν έχω πάει, φίλοι που πήγαν μου είπαν πως αξίζει.

To Europa Park είναι στην Γερμανία κοντά στα σύνορα με την Γαλλία. Κοντινές πόλεις είναι το Φράιμπουργκ,το Στρασβούργο, η Βασιλεία και η Καρλσρούη για τις 2 τελευταίες μπορούν να βρουν οικονομικά αεροπορικά εισιτήρια. Αξίζει να αφιερώσουν 2 ημέρες καθώς είναι αρκετά μεγάλο και έχει πολλές δραστηριότητες, 2 rollercoasters (silver star και blue mountain) είναι από τα καλύτερα που έχουμε ανέβει. Αν πάνε μέχρι εκεί αξίζει να αφιερώσουν μερικές ημέρες στην Αλσατία.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
Το Τivoli είναι μέσα στην Κοπεγχάγη, δεν έχω πάει, φίλοι που πήγαν μου είπαν πως αξίζει.

To Europa Park είναι στην Γερμανία κοντά στα σύνορα με την Γαλλία. Κοντινές πόλεις είναι το Φράιμπουργκ,το Στρασβούργο, η Βασιλεία και η Καρλσρούη για τις 2 τελευταίες μπορούν να βρουν οικονομικά αεροπορικά εισιτήρια. Αξίζει να αφιερώσουν 2 ημέρες καθώς είναι αρκετά μεγάλο και έχει πολλές δραστηριότητες, 2 rollercoasters (silver star και blue mountain) είναι από τα καλύτερα που έχουμε ανέβει. Αν πάνε μέχρι εκεί αξίζει να αφιερώσουν μερικές ημέρες στην Αλσατία.
Καλό το Tivoli αλλά κάπως "αρχαίο".Αν πας Δανία ΟΚ για μια βόλτα.΄Οχι φυσικά να πας μόνον για αυτό.
 

Elena Petrou

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Το Τivoli είναι μέσα στην Κοπεγχάγη, δεν έχω πάει, φίλοι που πήγαν μου είπαν πως αξίζει.

To Europa Park είναι στην Γερμανία κοντά στα σύνορα με την Γαλλία. Κοντινές πόλεις είναι το Φράιμπουργκ,το Στρασβούργο, η Βασιλεία και η Καρλσρούη για τις 2 τελευταίες μπορούν να βρουν οικονομικά αεροπορικά εισιτήρια. Αξίζει να αφιερώσουν 2 ημέρες καθώς είναι αρκετά μεγάλο και έχει πολλές δραστηριότητες, 2 rollercoasters (silver star και blue mountain) είναι από τα καλύτερα που έχουμε ανέβει. Αν πάνε μέχρι εκεί αξίζει να αφιερώσουν μερικές ημέρες στην Αλσατία.
Ευχαριστω πολυ. Θα το ψαξω❤❤❤❤❤
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.636
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom