Καλύτερος μήνας διακοπών;;

irini77

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Περού ή Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία ή Γή του Πυρός
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ ψηφίζω Ιούλιο δαγκωτό!
Τον Αύγουστο φεύγουν όόόλοι κι όπου και να πάς γίνεται χαμός και δεν ευχαριστιέσαι τίποτα!
(Για να μην αναφέρω πόσο τέλεια ήταν, τέλη Ιουνίου στα Κουφονήσια με λίγο κόσμο κι άμεση εξυπηρέτηση στα μαγαζιά....) :clap:
Γιατί να ξαπλώνω στην παραλία πάνω στον διπλανό μου ή δίπλα στις τουαλέτες λόγω πανζουρλισμού;;;:bleh:
 

evripidis

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΑΪΒΑΛΙ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ ψηφίζω Ιούλιο δαγκωτό!
Τον Αύγουστο φεύγουν όόόλοι κι όπου και να πάς γίνεται χαμός και δεν ευχαριστιέσαι τίποτα!
(Για να μην αναφέρω πόσο τέλεια ήταν, τέλη Ιουνίου στα Κουφονήσια με λίγο κόσμο κι άμεση εξυπηρέτηση στα μαγαζιά....) :clap:
Γιατί να ξαπλώνω στην παραλία πάνω στον διπλανό μου ή δίπλα στις τουαλέτες λόγω πανζουρλισμού;;;:bleh:
Θα έλεγα πως αυτό πάει πακέτο με τον προορισμό και σε ποια εποχή θες να τον γνωρίσεις. Πάντως προσωπικά αποκλείω την καρδιά του καλοκαιριού για παραθαλάσσια μέρη. Προτιμώ νωρίς Μάιο-Ιούνιο αλλιώς τέλη Αυγούστου με Σεπτέμβρη.
 

island

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!
για καλοκαιρι Ιούλιος!!!και Ελλαδιτσα βεβαια!
οσο για τις αλλες εποχες Μάιο σίγουρα αλλιως Σεπτεμβρη-Οκτωβρη για εξωτερικο κυρίως!!!!
 
D

Delmem2549

Guest
αν μιλαμε για ελλαδα τοτε τελος ιουνιου αρχες ιουλιου best.. εστι αραζεις και στην αδεια αθηνα τον αυγουστο (διπλο καλο) αλλα παλι τιποτα δεν συγκρινετε με το να κανεις μπανια ιανουαριο στην ταυλανδη και να γυριζεις γεματος και μαυρος το καταχειμωνο...

Γιαννης.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Για Ελλάδα κι εγώ επιλέγω μέσα Ιουνίου με μέσα Ιουλίου.Εξωτερικό προτιμώ χειμώνα Νοέμβριο ή άνοιξη ΜαΪο.Εξαρτάται από τον προορισμό
 

stormy

Member
Μηνύματα
58
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι - Λονδίνο :)
Ταξίδι-Όνειρο
χμ.. RTW!
Ψηφίζω φθινόπωρο-άνοιξη.. άντε και χειμώνα :bleh: ( η αγαπημένη μου εποχή ), εφόσον μιλάμε για Ελλάδα ή κάπου κοντά στη χώρα μας. Λιγότερος κόσμος, βλέπεις το μέρος χωρίς ένα τσούρμο τουρίστες, συνήθως χαμηλότερες τιμές και καλύτερες υπηρεσίες.
Το καλοκαίρι άλλωστε γιατί να φύγω από την Κρήτη που βρίσκομαι;; :haha:
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
αν μιλαμε για ελλαδα τοτε τελος ιουνιου αρχες ιουλιου best.. εστι αραζεις και στην αδεια αθηνα τον αυγουστο (διπλο καλο) αλλα παλι τιποτα δεν συγκρινετε με το να κανεις μπανια ιανουαριο στην ταυλανδη και να γυριζεις γεματος και μαυρος το καταχειμωνο...

Γιαννης.
Θα συμφωνήσω σε όλα και να προσθέσω ότι φέτος θα πάω διακοπές και Σεπτέμβρη, για τον οποίο δεν έχω άποψη, και έτσι θα έχω πιο πλήρης εικόνα για τους θερινούς μήνες.
Επίσης τον χειμώνα είναι ωραία και στην Ελλάδα, αλλα τις καθημερινές.
Βέβαια δεν συγκρίνεται όμως με μπάνια τον Ιανουάριο σε εξωτικό μέρος....σίγουρα γυρίζεις πιο γεμάτος....
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
αν μιλαμε για ελλαδα τοτε τελος ιουνιου αρχες ιουλιου best.. εστι αραζεις και στην αδεια αθηνα τον αυγουστο (διπλο καλο) αλλα παλι τιποτα δεν συγκρινετε με το να κανεις μπανια ιανουαριο στην ταυλανδη και να γυριζεις γεματος και μαυρος το καταχειμωνο...

Γιαννης.


Συμφωνώ και επαυξάνω!!!!
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Για εσωτερικό θα συμφωνήσω με τους περισσότερους, Ιούνιο-Ιούλιο η καλύτερη περίοδος από κάθε άποψη. Για εξωτερικό Σεπτέμβριος-Οκτώβριος αλλά και Μάρτιος-Απρίλιος.
 

Aeiforos

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικό Πάρκο Β. Πίνδου!
Εξαρτάται το προορισμό. Αν σκοπεύω να πάω σε μέρος με αρκετή υγρασία και βλάστηση τότε επιλέγω Ιούνιο, αν είναι για πιο ξερονήσια ή περιοχές με λίγη βλάστηση τότε τέλη Αυγούστου με Σεπτέμβρη τότε που θα έχει "ποτίσει" η ξεραλαίλα. Κα φυσικά για εναλλακτικό τουρισμό τέλη Σεπτεμβρίου με Οκτώβρη.
Βέβαια ακόμα το πότε θα κάνω διακοπές δεν εξαρτάται από εμένα αλλά από τις δουλειές των δικών μου απλά το προσπαθώ και το συζητάω με τους δικούς μου ώστε να πάνε κάπως έτσι τα πράγματα. Πάντως τα παραπάνω τα εφαρμόζω όταν πάω διακοπές σε συγγενείς μόνος μου.
 

irini77

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Περού ή Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία ή Γή του Πυρός
αν μιλαμε για ελλαδα τοτε τελος ιουνιου αρχες ιουλιου best.. εστι αραζεις και στην αδεια αθηνα τον αυγουστο (διπλο καλο) αλλα παλι τιποτα δεν συγκρινετε με το να κανεις μπανια ιανουαριο στην ταυλανδη και να γυριζεις γεματος και μαυρος το καταχειμωνο...

Γιαννης.

Τώρα αυτά μας τα λές για να ζηλέψουμε??? Φτού σου! Θέλω κι εγώ εξωτικά μέρη το χειμώνα αλλά λόγω δουλειάς δεν....
(έχουμε επισκευτεί τις ίδιες χώρες.. εκτός από 1-2!!!!):shock:
 

TETA

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΝΤΟΥΜΠΑΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ ψηφίζω Ιούλιο δαγκωτό!
Τον Αύγουστο φεύγουν όόόλοι κι όπου και να πάς γίνεται χαμός και δεν ευχαριστιέσαι τίποτα!
(Για να μην αναφέρω πόσο τέλεια ήταν, τέλη Ιουνίου στα Κουφονήσια με λίγο κόσμο κι άμεση εξυπηρέτηση στα μαγαζιά....) :clap:
Γιατί να ξαπλώνω στην παραλία πάνω στον διπλανό μου ή δίπλα στις τουαλέτες λόγω πανζουρλισμού;;;:bleh:[/quote

Για Ελλάδα τέλος Ιουνίου και μέχρι μέσα Ιουλίου.Επίσης ο Σεπτέμβριος θεωρείται καλός μήνας για διακοπές και φέτος θα το δοκιμάσω και τα λέμε...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.712
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom