Καλύτερο ταξίδι του 2012

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Χρόνια πολλά και Καλή χρονιά με πολλά ταξίδια.
Το καλύτερο ταξίδι του 2012 ήταν ένα road trip στη Βόρεια Ιταλία, Αυστρία, Ελβετία, Γερμανία, και καλύτερη περιοχή η λίμνη Κόμο.
ΛΙΜΝΗ COMO a.jpg
 

turms

Member
Μηνύματα
2.072
Likes
2.836
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
χμ...καλη χρονια σε ολους....καλυτερο ταξιδι για το 2012????
το ενα και μοναδικο που εκανα μες το 2012....ταξιδι της ξενιτιας...
η πρωτη (ευχομαι και τελευταια) φορα στην ζωη μου που εβγαλα εισητηριο χωρις επιστροφη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
2012... Μια χρονιά λιγότερο παραγωγική ταξιδιωτικά για μένα απ΄ ότι οι 2 προηγούμενες, αλλά πολύ παραγωγική σε απόλυτα νούμερα. Μια χρονιά που ξεκίνησε με τα πυροτεχνήματα στη Marina της Σιγκαπούρης, και τελείωσε μετά από 24 ταξίδα σε 16 διαφορετικές χώρες εκτός από την Ελλάδα (οι 6 για πρώτη φορά), 77 πτήσεις, 68 διανυκτερεύσεις σε 39 διαφορετικά ξενοδοχεία/καταλύματα (συν κάποιες διανυκτερεύσεις σε σπίτια & αεροπλάνα), συναλλαγές σε 11 διαφορετικά νομίσματα κλπ. Και για πρώτη φορά μετά από χρόνια, χωρίς να διασχίσω τον Ατλαντικό, και χωρίς να επισκεφτώ καθόλου την Ελβετία (πέραν από διελεύσεις transit σε 2 αεροδρόμια).

Αν πρέπει να διαλέξω ένα ταξίδι, η χρονιά αυτή περιλάμβανε και την πρώτη μου επίσκεψη στην Ινδία. Αναγκαστικά, η εμπειρία αυτή ξεχωρίζει από όλες τις άλλες και τις επισκιάζει....
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
2012... Μια χρονιά λιγότερο παραγωγική ταξιδιωτικά για μένα απ΄ ότι οι 2 προηγούμενες, αλλά πολύ παραγωγική σε απόλυτα νούμερα. Μια χρονιά που ξεκίνησε με τα πυροτεχνήματα στη Marina της Σιγκαπούρης, και τελείωσε μετά από 24 ταξίδα σε 16 διαφορετικές χώρες εκτός από την Ελλάδα (οι 6 για πρώτη φορά), 77 πτήσεις, 68 διανυκτερεύσεις σε 39 διαφορετικά ξενοδοχεία/καταλύματα (συν κάποιες διανυκτερεύσεις σε σπίτια & αεροπλάνα), συναλλαγές σε 11 διαφορετικά νομίσματα κλπ. Και για πρώτη φορά μετά από χρόνια, χωρίς να διασχίσω τον Ατλαντικό, και χωρίς να επισκεφτώ καθόλου την Ελβετία (πέραν από διελεύσεις transit σε 2 αεροδρόμια).Αν πρέπει να διαλέξω ένα ταξίδι, η χρονιά αυτή περιλάμβανε και την πρώτη μου επίσκεψη στην Ινδία. Αναγκαστικά, η εμπειρία αυτή ξεχωρίζει από όλες τις άλλες και τις επισκιάζει....
Mε έπιασε jet lag :xmas_cheesygrin: και δεν ήταν και παραγωγική χρονιά.... φαντάσου. :xmas_lol::xmas_lol: να'σαι καλά taver να κάνεις μπόλικα ταξίδια. Εγώ σου εύχομαι πάντως στο 2013 καλό ξεκίνημα και στην υποσαχάρια Αφρική. Και σε αντίσκηνο βεβαίως βεβαίως
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μικρή η ταξιδιωτική "συγκομιδή" φέτος για μένα αλλά πολύ ξεχωριστή γιατί κάναμε τα πρώτα μας ταξίδια με το νέο μέλος της οικογένειας.
Αν πρέπει να διαλέξω μία μόνο ανάμνηση αυτή θα είναι η λίμνη Όρτα στη βόρεια Ιταλία που μας έδειξε ένα εντελώς ξεχωριστό πρόσωπο από τις υπόλοιπες λίμνες και ήταν η έκπληξη του ταξιδιού στη βόρεια Ιταλία.
 

Evapar

Member
Μηνύματα
87
Likes
103
Επόμενο Ταξίδι
Αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία/Πολυνησία
Και το 2012 είχα την τύχη να ταξιδέψω αρκετά. Ξεχωριστή θέση κατέχει πάντα η Κωνσταντινούπολη, την οποία επισκέφτηκα τρεις φορές, αλλά πρώτη φορά με τα παιδιά μου και χάρηκα που τους άρεσε....Ισως βέβαια η εμπειρία του φάιναλ φορ και η κατάκτηση του κυπέλλου από ελληνική ομάδα να βοήθησε:xmas_razz:

Από τα υπόλοιπα ταξίδια ξεχώρισα τη Ρώμη και το road trip που δεν έχει τελειώσει ακόμη...Βιέννη, Wachau, Salzburg, Hallstatt, Zell am See, Verona (ευχάριστη έκπληξη), Μιλάνο.

Καλή Χρονιά σε όλους με πολλά ταξίδια το 2013!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Το 2012 το ευχάριστηθηκα πολύ γιατί πραγματοποιησα το ονειρο μου να παω με γκρουπ στην Πράγα με έναν πολυ καλό ξεναγό, μέχρι και φραπέ μας πήγε να πιούμε. Του χρόνου λέω να πάω με πρακτορείο στη Ρώμη, ο ξεναγός της Πράγας μας είπε πως εκεί έχει καλό ψάρι.
 

blaky23

Member
Μηνύματα
62
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΤΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη - ΠΕΡΟΥ
Το καλύτερο ταξίδι για το 2012 ήταν η αγαπημένη Κωνσταντινούπολη. Πήγαινα δεύτερη φορά αλλά πραγματικά την λάτρεψα. Επίσης ευχάριστη έκπληξη η Σάμος. Καλή Χρονιά σε όλους και με όσα περισσότερα ταξίδια μπορείτε!!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το 2012 το ευχάριστηθηκα πολύ γιατί πραγματοποιησα το ονειρο μου να παω με γκρουπ στην Πράγα με έναν πολυ καλό ξεναγό, μέχρι και φραπέ μας πήγε να πιούμε. Του χρόνου λέω να πάω με πρακτορείο στη Ρώμη, ο ξεναγός της Πράγας μας είπε πως εκεί έχει καλό ψάρι.
Θεος......δεν εχω λογια!! :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Το 2012 πρώτη χρονιά για μένα χωρίς ταξίδι υπερατλαντικό.... Παράπονο βέβαια δεν έχω, 3 ταξιδάκια Ευρώπη!! Η Βουδαπέστη ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη, το Βερολίνο μια όχι και τόσο καλή επιλογή αλλά αυτό που μου έμεινε ήταν η Ελβετία καθότι είδα 2 από τα πολύ αγαπημένα μου συγκροτήματα Τoto και Magnum!!!! Πάμε για άλλα τώρα............ Ελπίζω εκτός Ε.Ε.!!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Καλή Χρονιά και απο εμένα σε όλους σας!!ευχομαι το 2013 να ειναι περισσότερο δημιουργικό,αποτελεσματικό,τυχερό ,χαρούμενο και εν τέλει ταξιδιάρικο!!
παρά την κρίση και τις μειωσεις των εισοδημάτων καταφερα να πάω 3 φορές στην Βασιλεία και να γυρίσω τις γυρω περιοχές,στο UK και συγκεκριμμένα στο cardiff και london και ενα ταξιδι στην Ρουμανία..αν βαλω και καποιες αποδρασεις στην Μεσσηνιακή Μάνη,στην Σέριφο και στο Πήλιο....δεν εχω κανενα παράπονο!!!να διευκρινήσω οτι περα απο την Ρουμανία και Μεσσηνικη Μάνη δεν είχα διαμονή σε ξενοδοχεία...
δεν μπορώ να ξεχωρίσω κανένα απο τα ταξίδια μου...οπως μια μάνα δεν ξεχωρίζει τα παιδιά της...ολα ηταν υπέροχα μόνο και μόνο που 'εσπασαν την μονοτονία της καθημερινότητας!!
Να είστε παντα καλά φίλοι μου με λιγοτερα η περισσοτερα ταξίδια!!!Φυσικά ευχομαι περισσότερα για όλους μας...αλλα πρέπει να αντικρύσουμε και την πραγματικότητα και να συμφιλιωθούμε χωρίς να πάθουμε κατάθλιψη!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom