Καμια καλη ταξιδιωτικη σειρα ή σειρα επιβιωσης?

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Έχω δει πολύ πιο παράξενα πράγματα σε ταξιδιωτικά videos από vagrantholiday, shiey, fidias, yes theory και άλλους. Δεν ξέρω το συγκεκριμένο πόσο θα μου τραβούσε το ενδιαφέρον δεδομένου ότι καταρχάς δεν θα μπορεί να αποδειχτεί αν όντως δεν τρώει η κρυφοτρώει πίσω από την κάμερα και γενικά μάλλον δεν έχει ενδιαφέρον γιατί χωρίς φαγητό βρίσκεσαι σε μια φάση που απλά πας να βγάλεις την ημέρα και δεν μπορείς να απολαύσεις τίποτα οπότε πόσο να απολαύσει και ο τηλεθεατής; Το να πάει κάποιος σε ένα μέρος και να προσπαθήσει να ζήσει χωρίς χρήματα η με ελάχιστα βρίσκοντας πατέντες και παρουσιάζοντας τες είναι πιο ενδιαφέρον για εμένα.

Αν παρουσιαστεί σαν δοκιμασία μπορούν να βρεθούν κάποια άτομα που θα το παρακολουθήσουν όμως αρκεί να μιλάει στα Αγγλικά ο δοκιμαζόμενος για να στοχεύσει σε κάποια λίγα άτομα από ένα παγκόσμιο κοινό. Υπάρχουν εκατομμύρια άτομα που τους αρέσει να παρακολουθούν ταξιδιωτικά videos που έχουν μέσα σχετικές προκλήσεις αλλά δεν έχουν σχέση με αυτό το forum. Πιστεύω ότι είναι καλύτερα να γίνει η ερώτηση σου σε κάποιες σελίδες από τα ονόματα που παρέθεσα
Δε ηξερα οτι υπηρχαν αυτες οι εκπομπες. Σε ευχαριστω!

Υπαρχουν ριαλιτι απωλειας βαρους, ισως να ειχε ενδιαφερον να βλεπαμε τον παρουσιαστη να αδυνατιζει.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Δεν ξέρω. Το να μην τρώει τίποτα πάντως κάποιος είναι από τους χειρότερους τρόπους για να χάσει κιλά. Από πλευράς υγείας
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Δεν ξέρω. Το να μην τρώει τίποτα πάντως κάποιος είναι από τους χειρότερους τρόπους για να χάσει κιλά. Από πλευράς υγείας
Δεν ξερω αν ισχυει, γιατι λενε οτι η νηστεια λιγων ημερων ενεργοποιει τους μηχανισμους αυτοφαγιας και συμβαλλει στη μακροζωια.

Βλεπω vagrant vacation και μου θυμιζει στιγμες απο τις διακοπες μου που κοιμηθηκα παραλια
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.445
Likes
5.294
Θα την έβλεπα στο τελευταίο επεισόδιο, όταν ο παρουσιαστής σε κατάσταση πλέον μη αναστρέψιμη από την πείνα, θα άφηνε την τελευταία του πνοή μπροστά στις κάμερες κάπου στην Αφρική να τον φάνε οι ύαινες.
 
Last edited:

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Δεν ξερω αν ισχυει, γιατι λενε οτι η νηστεια λιγων ημερων ενεργοποιει τους μηχανισμους αυτοφαγιας και συμβαλλει στη μακροζωια.

Βλεπω vagrant vacation και μου θυμιζει στιγμες απο τις διακοπες μου που κοιμηθηκα παραλια
Ναι υπάρχουν υποστηρικτές αυτής της θεωρίας που αναφέρεις. Δεν γνωρίζω βέβαια αν υπάρχει επιστημονική μελέτη που να το τεκμηριώνει.

Καλά ο vagrand holiday είναι θρύλος. Πίστευα ότι μπορεί να είναι ψεύτικα αυτά που δείχνει αλλά επειδή είδα όλα τα videos του κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι αληθινά. Τουλάχιστον τα περισσότερα
 
Last edited:

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Ναι υπάρχουν υποστηρικτές αυτής της θεωρίας που αναφέρεις. Δεν γνωρίζω βέβαια αν υπάρχει επιστημονική μελέτη που να το τεκμηριώνει.

Καλά ο vagrand holiday είναι θρύλος. Πίστευα ότι μπορεί να είναι ψεύτικα αυτά που δείχνει αλλά επειδή είδα όλα τα videos του κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι αληθινά. Τουλάχιστον τα περισσότερα
Και δε χαλαει πανω απο 1000 ευρω σε καθε ταξιδι. Απλα δεν καταλαβαινω που πλενεται και πως δεν του την πεφτουν αστυνομικοι. Στην Αθηνα θα ειχε προβλημα να βρει μερος να κοιμηθει.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι τα 1000€ είναι με υπερατλαντικές πτήσεις και κρατάνε γύρω στον ένα με ενάμιση μήνα😁 Δεν πλένεται από ότι έχει πει σε ένα video.:haha: Ξυρίζεται μόνο. Εκτός και αν φιλοξενείται κάπου που είναι σπάνιο αυτό.
Υποστηρίζει ότι δεν μυρίζει. Υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που πραγματικά δεν μυρίζουν άσχημα ακόμη και αν δεν πλένονται για κάποιο διάστημα.

Στην Αθήνα γιατί να είχε πρόβλημα να βρει μέρος επειδή είναι όλα πιασμένα από άλλους άστεγους;

Γενικά είχα μια υποψία ότι μπορεί απλά να τραβάει ένα video το βράδυ ότι κοιμάται σε ένα πάρκο και ένα video το πρωί και στο ενδιάμεσο να κοιμάται σε κάποιο ξενοδοχείο όπου μπορεί να κάνει και μπάνιο αλλά φαίνεται ότι έχει τόση τρέλα και αναισθησία σε κάποια πράγματα που μάλλον είναι αλήθεια ότι την βγάζει έξω τα βράδια
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Τα ρουχα του τσαλακωμενα και βρωμικα θα δινουν μια πολυ ασχημη εντυπωση. Ολοι θα επρεπε να τον κοιτανε περιεργα, να τον διωχνουν απο μαγαζια κλπ.

Στην Αθηνα ναι, ολα τα καλα μερη ειναι πιασμενα απο αστεγους
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Φοράει μαύρα ρούχα και συνθετικά τα οποία δεν τσαλακώνονται και δεν φαίνεται και τόσο η βρωμιά πάνω σε αυτά. Δεν κάθεται σε μαγαζιά. Δεν είναι ο τύπος που θα κάτσει σε καφετέριες η εστιατόρια. Τουλάχιστον στην φάση των ταξιδιών-δοκιμασιών. Αν δεις τα videos του τα εξηγεί όλα αυτά και τα καταλαβαίνεις κιόλας.

Στην Αθήνα μέρη για να κοιμηθείς σαν άστεγος βρίσκεις. Ο λόφος του Στρέφη πχ. η το Ζάπειο. Το πόσο ασφαλές είναι βέβαια αυτό είναι άλλο θέμα :)

*Zητώ συγνώμη στους υπόλοιπους που διαβάζετε τέτοια πράγματα σε ένα θέμα με κλασικές ταξιδιωτικές εκπομπές και θα σας είναι εντελώς αδιάφορα η απαράδεκτα αλλά μεταφέρθηκε η συζήτηση μας εδώ από άλλο θέμα
 
Last edited:

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Στρεφη και Ζαπειο πας για παγκακια. Δε νομιζω οτι εχει πολλα σημεια χωρις κλιση και ησυχα για να στρωσεις υπνοσακο. Ο τυπος εβρισκε ωραια σημεια, μαλακα, με γρασιδι. Φιλοπαππου μπορεις να βρεις αλλα δε θα ειναι ισιο. Δεν ξερω πολυτεχνειουπολη αν παιζει κανα σποτ.

Επισης Αθηνα σε τρωει ο ηλιος ολη μερα εκτος αν τη βγαλεις στον εθνικο κηπο.

Τα μαυρα ρουχα γεμιζουν σκονη και χωματα μεσα σε λιγες μερες. Κατι δεν κολλαει εδω. Επισης τον επαιρναν ωτοστοπ και σε καποια βιντεο κανει βολτες με κατι κοπελες.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.630
Likes
12.448
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
*Zητώ συγνώμη στους υπόλοιπους που διαβάζετε τέτοια πράγματα σε ένα θέμα με κλασικές ταξιδιωτικές εκπομπές και θα σας είναι εντελώς αδιάφορα η απαράδεκτα αλλά μεταφέρθηκε η συζήτηση μας εδώ από άλλο θέμα
Σας τοποθέτησα κάπου σωστότερα :rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom