ΗΠΑ Καναδάς Καναδάς - Αλάσκα, Τα Τελευταία Σύνορα

Μηνύματα
245
Likes
892
85 σελίδες Α4; Είναι χωρισμένο σε τμήματα/κεφάλαια κάποιων σελίδων;Η θα έρχεται σελίδα-σελίδα;Μπορώ να δοκιμάσω για 8-10 σελίδες για να δούμε αν προχωράει το πράγμα.Από την επόμενη Δευτέρα μπορώ να αρχίσω.
85 σελίδες Α4; Είναι χωρισμένο σε τμήματα/κεφάλαια κάποιων σελίδων;Η θα έρχεται σελίδα-σελίδα;Μπορώ να δοκιμάσω για 8-10 σελίδες για να δούμε αν προχωράει το πράγμα.Από την επόμενη Δευτέρα μπορώ να αρχίσω.
Αγαπητέ fotast,
Σ
ευχαριστώ για την προθυμία σου να βοηθήσεις στο τελείωμα του Καναδά-Αλάσκας. Αν κάποιοι από σας δεν βοηθούσατε, το κείμενο δεν θα εδακτυλογραφείτο ποτέ! Εκτιμώ απεριόριστα την συμβολή σας, και
Σας ευχαριστώ από καρδιάς
Στ.Αδαμαντίδου
 
Μηνύματα
245
Likes
892
  1. Scan and/or open the document with Paint. ...
  2. Go to File > Save or Save As as necessary.
  3. Select TIFF from the drop-down list and hit Save. ...
  4. Open Microsoft Office Document Imaging. ...
  5. Open the .tiff file. ...
  6. Hit CTRL+A to select all and CTRL+C to copy.
Λετε να παίζει το παραπάνω ???
Χίλια ευχαριστώ για την....κινητοποίηση όλου του πληθυσμού του Τράβελ Στόριες ! Αν δεν είχατε εσείς προσφερθεί, κι αν Ο Δευκαλίων δεν... συνήγειρε όλους εσάς, η Αλάσκα δεν θα τελείωνε ποτέ.
Από καρδιάς, λοιπόν, ευχαριστώ όλους σας,
Στ.Αδαμαντίδου
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
Αγαπητέ fotast,
Σ
ευχαριστώ για την προθυμία σου να βοηθήσεις στο τελείωμα του Καναδά-Αλάσκας. Αν κάποιοι από σας δεν βοηθούσατε, το κείμενο δεν θα εδακτυλογραφείτο ποτέ! Εκτιμώ απεριόριστα την συμβολή σας, και
Σας ευχαριστώ από καρδιάς
Στ.Αδαμαντίδου
Παρακαλώ και ευχαρίστηση μου.Μιά μικρή δυσκολία μέχρι να συνηθίσουμε τα σημεία στίξης αλλά το ξεπεράσαμε.Πάντως το άλλο μισό της προσπάθειας,να μην πώ και περισσότερο,ανήκει στον @Defkalion που έκανε την γενική επιμέλεια,διόρθωση συρραφή κτλ.
 
Last edited:

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Αγαπητή Ντινα,
Θέλω να σε ευχαριστήσω για την προθυμοποίησή σου, να συνδράμεις στο ανέβασμα του υπολοίπου των Τελευταίων Συνόρων. Ξέρω ότι είναι πολύ μεγάλη δουλειά! Γι αυτό το εκτιμώ ιδιαιτέρως. Δεν ξέρω ποιο κομματι έχεις αναλάβει εσύ , αλλά καταλαβαίνω το μέγεθος της δακτυλογράφησης.
Σ'ευχαριστώ από καρδιάς,
Στ. Αδαμαντίδου
Παρακαλώ, πολύ ευγενικό και εκ μέρους σας.
Έγραψα τα κεφάλαια: Τορόντο, Victoria island και Βανκούβερ και ταξίδεψα σε αυτά μέσα από τη γλαφυρή περιγραφή σας.
Να είστε καλά να μπορείτε να ταξιδεύετε και να μας ταξιδεύετε. :)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Μιά μικρή δυσκολία μέχρι να συνηθίσουμε τα σημεία στίξης αλλά το ξεπεράσαμε.
Αν ομολογήσω πως δεν δυσκολεύτηκα καθόλου με τα σημεία στίξης και πως αντιθέτως απολάμβανα την ομορφιά τους, μάλλον θα προδώσω την ηλικία μου ε; :D
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
Αν ομολογήσω πως δεν δυσκολεύτηκα καθόλου με τα σημεία στίξης και πως αντιθέτως απολάμβανα την ομορφιά τους, μάλλον θα προδώσω την ηλικία μου ε; :D
Μπα δεν προδίδεις τίποτα....(κάτι έχεις βάλει και στο προφίλ σου..):D

΄Ομορφα είναι απλά τα θυμόμουνα πολύ λίγο.΄Οταν τα συνήθισα άρεσαν και σε εμένα.
 
Μηνύματα
245
Likes
892
Παρακαλώ και ευχαρίστηση μου.Μιά μικρή δυσκολία μέχρι να συνηθίσουμε τα σημεία στίξης αλλά το ξεπεράσαμε.Πάντως το άλλο μισό της προσπάθειας,να μην πώ και περισσότερο,ανήκει στον @Defkalion που έκανε την γενική επιμέλεια,διόρθωση συρραφή κτλ.
Γέλασα πολύ με την δυσκολία όλων σας, {απ' ό,τι βλέπω και στα μηνύματα των άλλων , όσων συνεισέφεραν στην δακτυλογραφηση αυτού του μακροσκελούς κειμένου!), κι αναρωτιέμαι μήπως το παρακάνω. Όμως, χωρίς στίξη, πώς να διαβάσεις, χωρίς να μπερδευτείς, ένα κείμενο; Δε σε βολεύει στην ανάγνωση!!!Εμένα, τουλάχιστον, με...ζαλίζει!....
Συγγνώμη, βρέ παιδιά! Δεν μπορώ αλλοιώς...
Φυσικά, οφείλω χάριτας στον φίλτατο Δευκαλίωνα, στον οποίον χρωστώ πολλά. Να είναι πάντα καλά, εκεί μακρυά που βρίσκεται...
Και μια απαραιτητη δευκρίνιση: Μού ήταν αδύνατον να ξαναδακτυλογραφήσω, εγώ η ίδια τα κείμενά μου, διότι δεν μπορώ, χρόνια τώρα, να συνηθίσω το ηλεκτρονικό πληκτρολόγιο!!! Σας φαίνετε παράξενο; Μπορεί. Αλλά επί 40 χρόνια έγραφα σε χειροκίνητη μηχανή...Λάτρευα την ΟΛΥΜΠΙΑ μου! ΄Εως ότου αυτή κουράστηκε, χάλασε, κι ο τεχνικός που μού την διόρθωνε.....πέθανε ο έρμος!..Κι εγώ βασανίζομαι να γράψω ένα, έστω μικρό, μήνυμα, σβήνοντας και ξαναγράφοντας!... (Ευτυχώς αυτό είναι, τώρα, πολύ εύκολο!) Μαντέψτε, λοιπόν, την ηλικία μου....
Και πάλι ευχαριστώ,
Στ. Αδαμαντίδου
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Όμως, χωρίς στίξη, πώς να διαβάσεις, χωρίς να μπερδευτείς, ένα κείμενο; Δε σε βολεύει στην ανάγνωση!!!
Φανταζομαι οτι ο φιλος @fotast εννοουσε τον τονισμο (πνευματα και τονους)!

Μαντέψτε, λοιπόν, την ηλικία μου....
Χα, χα, χα, χα!

Λοιπον: 40+10 = 50 Το πετυχα; :D
 
Μηνύματα
245
Likes
892
Φανταζομαι οτι ο φιλος @fotast εννοουσε τον τονισμο (πνευματα και τονους)!


Χα, χα, χα, χα!

Λοιπον: 40+10 = 50 Το πετυχα; :D
Ωωωχ! Αν ομολογήσω την ηλικία μου, φοβάμαι ότι δεν θα μού λέτε πιά, μήτε....καλημέρα! !!!Μακάρι , να ίσχυε το 40+10!.....
Α, και κάντε μου μια χάρη: Πού θα βρώ εκείνην την άνω τελεία, στο πληκτρολόγιό μου;Χαμένη είναι!
Κι αυτό, καλοί μου φίλοι, το γλυτώσατε στην δακτυλογράφηση!!!Εμένα,όμως, μου λείπει στο γράψιμο...Μπορείτε να βοηθήσετε;
Σας ευχαριστώ για όλα,
Στ. Αδαμαντίδου
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
Ωωωχ! Αν ομολογήσω την ηλικία μου, φοβάμαι ότι δεν θα μού λέτε πιά, μήτε....καλημέρα! !!!Μακάρι , να ίσχυε το 40+10!.....
Α, και κάντε μου μια χάρη: Πού θα βρώ εκείνην την άνω τελεία, στο πληκτρολόγιό μου;Χαμένη είναι!
Κι αυτό, καλοί μου φίλοι, το γλυτώσατε στην δακτυλογράφηση!!!Εμένα,όμως, μου λείπει στο γράψιμο...Μπορείτε να βοηθήσετε;
Σας ευχαριστώ για όλα,
Στ. Αδαμαντίδου
Καλημέρα σας,

Εντάξει ας αφήσουμε τις ηλικίες..Δεν είμαστε και ληξίαρχοι...Σημασία έχει να είσθε καλά και να επικοινωνούμε μέσα από εδώ.

Για αυτό που ρωτάτε δεν νομίζω να υπάρχει απευθείας τρόπος.Γίνεται με χρήση διαφορετικών πλήκτρων.Για μένα πιο εύκολος τρόπος είναι στο word και από την επιλογή εισαγωγή(είναι στην πρώτη γραμμή πάνω-πάνω),πάτε δεξιά που λέει σύμβολο και πατάτε το βελάκι.Εμφανίζεται ένας πίνακας που έχει ότι σύμβολο θέλετε.Διαλέγετε αυτό που θέλετε και πατώντας εισαγωγή το βάζετε στο κείμενο σας στο σημείο που θέλετε(εκεί που έχετε τελειώσει την λέξη που γράψατε και θέλετε να μπει η τελεία).Φυσικά αν χρειάζεται να το κάνετε συχνά ίσως και αυτός ο τρόπος να φαίνεται κουραστικός.
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ωωωχ! Αν ομολογήσω την ηλικία μου, φοβάμαι ότι δεν θα μού λέτε πιά, μήτε....καλημέρα! !!!Μακάρι , να ίσχυε το 40+10!.....
Α, και κάντε μου μια χάρη: Πού θα βρώ εκείνην την άνω τελεία, στο πληκτρολόγιό μου;Χαμένη είναι!
Κι αυτό, καλοί μου φίλοι, το γλυτώσατε στην δακτυλογράφηση!!!Εμένα,όμως, μου λείπει στο γράψιμο...Μπορείτε να βοηθήσετε;
Σας ευχαριστώ για όλα,
Στ. Αδαμαντίδου
Καλημέρα!
Ε, όχι να κόψουμε και την καλημέρα για έναν αριθμό! :D

Συμφωνώ με τον φίλο @fotast, πως αυτό που πραγματικά έχει σημασία είναι η επικοινωνία.
Κι επειδή κερδισμένος δεν είναι αυτός που μιλάει αλλά αυτός που ακούει, νομίζω πως η συναναστροφή με μεγαλύτερους ανθρώπους, που έχουν φιλτράρει τις εμπειρίες τους, μόνο κέρδος μπορεί να είναι για τους νεώτερους. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.763
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom