Αρμενία Καποιες ερωτησεις για Αρμενια

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλησπέρα, θα προτείνατε την Αρμενία για ταξίδι με παιδί 2,5 ετών;
Συμφωνώ! Πολύ ασφαλής χώρα, σε μικρό μέγεθος που την κάνει πολύ βολική για μετακινήσεις και sightseeing με μικρό παιδί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα, θα προτείνατε την Αρμενία για ταξίδι με παιδί 2,5 ετών;
Από ασφάλεια δεν υπάρχει θέμα, για το αν θα του αρέσει όμως, διατηρώ ισχυρές αμφιβολίες. Βασικά τα αξιοθέατα είναι μοναστήρια, μοναστήρια με θέα, μοναστήρια με περπάτημα στο βουνό και κάτι μοναστήρια ακόμα.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Από ασφάλεια δεν υπάρχει θέμα, για το αν θα του αρέσει όμως, διατηρώ ισχυρές αμφιβολίες. Βασικά τα αξιοθέατα είναι μοναστήρια, μοναστήρια με θέα, μοναστήρια με περπάτημα στο βουνό και κάτι μοναστήρια ακόμα.
Ούτε η πρωτεύουσα αξίζει;
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ούτε η πρωτεύουσα αξίζει;
Δε νομίζω ότι ο @taver εννοούσε ότι η χώρα δεν αξίζει, αλλά ότι έχει επιφυλάξεις για το κατά πόσο ένα παιδί 2.5 χρονών θα βρει ενδιαφέρον στα αξιοθέατά της.
Αυτό το σκέφτηκα κι εγώ, αλλά από την άλλη και στη Ρώμη πχ να πάει ένα παιδί 2.5 χρονών και πάλι τι ενδιαφέρον να βρει στα "τυπικά" αξιοθέατα;
Σε κάθε περίπτωση το Γερεβάν έχει ανοιχτούς χώρους για να παίξει, που νομίζω αυτό είναι το point σε ταξίδια με τόσο μικρά παιδιά. Να γίνονται διαλείμματα από το sightseeing των μεγάλων και να πηγαίνουν σε παιδικές χαρές, ανοιχτούς χώρους κλπ να παίζουν και να εκτονώνονται.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Συγνώμη κιόλας αλλά ποιό ακριβώς αξιοθέατο μπορεί να τραβήξει την προσοχή ενός 3χρονου;
Εκτός από μια παιδική χαρά και ένα ζωολογικό κήπο κ αυτό ακόμη με μεγάλο ερωτηματικό μια και συνήθως φοβούνται ακόμη τόσο μικρά.
Είτε το πας στη Νέα Υόρκη ή στη Νέα Ιωνία το ίδιο και το αυτό....
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Σωστά γι'αυτό θεώρησα ότι ο Taver το έλεγε για μας. Για το παιδί το μόνο που θέλουμε είναι ασφάλεια κ πάρκα!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Αρκεί να μην πάτε καλοκαίρι. Η ζέστη που ζήσαμε ήταν πραγματικά ανυπόφορη. Αν έχετε σκοπό για άνοιξη ή φθινόπωρο τότε να πάτε με το παιδάκι σας.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Αρκεί να μην πάτε καλοκαίρι. Η ζέστη που ζήσαμε ήταν πραγματικά ανυπόφορη. Αν έχετε σκοπό για άνοιξη ή φθινόπωρο τότε να πάτε με το παιδάκι σας.
Μέσα Μαίου έχουμε άδεια κ ψάχνουμε να δούμε που θα πάμε. Προς το παρόν είμαστε μεταξύ Αρμενίας και Μάλτας. Το ψάχνουμε όμως.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αρμενία μπορεί να μπει κάποιος με διαβατήριο που έχει ισχύ μόνο για την περίοδο της επίσκεψης, όπως αναφέρεται στο Visa.
Πώς αποδεικνύεις αν το διαβατήριό σου λήγει σε ένα μήνα από την είσοδο στη χώρα ότι δε θα κάτσεις δύο μήνες; Mε κρατήσεις αεροπορικών;
 

hello_its_me

Member
Μηνύματα
75
Likes
17
Καλημέρα. Θεωρείτε safe ένα ταξίδι στη yerevan αυτη την περίοδο; πάνε συντομα δικοί μου και έχω αρκετά μεγάλο αγχος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom