Καρπενήσι

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Και μεις αλλαγή χρόνου εκεί! Είμαι σε αναζήτηση για να κάνω κράτηση.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Vrea, ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς θα έχει το River Art, το Villaggio cafe meze, το Montana, το Χωριάτικο, το Μεσοστράτι. Αυτά από προτάσεις του ξενοδόχου μας και από δική μου αναζήτηση. Δεν έχω ξαναπάει Καρπενήσι και δεν έχω προσωπική άποψη. Για δες μήπως σας αρέσει κάτι από αυτά ή ρώτα τον ξενοδόχο σου. Δυστυχώς δεν βρήκα ούτε μία πρόταση στο φόρουμ...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους με υγεία! Εύχομαι κάθε χαρά!

Στις 16 με 19 Φλεβάρη θα είμαστε Αγρίνιο και έτσι σκεφτήκαμε πως θα θέλαμε να πάμε από εκεί ένα 3ημερο στο Καρπενήσι! Έχουμε βρει μια πάρα πολύ καλή τιμή μέσο Airbnb και έχοντας ακόμα - 30 ΕΥΡΩ η τιμή φτάνει στα 60 ΕΥΡΩ για 2 βράδια μαζί με τζάκι εδώ https://www.airbnb.gr/rooms/21466467

1) Το σημείο που είναι το ξενοδοχείο αξίζει να μείνουμε ?
2) Θα πάμε στις 20 με 22 Φλεβάρη! Αξίζει για καθημερινές η όχι ?
3) Τι άλλο μπορουμε να κάνουμε εκεί κοντά εκτός του Χιονοδρομικου που θα πάμε σίγουρα ?
4) Για φαγητό - καφέ θα βρούμε κάτι και μέσο TripAdvisor άλλα όποιος θέλει ας πει τι δεν πρέπει να χάσουμε!

Ευχαριστώ πολύ!
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Το σημείο που είναι το ξενοδοχείο αξίζει να μείνουμε ?
Εξαρτάται τι ζητάς.

Θα πάμε στις 20 με 22 Φλεβάρη! Αξίζει για καθημερινές η όχι ?
Εξαρτάται τι ψάχνεις.

3) Τι άλλο μπορουμε να κάνουμε εκεί κοντά εκτός του Χιονοδρομικου που θα πάμε σίγουρα ?
Επισκέψεις σε Μικρό και Μεγάλο χωριό, μονή Προυσσού

4) Για φαγητό - καφέ θα βρούμε κάτι και μέσο TripAdvisor άλλα όποιος θέλει ας πει τι δεν πρέπει να χάσουμε!
Καφέ στο saloon και στο river art. Και όπου αλλού σου <<γυαλίσει>>.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εξαρτάται τι ζητάς.


Εξαρτάται τι ψάχνεις.


Επισκέψεις σε Μικρό και Μεγάλο χωριό, μονή Προυσσού


Καφέ στο saloon και στο river art. Και όπου αλλού σου <<γυαλίσει>>.
Εντάξει με το ξενοδοχείο είμαστε οκ δεν το αλλάζω! Όσο άφορα τις ημερομηνίες έχω αυτές:

14-16 Φλεβάρη η 20-22 Φλεβάρη! Θέλουμε να έχει κόσμο! Να μην είμαστε και μόνοι στα γύρω χωριά!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Να ρωτήσω κάτι άλλο! 3 βράδια είναι καλά να μείνουμε? Η τα θεωρείτε πολλά ?
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Να ρωτήσω κάτι άλλο! 3 βράδια είναι καλά να μείνουμε? Η τα θεωρείτε πολλά ?
Το Καρπενήσι , δηλαδή η ευρύτερη περιοχή, είναι φυσιολατρικός και θρησκευτικός(λόγω μονής Προυσσού) προορισμός. Αν σου αρέσει ο χειμώνας και τα ορεινά τοπία , δηλαδή έλατα, ποτάμια και χιονισμένες κορφές. Αν σου αρέσει η πεζοπορία, η ορειβασία, το σκι τότε η περιοχή είναι ιδανική.
Οπότε εσύ θα κρίνεις αν οι τρεις ημέρες είναι πολλές.
Υπόψιν ότι η δρόμος από Αγρίνιο, θεωρείται δύσκολος.
 

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Vrea, ρεβεγιόν Πρωτοχρονιάς θα έχει το River Art, το Villaggio cafe meze, το Montana, το Χωριάτικο, το Μεσοστράτι. Αυτά από προτάσεις του ξενοδόχου μας και από δική μου αναζήτηση. Δεν έχω ξαναπάει Καρπενήσι και δεν έχω προσωπική άποψη. Για δες μήπως σας αρέσει κάτι από αυτά ή ρώτα τον ξενοδόχο σου. Δυστυχώς δεν βρήκα ούτε μία πρόταση στο φόρουμ...
Τελικά Γιαννα σε ποιο από αυτά πηγές για ρεβεγιόν?

Εμείς προτιμήσαμε να πάμε στο ξενοδοχείο country club και ψιλοφριξαμε. Καταρχήν δώσαμε 2 ενήλικες και 2 παιδιά 120 ευρώ (χωρίς κρασιά):icon_evil::mad::(:confused:...
Μας γδάρανε στην κυριολεξία για να δούμε ένα ξεκάθαρο προγράμμα ταβέρνας ....

Είχανε φέρει μια τραγουδίστρια τύπου Ρίτας Σακελάριου με καποιον που έπαιζε κιθάρα και τραγούδαγαν στην αλλαγή χρόνου ´με ένα όμορφο αμάξι με δυο άλογα....´ και αλλά ελπιδοφόρα ασματα....

Το φαγητό είχε περισσότερο ενδιαφέρον για τα χίλια μαχαιροπήρουνα που είχανε αραδιάσει στο τραπέζι παρά για την γεύση του. Σερβιριζοτανε δε αργά και βασανιστικά... Η σούπα σερβιρίστηκε στις 10 και η σαλάτα στις 12.30!!!! Για το κυρίως μας βρήκε το ξημέρωμα ενώ το γλυκό δεν μας βρήκε καν στο τραπέζι καθώς είχαμε ήδη σηκωθείo_O.

Όσο για τα παιδιά κέφι κέφι κέφι... Μη βρίσκοντας τι να κάνουν πήγαν και κάτσανε σε έναν αυτοσχέδιο παιδότοπο που έχει το ξενοδοχείο που μπορει μεν να μην έχει παιχνίδια αλλά έχει 15 ντουζίνες αραδιασμένες καρέκλες και 2 χαλασμένα μικρόφωνα καθώς ο ίδιος χώρος και καλά χρησιμοποιείται σαν συνεδριακός χώρος !!!

Πάντως λίγος επαγγελματισμός δεν θα έβλαπτε στις επιχειρήσεις που θέλουν να κάνουν χρεώσεις τύπου πεντάστερο αλλά έχουν υποδομές ταβέρνας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.209
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom