Καρπενήσι

vrea

Member
Μηνύματα
233
Likes
212
Δεν θα πήγαινα παραπάνω από 3 μέρες στο Καρπενήσι. Τα χωριά του δεν με ενθουσίασαν. Είναι μικρά και χωρίς κανένα φοβερό χρώματα όσο για την πόλη δεν μου άρεσε καθόλου.
Μου άρεσε όμως η μόνη στον Προυσο και η διαδρομή για να φτάσεις εκεί (και μόνο αυτό αξίζει να πας Καρπενησι), οι διαδρομές στην γύρω περιοχή πχ μαύρη σπηλιά κλπ, η φυςη είναι έντονη με φαράγγια και ποτάμια, το φαγητό στις ταβέρνες στον Γαυρο και το χιονοδρομικό.
Το saloon είναι ωραίο για παιδιά. Το river art μου το είπαν και μένα αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν τρελάθηκα όταν πήγα. Πιο ενδιαφέρον δείχνει έξω παρά μέσα.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Vrea, τελικά πήγαμε στο Montana. Δεν το μετανιώσαμε! Καταλήξαμε εκεί για να είναι άκαπνος ο χώρος και πιο άνετος από ταβέρνα. Η χρέωση ήταν 25 ευρώ / άτομο χωρίς τα ποτά. Το μπουκάλι κρασιού ξεκινούσε από 18 ευρώ. Το φαγητό ήταν σε μπουφέ (είχε 2, δεξιά και αριστερά της αίθουσας, και δεν είχαν συνωστισμό) και είχαν πάρα πολλές επιλογές για τους μεγάλους και για τα παιδιά, σε φαγητό και γλυκό. Τα μικρά παιδιά δεν είχαν χρέωση. Απασχόληση δεν υπήρχε για τα παιδιά, αλλά ήταν όλα μαζί στην πίστα και χόρευαν - έπαιζαν μεταξύ τους. Μόλις άλλαξε ο χρόνος, ήρθε ο Άγιος Βασίλης και μοίρασε δωράκια σε όλα τα παιδάκια. Επίσης, μοίρασαν και βασιλόπιτα. Η μουσική ήταν πολύ καλή. 2 τραγουδίστριες και 2 μουσικοί, μια χαρά! Η αίθουσα πολύ μεγάλη, οπότε δεν υπήρχε το στρίμωγμα της ταβέρνας. Γενικά, δεν μετανιώσαμε καθόλου για την επιλογή μας, πιστεύω ότι σίγουρα ήταν καλύτερα από τις υπόλοιπες επιλογές που είχα για τη συγκεκριμένη βραδιά.
 

antonis_b

Member
Μηνύματα
30
Likes
288
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ταξίδι-Όνειρο
Βολιβία
Καλησπέρα στην ομάδα. Σκέφτομαι μια διήμερη εκδρομή στην περιοχή, κυρίως για να δούμε το πάντα βρέχει. Έχουμε ξαναπάει στην περιοχή χειμώνα και γυρίσαμε αρκετά τα κύρια αξιοθέατα. Έχω 2 ερωτήσεις:
- Ο δρόμος μέχρι Ροσκά από όπου ξεκινάει η πεζοπορία είναι βατός για ιχ;
- Που βολεύει να μείνεις ώστε το επόμενο πρωί να ξεκινήσεις για την περιπέτεια;
 
Μηνύματα
20
Likes
63
Καλησπέρα στην ομάδα. Σκέφτομαι μια διήμερη εκδρομή στην περιοχή, κυρίως για να δούμε το πάντα βρέχει. Έχουμε ξαναπάει στην περιοχή χειμώνα και γυρίσαμε αρκετά τα κύρια αξιοθέατα. Έχω 2 ερωτήσεις:
- Ο δρόμος μέχρι Ροσκά από όπου ξεκινάει η πεζοπορία είναι βατός για ιχ;
- Που βολεύει να μείνεις ώστε το επόμενο πρωί να ξεκινήσεις για την περιπέτεια;
με κανονικό αυτοκίνητο πας από Κρίκελλο Δομνίστα . Ενα μεγάλο μέρος του δρόμου είναι άσφαλτος. Με 4χ4 μπορείς να πάς από Μεγάλο χωριό σε Στουρνάρα - παντα βρεχει
 

antonis_b

Member
Μηνύματα
30
Likes
288
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ταξίδι-Όνειρο
Βολιβία
με κανονικό αυτοκίνητο πας από Κρίκελλο Δομνίστα . Ενα μεγάλο μέρος του δρόμου είναι άσφαλτος. Με 4χ4 μπορείς να πάς από Μεγάλο χωριό σε Στουρνάρα - παντα βρεχει
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Από Δομνίστα ξεκινάει μονοπάτι για το πάντα βρέχει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom