Τήνος Κατάλυμα στην Τήνο

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Σκεφτόμαστε να πάμε μια εβδομαδα τον Αυγουστο Τήνο για 1η φορά. Επειδή θα είναι οι μέρες του 15αυγουστου, θα ήθελα να αποφύγω τον χαμό της Χωρας. Εχω βρει ενα κατάλυμμα στο χωριό Κάρδιανη. Αξίζει ή είναι μακρύα από τον πολιτισμό και τις παραλίες. Το βραδυ εκεί τριγύρω θα υπάρχει κάτι ή θα όλη η ζωή είναι στην Χωρα. Έχουμε ενα παιδάκι 5 ετων οπότε δεν μας νοιάζει η νυχτερινή ζωή, αλλά να μπορούμε να κανουμε καμιά βόλτα.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Σκεφτόμαστε να πάμε μια εβδομαδα τον Αυγουστο Τήνο για 1η φορά. Επειδή θα είναι οι μέρες του 15αυγουστου, θα ήθελα να αποφύγω τον χαμό της Χωρας. Εχω βρει ενα κατάλυμμα στο χωριό Κάρδιανη. Αξίζει ή είναι μακρύα από τον πολιτισμό και τις παραλίες. Το βραδυ εκεί τριγύρω θα υπάρχει κάτι ή θα όλη η ζωή είναι στην Χωρα. Έχουμε ενα παιδάκι 5 ετων οπότε δεν μας νοιάζει η νυχτερινή ζωή, αλλά να μπορούμε να κανουμε καμιά βόλτα.
Η Καρδιανη είναι ένα από τα ωραιότερα χωριά της Τήνου, γραφικοτατη με ωραία θέα προς τη Συρο κ - περιέργως - αρκετά πράσινη. Η αλήθεια όμως είναι ότι 1-2 καφενεδάκια εχει (μου εχει μεινει το πολυ ωραίο καφενεδάκι "Δήμητρα") κ - εαν θυμαμαι καλα- μια ταβέρνα. Στην παραλία του στον Όρμο Γιαννάκη έχει μερικά ακόμα καφέ (νομίζω νοικιάζουν κ ξαπλώστρες). Γενικά εκτός Χώρας Τήνου, τα πιο ζωντανά χωριά είναι τα Υστερνια κ ο Πύργος. Πάντως το παιδάκι ειδικά αν έχει ποδήλατο θα του αρέσει στην Καρδιανη. Εξάλλου διατηρεί ατμόσφαιρα χωριού
 

papatomas7

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
παιδεσ καλημερα σκεφτομαι φετος με τη γυναικα και τη μικρη μας να παμε τηνο. πληροφοριες διαμονης θελω κυριως ψαχνω διχωρο και να εχειι κουζινα για καποια γευματα. οτι μπορει ο καθενας απο προσωπικη εμπειρια η αν εχει ακουστά . ευχαριστω
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
παιδεσ καλημερα σκεφτομαι φετος με τη γυναικα και τη μικρη μας να παμε τηνο. πληροφοριες διαμονης θελω κυριως ψαχνω διχωρο και να εχειι κουζινα για καποια γευματα. οτι μπορει ο καθενας απο προσωπικη εμπειρια η αν εχει ακουστά . ευχαριστω
Δεν μας λες τιποτα πόσες μέρες .πότε ΄έχεις μεταφορικό πας για προσκύνημα ή διακοπές εντος πόλεως ή εκτός . Πάντως εντός ΄πόλεως δίχωρο ΝΑΥΤΗΛΟΣ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
παιδεσ καλημερα σκεφτομαι φετος με τη γυναικα και τη μικρη μας να παμε τηνο. πληροφοριες διαμονης θελω κυριως ψαχνω διχωρο και να εχειι κουζινα για καποια γευματα. οτι μπορει ο καθενας απο προσωπικη εμπειρια η αν εχει ακουστά . ευχαριστω
Να ψάξεις εκτός πόλης/χώρας.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
811
Likes
10.199
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
παιδεσ καλημερα σκεφτομαι φετος με τη γυναικα και τη μικρη μας να παμε τηνο. πληροφοριες διαμονης θελω κυριως ψαχνω διχωρο και να εχειι κουζινα για καποια γευματα. οτι μπορει ο καθενας απο προσωπικη εμπειρια η αν εχει ακουστά . ευχαριστω
Προσωπική εμπειρία:Διαμερίσματα PAESINO στα Κιόνια,3 χλμ από το λιμάνι.Εχει δίχωρα που θέλεις,ευρύχωρα,με κουζίνα,μεγάλη βεράντα και υπέροχη θέα στη θάλασσα.Συστήνεται ανεπιφύλακτα για οικογένεια με παιδί/ά
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
παιδεσ καλημερα σκεφτομαι φετος με τη γυναικα και τη μικρη μας να παμε τηνο. πληροφοριες διαμονης θελω κυριως ψαχνω διχωρο και να εχειι κουζινα για καποια γευματα. οτι μπορει ο καθενας απο προσωπικη εμπειρια η αν εχει ακουστά . ευχαριστω
Ανεμολόγιο στην Άγιο Ιωάννη, έχω μείνει, πεντακάθαρο, ωραίο πρωινό, άνετα δωμάτια και καταπληκτική θέα στη Μύκονο και στο Αιγαίο και με αρκετό χώρο να παίζει η μικρή, μπροστά απ'το διαμέρισμα και σεις να απολαμβάνετε καφέ.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Ανεμολόγιο στην Άγιο Ιωάννη, έχω μείνει, πεντακάθαρο, ωραίο πρωινό, άνετα δωμάτια και καταπληκτική θέα στη Μύκονο και στο Αιγαίο και με αρκετό χώρο να παίζει η μικρή, μπροστά απ'το διαμέρισμα και σεις να απολαμβάνετε καφέ.
Εχω κλεισει αρχες Ιουλιου
 

papatomas7

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Δεν μας λες τιποτα πόσες μέρες .πότε ΄έχεις μεταφορικό πας για προσκύνημα ή διακοπές εντος πόλεως ή εκτός . Πάντως εντός ΄πόλεως δίχωρο ΝΑΥΤΗΛΟΣ
διακοπες μιασ εβδομαδας με ιχ και κυριως παραλιες και βραδυ βολτα
 

melissokomos

Member
Μηνύματα
110
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Δέχομαι προτάσεις
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
διακοπες μιασ εβδομαδας με ιχ και κυριως παραλιες και βραδυ βολτα
Μένετε κατα προτίμηση εκτός Χώρας Άγιος Γιάννης Πόρτο (σκυλαντάρ) ή χωριά
 

maria30fyllou

Member
Μηνύματα
12
Likes
15
Καλησπέρα σε όλους ύστερα από σκέψη και αφού λέγαμε φέτος για Κάρπαθο Κω και Κάσο τελικά γυρίσαμε Κυκλάδες και θα επισκεφθούμε την Τήνο και την Νάξο από 6 διανυκτερεύσεις το κάθε νησί
Έκανα ένα γρήγορο check τα θεματα απλά θέλω λίγο βοήθεια
Ερχόμαστε 10 με 22 Σεπτεμβρίου με αμάξι και θα ήθελα παρακαλω προτάσεις για γραφική διαμονή (θέα θάλασσα απαραιτήτως)εκτός χώρας σίγουρα αλλά να είναι εύκολη η πρόσβαση,σε ποιες περιοχές θα προτείνατε?επίσης οι παραλίες προσεγγίζονται όλες εύκολα?για φαγητό κτλ είμαι καλυμμένη
Ευχαριστώ πολύ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.772
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom