Καταδύσεις

Μηνύματα
210
Likes
859
Φανταστικό πλάσμα! ωραίες φωτό ωραία φαση, μπράβο!
Κάμερα έχω μια για τα ρηχά προς το παρόν και καναδυό φίλους που ρώτησα δεν τις δίνουν τις gopro. Επίσης είχα ξεχασει να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι ο διεθνής Μανόλης!
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Πολύ σπάνια ποζάρει ο ιπποκαμπος ο δε εντοπισμός του απαιτεί εμπειρία γιατί 90% του χρόνου του είναι ακίνητος και ένα με το περιβάλλον. Όπως σκορπιοι χταπόδια σουπιες έπρεπε να τον εντοπίσω και να "ενοχλησω" για να σηκωθεί, κάτι που απεχθανεται γιατί καταναλώνει πολύ ενέργεια για την κίνηση. Το αρσενικό γονιμοποιει και κυοφορει σε μικρό σακκο στην κοιλιά του τα αυγά που το θηλυκό τοποθετεί εκεί. Μισώ τον ανθρωπομορφισμο,αλλά πρέπει να είναι το μοναδικό αρσενικό στον πλανήτη που με μια λακακία μένει έγκυος το ίδιο.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Μανώλης συμπαράσταση σε ποιον?

Εγω παντως φευγω για σαντορινη για μια προσπάθεια προπόνησης μετά από αποχή πολλών χρόνων λόγω σοβαρού βαροτραυματος μη αναστρέψιμου και άλλους πολλους περιορισμούς λόγω τραυματισμών αλλά και ασθενειών. Δυστυχώς η ζώνη αρνητικής πλευστότητας είναι πλέον απαγορευμένη για μένα άρα No free fall. Πρόλαβα όμως ωραίους βυθούς στην Ελλάδα, Σικελία, Μάλτα

Turns ήταν και ο "βυθός" αν θυμάστε! Ειχα όλα τα τεύχη βυθου, υποβρυχιου κόσμου, ελευθερης καταδυσης και ψαροντουφεκου από το 1979 αλλά χάθηκαν άδοξα σε μία μετακόμιση, έμεινε μονο ένα τεύχος του βυθού του 1995 που ειχε ξεπεσει σε αλλη κουτα.

Η ελευθερη κατάδυση πάντως που ήταν πιο κυριλέ δημοσίευσε κατά καιρούς απίθανες φωτογραφίες από πανάκριβες αναλογικές κάμερες τότε. Μεξικό με σφυροκέφαλους και άλλα...

Εν πάσει περιπτώσει, οι βυθοί του κόσμου είναι ονειρεμένοι αλλά και της Ελλάδας μοναδικοί.
δεν θυμαμαι ρε συ ποιο επαιρνα...προφανως καποιο για αυτονομη καταδυση...
βασικα απο το 2009 δεν ξαναβουτηξα...δεν βαριεσαι...τουλαχιστον οι βουτιες αυτες οι τελευταιες ηταν οι καλυτερες των καλυτερων

τι επαθες εσυ? τι εννοεις τραυματισμο μην αναστρεψιμο?
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Εμεις το είχαμε βαθύνει πολύ και χωρίς τα κατάλληλα μέτρα. Ο σφηνοειδής και ένα τύμπανο μεγάλη ζημιά.
Πού έχεις κάνει την καλύτερη βουτιά?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Εμεις το είχαμε βαθύνει πολύ και χωρίς τα κατάλληλα μέτρα. Ο σφηνοειδής και ένα τύμπανο μεγάλη ζημιά.
Πού έχεις κάνει την καλύτερη βουτιά?
σε ενα ταξιδι στον ειρηνικο...

4 βουτιες σε 2 μερες ηταν μονο
αλλα αξιζανε οσες 100 αλλεσ
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
ειρηνικός=ο μεγαλύτερος ωκεανός της γής. Κι εγώ τις καλύτερες καταδύσεις στη ...θάλασσα τις έκανα
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ειρηνικός=ο μεγαλύτερος ωκεανός της γής. Κι εγώ τις καλύτερες καταδύσεις στη ...θάλασσα τις έκανα
xaxa...ειχα συνδυασει γαμηλιο ταξιδι με voluntary work...και πιγαμε Cook Islands, Tahiti & Bora Bora....10 μερες ταξιδι και 20 δουλευαμε και απλα μας δινανε διαμονι διατροφη
οπως και να εχει να βουτας σε κοραλιογενη υφαλο, παρεα με καρχαριες διαφορων ειδων εινα αλλη εμπειρια

(αν και να σου πω δεν θα το ξαναεκανα μαλλον)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom