Γενικά Κεντρική Ευρώπη

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
θα συμφωνήσω με τον taver ,οτι ο χρόνος για Βιέννη είναι πολύ περιορισμένος ειδικά αν θες να εντάξεις στο πρόγραμμα και εκδρομή στην Μρατισλάβα.Και εμείς με την ίδια σκέψη πήγαμε αλλά δεν καταφέραμε να πραγματοποιήσουμε την εκδρομή λόγω έλλειψης χρόνου.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
H αλήθεια είναι ότι οι απόψεις διαφοροποιούνται ανάλογα με τα γούστα του καθενός. Εχω επισκεφτεί όλες αυτές τις πόλεις, οι εντυπώσεις μου ειναι οι εξής:

Με την Βιέννη δεν εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα, αντίθετα πιστεύω ότι η Μπρατισλάβα είναι χαριτωμένη πόλη..
Για την Βουδαπέστη δεν το συζητώ, είναι πανέμορφη πόλη!!!
Η Λιουμπιάνα είναι μια νεανική ωραία πολη.Μια μέρα είναι αρκετή για να πάρεις γεύση!!! (ασχετα αν εγω έκατσα μια βδομάδα και δεν έλεγα να την κάνω!!) Αυτό που έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον στην Σλοβενία είναι η ίδια η Σλοβενια, Η ΦΥΣΗ ΤΗΣ!!! Αξίζει να αφιερώσεις χρόνο γι αυτή (καταπληκτικά τοπία!) Συνιστώ λίμνη Bohinj, καταπληκτική ομορφιά και λιγότερο τουριστική από τη Bled. Ψάξε για τον καταράκτη Savica κοντά στη λίμνη!! περιηγήσου σε όμορφα φαράγγια-πάρκα στα julian alps! επιπλέον: Skocjan Caves (ενα υπογείο φαράγγι κάμποσων χιλιομέτρων - απιστευτη εμπειρία) και τέλος στο Piran μια παραθαλάσσια πόλη που σε γυρνάει μερικούς αιώνες πίσω λόγω ομορφιάς.

Η επιλογή είναι δική σου, το σιγουρό είναι ότι οπου και να πας δεν θα το μετανοιώσεις!!!
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
.....το πρώτο βλέπω γιατί οι εταιρείες ενοικιάσεως έχουν περιορισμούς για τις χώρες που μπορεί να επισκεφτεί κανείς με το ενοικιαζόμενο........

Επειδή σκεφτομαι να κάνω κάτι παρόμοιο το καλοκαίρι, θέλω να σε ρωτήσω σε ποιες χώρες διαπίστωσες πως υπάρχει πρόβλημα;
Έλεγα να νοικιάσω αυτοκίνητο από το Μιλάνο (Europcar μέσω EasyJet) και να πάω προς τα μέρη που γράφεις.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
η Europcar έχει τους λιγότερους περιορισμούς, δεν μπορείς να πας μόνο στη Σλοβακία από τις χώρες που με ενδιαφέρουν.. (οπότε αν θες να πας
Αυστρία-Ουγγαρία και Σλοβενία είσαι οκ)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom