Κερναω καφε 14 τραβελοστοριτες/τισες στη Πορτογαλια αν με κερασουν στη Μυκονο

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.313
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγώ όσες φορές στην Αθήνα έχω πιει εσπρέσο στα όρθια έχω δώσει πάνω από 2,5 ευρώ.
στο Ελβελ υπάρχει καφέ που ο εσπρέσσο έχει 1 Ε είτε στα όρθια είτε σε σκαμπό. το ίδιο και το τοστ. μην υπερβάλλουμε.
ίδια τιμή 1Ε προσφέρουν και όλα τα έβερεστ. και εσπρέσσο και φραπέ.
http://www.everest.com.gr/#/?Language=gr
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
στο Ελβελ υπάρχει καφέ που ο εσπρέσσο έχει 1 Ε είτε στα όρθια είτε σε σκαμπό. το ίδιο και το τοστ. μην υπερβάλλουμε.
ίδια τιμή 1Ε προσφέρουν και όλα τα έβερεστ. και εσπρέσσο και φραπέ.
Everest
Καλά, δεν έχω πάει στα εβερεστ. Έχω πάει όμως σε κάτι σαντουιτσάδικα στα προάστια και τον έχουν 2,5 ευρώ.
Μη λες ότι υπερβάλω, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει φτηνός καφές να υπάρχει μόνο σε μαγαζιά τύπου έβερεστ και μακντόναλντς, ενώ στη via veneto και στο cafe greco τον έχουν (στα όρθια) 0,80.
Συμφωνώ ότι έχει παραγίνει με το θέμα του καφέ, και στις ειδήσεις κλπ, αλλά ισχύει.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.817
Likes
18.767
στο Ελβελ υπάρχει καφέ που ο εσπρέσσο έχει 1 Ε είτε στα όρθια είτε σε σκαμπό. το ίδιο και το τοστ. μην υπερβάλλουμε.
ίδια τιμή 1Ε προσφέρουν και όλα τα έβερεστ. και εσπρέσσο και φραπέ.
Everest
Για το δεύτερο που λες, αυτό ίσχυσε πρόσφατα αν δε κάνω λάθος....και επίσης νομίζω ότι δεν είναι και μόνιμο. Και ας μην βάζουμε στην ίδια ζυγαριά έναν κωλοφραπέ με έναν καπουτσίνο...όπως μου είχαν πει δύο Ιταλοί το μακρινό 1999 "είστε τρελλοί με τη τιμή του καφέ"
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
υπάρχει έστω και ενας που να θεωρεί ''φυσιολογική ''την τιμή του καφέ στην χωρα μας ???
ειτε ειναι Μύκονος η Σαντορίνη η πλατεία μπουρναζίου ο καφες είναι φαρμακείο
ας ειμαστε λίγο σοβαροι !!!

εχουμε με διαφορά τον πιο ακριβό καφέ ( και να ηταν τουλάχιστον σωστός καφέ
...με το νερομπούρμπουλο που σερβίρουν )

εδω στην Λόυτσα χρεωνουν το freddo 4,50 σε τραπέζι και την γρανίτα 6,50 ευρώ
πλάκα κανουμε τωρα
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εχουμε με διαφορά τον πιο ακριβό καφέ ( και να ηταν τουλάχιστον σωστός καφέ ...με το νερομπούρμπουλο που σερβίρουν )[/quote]


Αυτό ξαναπέστο! Ένα σωστό καπουτσίνο πρέπει να κάνεις τάμα για να τον βρείς! Ας είχε τη γεύση που θα έπρεπε να έχει να λέγαμε πληρώνω αλλά τον ευχαριστιέμαι βρε αδερφέ!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.385
Likes
9.313
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μη λες ότι υπερβάλω, .
η υπερβολή αναφερόταν στην πρόταση για το Ελβελ που ισχύει από πέρισυ το 1 Ε για τον εσπρέσσο. απέναντι από το γρηγόρη είναι.
για τα έβερεστ ναι είναι προσφατη προσφορά αλλά με όλο το ντόρο κατι καλό θα βγει δεν μπορεί.να κατεβάσουν λιγο τις τιμές.
συμφωνούμε όλοι νομιζω.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Τιμοκατάλογος απο Varenna villa monastero με θεα την άθλια λίμνη Como !!



γμτ τους καφεδες μου μεσα :D:D:D
 

exsta

Member
Μηνύματα
62
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη για 1 μήνα
το άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί μου έχουν πρήξει τα συκώτια όλοι οι Ελληνάρες ότι τα Starbucks είναι ακριβά. έχουν 3 μεγέθη ρε παιδιά, και συνήθως το μεσαίο είναι σε αντίστοιχη τιμή με μιας καφετέριας, παρόλο που ακόμη και το μικρό είναι μεγαλύτερο σαν ποσότητα. ακούω επιχειρήματα όπως "δεν έχει σέρβις". και λοιπόν; δε δίνουμε και φιλοδώρημα! και φεύγουμε όποτε θέλουμε, γιατί έχουμε ήδη πληρώσει. το μόνο που δέχομαι είναι η σύγκριση με takeaway καφετέριες όπως coffeeright κλπ, εκεί ναι είναι ακριβότερα, αλλά για να κάτσεις δεν το συζητώ καν. και ελπίζω να το βουλώσαν όλοι τώρα που έβαλαν φραπέ (για να έχουμε απευθείας συγκρίσιμο προϊόν) και τον χρεώνουν 2,5 ευρώ!

πείτε λοιπόν ό,τι θέλετε, ότι δε σας αρέσει ο καφές τους, ότι γ...ούνται οι πολυεθνικές, ότι οι Αμερικάνοι φταίνε για όλα, ότι τα Starbucks φταίνε για τη λωρίδα της Γάζας (διαδεδομένη άποψη by the way...), αλλά μη μου λέτε ότι είναι ακριβά!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
το άλλο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί μου έχουν πρήξει τα συκώτια όλοι οι Ελληνάρες ότι τα Starbucks είναι ακριβά. έχουν 3 μεγέθη ρε παιδιά, και συνήθως το μεσαίο είναι σε αντίστοιχη τιμή με μιας καφετέριας, παρόλο που ακόμη και το μικρό είναι μεγαλύτερο σαν ποσότητα. ακούω επιχειρήματα όπως "δεν έχει σέρβις". και λοιπόν; δε δίνουμε και φιλοδώρημα! και φεύγουμε όποτε θέλουμε, γιατί έχουμε ήδη πληρώσει. το μόνο που δέχομαι είναι η σύγκριση με takeaway καφετέριες όπως coffeeright κλπ, εκεί ναι είναι ακριβότερα, αλλά για να κάτσεις δεν το συζητώ καν. και ελπίζω να το βουλώσαν όλοι τώρα που έβαλαν φραπέ (για να έχουμε απευθείας συγκρίσιμο προϊόν) και τον χρεώνουν 2,5 ευρώ!

πείτε λοιπόν ό,τι θέλετε, ότι δε σας αρέσει ο καφές τους, ότι γ...ούνται οι πολυεθνικές, ότι οι Αμερικάνοι φταίνε για όλα, ότι τα Starbucks φταίνε για τη λωρίδα της Γάζας (διαδεδομένη άποψη by the way...), αλλά μη μου λέτε ότι είναι ακριβά!

πατριώτη ώπα ηρέμησε λίγο !!!!

ρε μπαγάσα μπας και εισαι προιστάμενος στα starbucks και φοβασαι μην τα κατηγορήσουμε και χασεις εσυ την δουλειά σου :shock::shock:.

και αφου τα θεωρείς τόσο φθηνά να σου δωσω την διευθυνση του γραφείου μου να μας στέλνεις κανα καφεδάκι κερασμενο να το πίνουμε στην υγεία σου :D

η συγκριση τιμών αφορά το ιδιο προιόν στο ιδιο μεγεθος με διαφορετική απλά τιμή .
στο ξαναγράφω μπας και την πρωτη φορά δεν το καταλαβες
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλά λέει ο Χρήστος, κουβέντα κάνουμε! Αν συζητούσαμε δηλαδή για σύγκριση τιμών αγαθών πρώτης ανάγκης τι θα γινόταν????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.651
Μέλη
38.945
Νεότερο μέλος
Dim69

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom