Κινηματογραφική κουβέντα....

Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
I Care a lot. Να το ψάξετε και να το βρείτε. Σαν υπόθεση μου θύμισε την εταιρεία δολοφόνων που υπήρχε στην Ελλάδα.
αα panpan μου αυτήν την καταπληκτική!!!ταινία την σχολιάσαμε με τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ!νομίζω την είχε προτείνει η thalassaki αρχικά
πριν λίγο καιρό
καλά κάνεις και την επαναφέρεις!!
όσοι δεν την έχετε δει πραγματικά χάνετε!!
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.058
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Last edited:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Στους δυο σας,που δεν καταλάβατε νωρις ποιος ειναι ο δευτερος ενοχος
Oops !... I did it again:suicide:
[/QUOΤΕ]
ε τώρα τι να σου πω΄....
:haha:

φυσικα΄και το καταλάβαμε εμείς με τον panpan
αλλά το είπα έτσι,,,για να μπερδέψω το κοινό
εεεε άρα με σένα να τα βάλουνε όσοι δουνε την ταινία για τα spoiler
εγω και ο panpan ΑΘΩΟΙ ;)
 
Last edited:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Aρκετά καλό και έξυπνο ψυχολογικό θρίλερ του 2020

"DON'T TELL A SOUL"
(MHN ΠΕΙς ΚΟΥΒΕΝΤΑ)

Δύο αδέλφια ,έφηβοι, επιδίδονται σε διαρρήξεις σπιτιών προκειμένου να βοηθήσουν την άρρωστη μητέρα τους και σε κάποια απ αυτές τις ..δράσεις τους τους παίρνει στο κυνήγι ένας ένστολος ο οποίος καθώς τους κυνηγάει πέφτει σ ένα πηγάδι!
Αυτό είναι το κομβικό σημείο για να προκληθούν διαφωνίες μεταξύ των αδελφών ως προς το πως να διαχειρισθούν την όλη κατάσταση
και ενώ μέχρι το πρώτο μισάωρο περίπου η ταινία έχει μιά συγκεκριμένη ροή και ένταση φυσικά! από κει και πέρα εκτινάσσεται!σε μιά σειρά ανατροπών!!που η μία διαδέχεται την άλλη!
Ναι μεν υπερβολικό κάπως τραβηγμένο το σενάριο αλλά σε συνδιασμό με τις πάρα πολύ καλές ερμηνείες ιδίως των νεαρών και την αγωνία και την ένταση που προκαλεί κερδίζει τον θεατή.
 
Last edited:

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Καλά νέα για τους λάτρεις του Γαλλόφωνου κινηματογράφου!
Μετά από την περσινή χαμένη χρονιά ο 20ετής κινηματογραφικός θεσμός του Γαλλόφωνου κινηματογράφου επανέρχεται διαδικτυακά.

FFF21 Poster pour le web.jpg


Το 21ο Φεστιβάλ Γαλλόφωνου Κινηματογράφου που φέτος πραγματοποιείται από τις 6/4/ και μέχρι τις 14/4 ακολουθώντας τα χνάρια του Φεστιβάλ Θεσσαλονίκης θα είναι διαθέσιμο προς κάθε ενδιαφερόμενο μέσα από την ειδική πλατφόρμα του γαλλικού ινστιτούτου cinema.ifg.gr.
Τα ηλεκτρονικά εισιτήρια κοστίζουν 4 ευρώ για το διαγωνιστικό τμήμα και 3 ευρώ για όλες τις υπόλοιπες ταινίες.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Mόλις είδα το The Last Hour, ταινία σχετικά με τη σύλληψη του Abimael Guzman, αρχηγού του Φωτεινού Μονοπατιού στο Περού το 1992.
Αυτή την βρήκα αλλά δεν την παίζει το μαραφέτι. Υπάρχει κάποια άλλη παρόμοια; Εννοώ να βασίζεται σε ιστορικά γεγονότα του Περού.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Arctic

Ένας άνδρας παγιδεύεται στην καρδιά της Αρκτικής μετά την πτώση του αεροπλάνου του. Είναι μια ιστορία επιβίωσης.


Αρκετά καλή!η πρόταση σου, μου άρεσε αν και λόγω σεναρίου φυσικά..ειναι σιωπηλή και κάπως όχι τελείως...μοναχική,

Ισλανδική παραγωγή του 2018,
αναφέρεται στην τιτάνια προσπάθεια ενός ανθρώπου να επιβιώσει μέσα στα χιόνια και τους πάγούς μετά την συντριβή του αεροσκάφους του...
Εννοείται πολυ καλή δύσκολη σκηνοθεσία και φωτογραφία στο απέραντο χιονισμένο τοπίο
και για άλλη μιά φορά αποδεικνύεται πόσο ταλαντούχος και εξαιρετικός ηθοποιός είναι ο Δανός Μάτσ Μίκελσεν!!ό,τι ρόλο κι αν έχει πάρει τον έχει απογειώσει!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom