Κινηματογραφική κουβέντα....

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Οι υποψήφιοι (the campaign)

Για το αποψινο Σαββατοβραδο προτείνω τους "υποψήφιους" με Ζακ Γαλυφιαννακη και Γουιλ Φερελ.. Η ταινια βλέπεται ευχαριστα και έχει να κάνει με ένα πολύ επίκαιρο θέμα...τι αμερικανικές εκλογές..!!!!

Just enjoy it!! :clap: :haha:

 
Last edited by a moderator:

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Χτες είδα την αρπαγή 2 με τον Λίαμ Νίσον. Μέτρια προς καλή περιπέτεια, σύντομη, οπότε και δεν προλαβαίνεις να κουραστείς, με υπέροχες σκηνές από την Κωνσταντινούπολη,την Αγιά Σοφιά, την αγορά και τα χαμάμ.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.624
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Χτες είδα την αρπαγή 2 με τον Λίαμ Νίσον. Μέτρια προς καλή περιπέτεια, σύντομη, οπότε και δεν προλαβαίνεις να κουραστείς, με υπέροχες σκηνές από την Κωνσταντινούπολη,την Αγιά Σοφιά, την αγορά και τα χαμάμ.
Είχα δει το 1ο μέρος πριν μερικά χρόνια και μου είχε αρέσει πολύ, αν και γενικότερα δεν τρελαίνομαι για περιπέτειες! Ο Liam έκανε παπάδες!

Θέλω πολύ να δω και αυτό, αλλά μάλλον σε dvd!
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Συνεχίζουν οι παπάδες και σε αυτήν την ταινία.:haha: Του ταιριάζει ο ρόλος του Liam. Αν σου άρεσε το πρώτος μέρος, πιστεύω θα σ' αρέσει και αυτή!
 

akerboom

Member
Μηνύματα
45
Likes
64
Επόμενο Ταξίδι
το εξεταζω
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Είδα το "7 μέρες στη Havana", όπου 7 γνωστοί σκηνοθέτες προσπαθούν να μας μεταφέρουν την ατμόσφαιρα της κουβανέζικης πρωτεύουσας μέσω ισάριθμων σπονδυλωτών ιστοριών. Άνιση ταινία, κάποιες ιστορίες ήταν ενδιαφέρουσες ή/και συγκινητικές, κάποιες άλλες τελείως αδιάφορες.

Νομίζω ότι μερικές από τις ιστορίες που έχω διαβάσει για την Κούβα εδώ στο travelstories μου έχουν μεταφέρει πολύ καλύτερα το χρώμα της σε σχέση με αυτή την ταινία.
Γυρισα πριν απο 20 μερες απο Κουβα και εμαθα για το "7 μερες στην Αβανα", σημερα το ειδα και...απογοητευση.Δεν καταφερε στο παραμικρο να μου θυμισει τα εντονα συμαισθηματα που σου βγαζει η χωρα. 1-2 ιστοριες ηταν συγκινητικες δειχνοντας ανθρωπους να προσπαθουν να φυγουν οπως οπως απο την Κουβα.Αν δεν ηξερα οτι ειναι γαλλοισπανικη παραγωγη θα πιστευα οτι ειναι Αμερικανικη με οτι αυτο συνεπαγεται.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Eμένα αντίθετα μου άρεσε η ταινία, δείχνει με ρεαλισμό κάποιες σκηνές της σύγχρονης ζωής στην Κούβα αποφεύγοντας τα στερεότυπα. (Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί πήρε τόσους ψήφους η Αβάνα στο γκάλοπ του kalspirou.)
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Eμένα αντίθετα μου άρεσε η ταινία, δείχνει με ρεαλισμό κάποιες σκηνές της σύγχρονης ζωής στην Κούβα αποφεύγοντας τα στερεότυπα. (Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί πήρε τόσους ψήφους η Αβάνα στο γκάλοπ του kalspirou.)


Ε,προφανώς κάτι ξέρουν αυτοί που την έχουν επισκεφτεί και δεν κάνουν κριτική μέσω ταινιών.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ πάντως περιμένω αυτό.

Όχι δεν είμαι καθόλου φαν του Ταραντίνο.
 
Last edited by a moderator:

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ε,προφανώς κάτι ξέρουν αυτοί που την έχουν επισκεφτεί και δεν κάνουν κριτική μέσω ταινιών.
Επίσης προφανώς κάτι περισσότερο ξέρουν επτά γνωστοί σκηνοθέτες ώστε να θέλουν ν' αναδείξουν την ομορφιά της Αβάνα σε μια ταινία σχετικά με την Αβάνα σε σχέση με έναν τουρίστα που πάει για μερικά βραδιά. Η οποία ομορφιά ήταν από αμφισβητούμενη έως ανύπαρκτη στο σύνολο της ταινίας. Ίσως στην πραγματικότητα να είναι καλύτερα, φυσικά.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Οπότε αν κάποιος κάνει μια ταινία για την Αθήνα και σου δείξει Ομόνοια-Μεταξουργείο-Πατήσια εσύ θα φανταστείς ότι αυτή είναι η Αθήνα κι όχι ότι ΚΑΙ αυτή είναι η Αθήνα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom