Κινηματογραφική κουβέντα....

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.078
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
H ταινία δεν έδειξε ούτε Ομόνοια-Μεταξουργείο-Πατήσια ούτε Μπουρνάζι-Αιγάλεω-Περιστέρι. Έδειξε Παλιά Πόλη έδειξε Καπιτώλιο έδειξε Μαλεκόν έδειξε Hotel Nacional, τουριστικά μέρη δεν είναι όλα αυτά και μάλιστα απ' τα καλύτερα;
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Είδα την ιταλική Νon ti muovere του 2004, με μια Penelope Cruz φοβερή!!! Επίσης το soundtrack απίστευτο. Δείτε την!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.699
Likes
6.681
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Eμένα αντίθετα μου άρεσε η ταινία, δείχνει με ρεαλισμό κάποιες σκηνές της σύγχρονης ζωής στην Κούβα αποφεύγοντας τα στερεότυπα. (Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί πήρε τόσους ψήφους η Αβάνα στο γκάλοπ του kalspirou.)


καλά δεν παίζεσαι :haha:
μα καλά γιατι πήρε τοσΕς ψήφους αυτή η Αβάνα ; Τωρα που ξαναπηγα και την ξαναπερπατησα ωρες ολόκληρες kalspiro θέλω πίσω το 20αρι που της έβαλα :bleh:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.078
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το θέμα είναι κινηματογραφικού χαρακτήρα και η σύνδεση με το ταξιδιωτικό γκάλοπ του kalspirou έγινε με βάση τις σκηνές της ταινίας όχι την πραγματική Κούβα που ξαναεπισκέφτηκες και δεν έχω επισκεφτεί. Δεν καταλαβαίνω γιατί παίρνετε προσωπικά την άποψή μου για την Κούβα βάση των σκηνών της ταινίας, ούτε τουριστική καμπάνια για τον Κάστρο να κάνατε!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.855
Likes
19.087
Πολυ αξιοπρεπης ο νεος Μποντ, συγκινητικη επιστροφη της Αστον Μαρτιν του Χρυσοδακτυλου κ ενα Bond girl σκετη φωτια...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.908
Likes
14.796
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Love in the end στη Θεσσαλονίκη
 
Last edited by a moderator:

underwater

Member
Μηνύματα
2.739
Likes
11.836
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αυτό είναι τελείως αντιγραφή (κακέκτυπο μπορώ να πω) του "Before sunrise", μιας από τις αγαπημένες μου ταινίες. Ειδικά όταν είδα να πηγαίνουν στο πάρκο λέω "δεν υπάρχει αυτό"! :xmas_mrgreen:

Αλλά το καλό είναι ότι βλέπουμε όμορφες εικόνες της Θεσσαλονίκης. :)
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.908
Likes
14.796
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αυτό είναι τελείως αντιγραφή (κακέκτυπο μπορώ να πω) του "Before sunrise", μιας από τις αγαπημένες μου ταινίες. Ειδικά όταν είδα να πηγαίνουν στο πάρκο λέω "δεν υπάρχει αυτό"! :xmas_mrgreen:

Αλλά το καλό είναι ότι βλέπουμε όμορφες εικόνες της Θεσσαλονίκης. :)
You got me :xmas_cheesygrin:
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.739
Likes
11.836
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Είδα σήμερα μετά από αρκετό καιρό μια ταινία της προκοπής: "Σώμα με σώμα" με τη Μαριόν Κοτιγιάρ και τον Ματίας Σένερτς, η οποία πραγματεύεται την ιδιότυπη σχέση που δημιουργείται ανάμεσα σε μία εκπαιδεύτρια φαλαινών η οποία έχει ακρωτηριασμένα άκρα και έναν περιθωριακό τύπο.

Η ταινία έχει πολύ ιδιαίτερη σκηνοθεσία, αρκετό ρεαλισμό και είναι πολύ επίκαιρη, καθώς, όπως έχει αναφέρει ο ίδιος ο σκηνοθέτης, πρόκειται για "μια ιστορία αγάπης σε καιρούς κρίσης". Οι ερμηνείες πάλι πάρα πολύ καλές!

Και μετά από αυτό θα πάω να δω Παπακαλιάτη για να στανιάρω! :xmas_cheesygrin:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τα Χριστουγεννα (στην Ελλαδα δεν ξερω ποτε) βγαινει το Les Miserables.


Ελπιζω να ειναι ανταξιο του μιουζικαλ που παιζεται στο Λονδινο. Το βιβλιο δεν το 'χω διαβασει για να με απασχολει συγκριση με αυτο.
 
Last edited by a moderator:

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Είδα σήμερα μετά από αρκετό καιρό μια ταινία της προκοπής: "Σώμα με σώμα" με τη Μαριόν Κοτιγιάρ και τον Ματίας Σένερτς, η οποία πραγματεύεται την ιδιότυπη σχέση που δημιουργείται ανάμεσα σε μία εκπαιδεύτρια φαλαινών η οποία έχει ακρωτηριασμένα άκρα και έναν περιθωριακό τύπο.

Η ταινία έχει πολύ ιδιαίτερη σκηνοθεσία, αρκετό ρεαλισμό και είναι πολύ επίκαιρη, καθώς, όπως έχει αναφέρει ο ίδιος ο σκηνοθέτης, πρόκειται για "μια ιστορία αγάπης σε καιρούς κρίσης". Οι ερμηνείες πάλι πάρα πολύ καλές!

Και μετά από αυτό θα πάω να δω Παπακαλιάτη για να στανιάρω! :xmas_cheesygrin:
Και για μένα κάπως έτσι είναι το πρόγραμμα!!! Και με ενα breaking dawn κάπου στη μέση!!!

Μια ταινία που είδα τελευταία είναι my piece of the pie (ma part du gateau), η οποία ασχολείται με το θέμα της κρίσης και της ανεργίας...
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.739
Likes
11.836
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Και για μένα κάπως έτσι είναι το πρόγραμμα!!! Και με ενα breaking dawn κάπου στη μέση!!!
Εγώ το είδα ήδη το Breaking Dawn. Τη δεύτερη μέρα της προβολής του αν θυμάμαι καλά. :xmas_redface:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.335
Μηνύματα
888.781
Μέλη
39.002
Νεότερο μέλος
nekpapagiannis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom