Κινηματογραφική κουβέντα....

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Χτες είδα το "the life of pi", σε 3D. Μου άρεσε πάρα πολύ, έχει απίστευτα χρώματα, τοπία, φύση, θάλασσα άγρια και ήρεμη, ζώα... Πρόκειται για τη δύσκολη μάχη επιβίωσης που δίνει ένας νεαρός ινδός παλεύοντας με τα κύματα και όχι μόνο, όταν το πλοίο του βυθίστηκε... Μια υπέροχη ιστορία, αρκετά συγκινητική και ταυτόχρονα εντυπωσιακή :xmas_smile:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Είδα το Χόμπιτ σε 3D σήμερα. Ήταν και το αγαπημένο μου βιβλίο του Τόλκιν.
Μου άρεσε λοιπόν πολύ,
με μια λέξη θα το χαρακτήριζα ΕΠΙΚΟ ... :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μπορεις και το παρακολουθεις ευκολα σε 3D?Εμενα δεν μου αρεσει και τοσο πολυ και λεω να παω να το δω σε κανονικη προβολη.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Μπορεις και το παρακολουθεις ευκολα σε 3D?Εμενα δεν μου αρεσει και τοσο πολυ και λεω να παω να το δω σε κανονικη προβολη.
Αν φορας γυαλια μυωπιας ειναι ενα θεμα :xmas_mrgreen:
Νομιζω πως προτιμώ κανονικές προβολές γιατί ως μύωψ προτιμώ να φορέσω γυαλιά αντί για φακούς στον κινηματογράφο. Δε με βολεύουν τα 3D γυαλιά.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δεν εχω μυωπια αλλα με κουραζει να βλεπω ταινιες σε 3d.Οποτε σε κανονικη προβολη.

υγ.Τελικα ποτε θα ερθεις κατω?
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.385
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κι εμένα δεν μου αρέσει να βλέπω σε 3D. Νομίζω χάνεται η ουσία της ταινίας.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Δε λες παλι καλα που δεν προσπαθουσε να σκοτωσει κανενα αντιπαλο να μπει στο πετσι του ρολου και να σου ερθει καμια αδεσποτη!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.385
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Είδα διάφορα αυτές τις μέρες.

"Η ζωή του Πι" ήταν μια όμορφη και συγκινητική ταινία, αλλά δεν μπορώ να πω ότι με απογείωσε. Τα 3D εφέ κάπως υπερβολικά.

Επίσης είδα το "Moonrise kingdom" για το οποίο είχα ακούσει πολύ καλά λόγια, αλλά με ψιλοαπογοήτευσε. Λίγο δηθενιά, λίγο "προσπαθώ να καινοτομήσω αλλά φευ", κάτι τέτοιο.

Είδα και μερικά ακόμα αλλά έχει κολλήσει το μυαλό μου! :xmas_cheesygrin:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το 'Ανάμεσα σε δυο κόσμους' ήταν μια επική μούφα. Λυπάμαι όσους δώσουν λεφτά σε σινεμά για να το δουν.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Επίσης είδα το "Moonrise kingdom" για το οποίο είχα ακούσει πολύ καλά λόγια, αλλά με ψιλοαπογοήτευσε. Λίγο δηθενιά, λίγο "προσπαθώ να καινοτομήσω αλλά φευ", κάτι τέτοιο.

:xmas_cheesygrin:
Συμφωνώ, είχα ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά και εγώ απογοητεύτηκα σφόδρα...Τουλάχιστον είχε καλό cast.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.195
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom