Κινηματογραφική κουβέντα....

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Χρονια πολλα σε ολους.
Ηθελα να μιλησω για μια ταινια που ειδα χτες σε ειδικη προβολη κ η οποια με ενθουσιασε κ με συγκλονισε γιατι βασιζεται σε αληθινη ιστορια. Μιλαω για το "THE IMPOSSIBLE". Ειναι η ιστορια μιας οικογενειας τουριστων που επιβιωνει στο τσουναμι του 2004 συγκεκριμενα στην Ταιλανδη. Οτι κ να πω ειναι λιγο. Οφειλω να σας προειδοποιησω οτι η ταινια δεν ειναι για ευαισθητα στομαχια. Εχει καποιες αρκετα σκληρες σκηνες περαν της ιδιαιτερα εντυπωσιακης με το τσουναμι. Κ φοβερες ερμηνειες. Να μου πειτε εντυπωσεις αν τη δειτε. Bγαινει στα σινεμα 1/1.
Καλη Πρωτοχρονια!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εγω ειδα το flight χθες.
Μη το δει κανενας ενω εχει πτηση σε συντομο χρονικο διαστημα!!

Ενταξει αμερικανια αλλα με μπολικα πατατακια και τα σχετικα τη βλεπεις ανετα.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σημερα ειδα το Cloud Atlas.

Ειναι λιγο τρελη ταινια αλλα παρα τη μεγαλη διαρκεια που εχει σε κρατα σε εγρηγορση.
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Και εγώ την είδα και μπερδευτηκα ... πήγαινε απο την μια χρονική στιγμή στην άλλη και κάπου την έχασα!!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το 'Ανάμεσα σε δυο κόσμους' ήταν μια επική μούφα. Λυπάμαι όσους δώσουν λεφτά σε σινεμά για να το δουν.
Το είδα κι εγώ πριν λίγες ημέρες. Πολύ κακό για το τίποτα.
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Χρονια πολλα σε ολους.
Ηθελα να μιλησω για μια ταινια που ειδα χτες σε ειδικη προβολη κ η οποια με ενθουσιασε κ με συγκλονισε γιατι βασιζεται σε αληθινη ιστορια. Μιλαω για το "THE IMPOSSIBLE". Ειναι η ιστορια μιας οικογενειας τουριστων που επιβιωνει στο τσουναμι του 2004 συγκεκριμενα στην Ταιλανδη. Οτι κ να πω ειναι λιγο. Οφειλω να σας προειδοποιησω οτι η ταινια δεν ειναι για ευαισθητα στομαχια. Εχει καποιες αρκετα σκληρες σκηνες περαν της ιδιαιτερα εντυπωσιακης με το τσουναμι. Κ φοβερες ερμηνειες. Να μου πειτε εντυπωσεις αν τη δειτε. Bγαινει στα σινεμα 1/1.
Καλη Πρωτοχρονια!
Την είδα και γω. Εντυπωσιακές σκηνές και πράγματι αρκετά σκληρή. Εγώ είχα ένα κόμπο στο στομάχι όλο το βράδυ και δυσκολεύτηκα να κοιμηθώ. Η ιστορία δε επιβίωσης των τουριστών απίστευτη...
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Χρονια πολλα σε ολους.
Ηθελα να μιλησω για μια ταινια που ειδα χτες σε ειδικη προβολη κ η οποια με ενθουσιασε κ με συγκλονισε γιατι βασιζεται σε αληθινη ιστορια. Μιλαω για το "THE IMPOSSIBLE". Ειναι η ιστορια μιας οικογενειας τουριστων που επιβιωνει στο τσουναμι του 2004 συγκεκριμενα στην Ταιλανδη. Οτι κ να πω ειναι λιγο. Οφειλω να σας προειδοποιησω οτι η ταινια δεν ειναι για ευαισθητα στομαχια. Εχει καποιες αρκετα σκληρες σκηνες περαν της ιδιαιτερα εντυπωσιακης με το τσουναμι. Κ φοβερες ερμηνειες. Να μου πειτε εντυπωσεις αν τη δειτε. Bγαινει στα σινεμα 1/1.
Καλη Πρωτοχρονια!
Την είδα και εγώ την ταινία χθες βράδυ στο The Mall...τι να πω πραγματικά απίστευτη..μας έκανε να σκεφτούμε πολύ, να προβληματιστούμε και να μπούμε στη θέση αυτών των ανθρώπων που τα έζησαν όλα αυτά (όσο μπορεί κανείς να το κάνει αυτό βέβαια, γιατί αν δεν το έχεις ζήσει είναι αδύνατο να καταλάβεις τον εφιάλτη που έζησαν)! Είναι τρομερό πως από τη μια στιγμή στην άλλη ο παράδεισος που πήγαν για διακοπές μετατράπηκε σε κόλαση! Κατάλαβα αυτό που λες, φυσικά και είναι για γερά στομάχια..ειδικά σε μια συγκεκριμένη σκηνή αισθάνθηκα μια φοβερή δυσφορία έως πανικό μπορώ να πω.. και ανακάτεμα στο στομάχι! Συγκινήθηκα πολύ, έκλαψα πολύ με τις συναισθηματικά φορτισμένες σκηνές (ειδικά σ'αυτή με τα παιδάκια, όσοι την είδατε θα καταλάβετε ποια λέω)..συμφωνώ φοβερές ερμηνείες απ'όλους τους πρωταγωνιστές!
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
είδα κ εγώ εχθές το the impossible..
μου έρεσε πολύ το έργο αλλά μάλλον την συγκεκριμένη περίοδο δεν θα έπρεπε να την είχα δει..! το λέω αυτό διότι είμαι έγγυος κ πολυ ευαίσθητη σε ότι έχει να κάνει με παιδιά. έκλαιγα σε όλο το έργο!
πολύ καλές ερμηνείες κ από τους μικρούς πρωταγωνιστές και σίγουρα πολύ καλές σκηνές καταστροφής.. οξύμωρο το ξέρω
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
(L' Enfant d' en Haut)" Η αδερφή μου" και (Jagten) "Το κυνήγι" οι δύο ωραιότερες ταινίες που είδα φέτος το χειμώνα ως τώρα.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
(L' Enfant d' en Haut)" Η αδερφή μου" και (Jagten) "Το κυνήγι" οι δύο ωραιότερες ταινίες που είδα φέτος το χειμώνα ως τώρα.
ωωωω ναι εε ? Ψηνομαι για το πρωτο , το δευτερο δε ξερω ...... δισταζω
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Η πρώτη με εντυπωσίασε για την εικόνα των φτωχών περιθωριοποιημένων σε μια "πλούσια" χώρα- μου θύμισε λίγο το Rosetta , αν το έχεις δει.Και κρύβει μια σπουδαία σεναριακή έκπληξη.
Η δεύτερη με συγκίνησε περισσότερο στο γεγονός ότι αποτυπώνει τη δύναμη της κοινωνίας να περιθωριοποιήσει και να "καταστρέψει" ένα απόλυτα ενταγμένο άτομο. Και όλη την υποκρισία που κρύβεται πίσω από τη συγχώρεση- ή τον τρόπο που το κοινωνικό σύνολο μπορεί να είναι η αιτία και η θεραπεία ενός μόνιμου τραύματος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom