Κινηματογραφική κουβέντα....

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν σκεφτεί κανείς ότι κλέβουν αβέρτα ESPN δεν νομίζω να είναι και πολύ αυστηροί.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Αν σκεφτεί κανείς ότι κλέβουν αβέρτα ESPN δεν νομίζω να είναι και πολύ αυστηροί.
Πιθανόν. Από την άλλη όμως είμαι περίεργος να μάθω πως προστατεύουν τα δίκα τους πνευματικά δικαιώματα αν έχει καταρτιστεί κάποια νομοθεσία γι' αυτό το θέμα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.591
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Η Κούβα είναι κατά της πνευματικής ιδιοκτησίας. Μάλιστα αν θες πια βγάζεις άδεια και μπορείς να πουλάς αντίγραφα ταινιών στο δρόμο, όπως κάνουν όλοι, δεν υπάρχει ποινή, δεν απαγορεύεται και η άδεια στοιχίζει 6 ευρώ/μήνα.

Στα torrents είναι ζήτημα αν φτάνει το 5% της (καταπληκτικής) κουβανικής παραγωγής ταινιών και με υπότιτλους σχεδόν καμία...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ ενδιαφέρον ντοκιμαντέρ γυρισμένο στη Σαουδική Αραβία από δυτικό συνεργείο.

 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Ανοιγοντας να δω το τελευταιο ποστ,επεσα στο πρωτο ποστ,αυτης της συζητησης...
Def τι εχει γινει με αυτο?
Το έχουμε παρατήσει εδώ και μερικά ..χρόνια. :/
Πρόσφατα το ρίξαμε σε free πλατφόρμα επειδή υπήρχε μία ασυμβατότητα αναβάθμισης, απλά για να μην το κατεβάσουμε τελείως.
Υπήρχαν κατά καιρούς σκέψεις να το ξαναπιάσουμε, αλλά δεν μαζεύτηκε ομάδα ή βαρεθήκαμε ή το ξεχάσαμε ή κάτι τέτοιο.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Είδαμε εχθές το "The Iceman" σε θερινό σινεμά.
Βασίζεται σε αληθινή ιστορία και αφορά στη ζωή ενός επί πληρωμή δολοφόνου.
Συμπαθητική ταινία, με καλές ερμηνείες (πάντα εξαιρετικός ο Michael Shannon, γνωστός τα τελευταία χρόνια από το Boardwalk Empire), αλλά στα χέρια άλλου σκηνοθέτη πιστεύω ότι τα αποτελέσματα θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα. Πάντως βλέπεται ευχάριστα.
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Μια ακόμα ταινία που αξίζει τον κόπο να δει κάποιος σε θερινό σινεμά είναι το "le populaire". Η ταινία είναι μια γαλλική κωμωδία που διαδραματίζεται στην Νορμανδία την άνοιξη του 1958.

 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Παιδιά μπορείτε να μου προτείνετε μερικές ταινίες που έχουν μέσα στην πλοκή τους σχέση με ταξίδι;...όπως το into the wild ή to slumdog millionaire...
 

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Επισης υπάρχουν οι ταινίες του Γουντυ Αλλεν, μεσανυχτα στο παρισι, απο την ρωμη με αγαπη και το Vicky Christina Barcelona. Το the beach με τον Λεοναρντο Ντι Καπριο καθως και το In Brugges με τον Κολιν Φαρελ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.226
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom