Κινηματογραφική κουβέντα....

maraki86

Member
Μηνύματα
168
Likes
102
Εχετε να προτείνετε καμία ρομαντική, δραματική ταινία; Ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα που να αξίζει. :shock: Η ταινία la la land ούτε εμένα μάρεσε, και την περίμενα πώς και πώς. Ευτυχώς βαριόμουν να πάω μέχρι το σινεμά, οπότε την είδα μετά σπίτι. Ή που θα την λατρέψεις ή που θα την μισήσεις, τίποτα ενδιάμεσο.
Αξίζει να δεις το lion
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εχετε να προτείνετε καμία ρομαντική, δραματική ταινία; Ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα που να αξίζει. :shock: Η ταινία la la land ούτε εμένα μάρεσε, και την περίμενα πώς και πώς. Ευτυχώς βαριόμουν να πάω μέχρι το σινεμά, οπότε την είδα μετά σπίτι. Ή που θα την λατρέψεις ή που θα την μισήσεις, τίποτα ενδιάμεσο.
Δέχεσαι και παλιότερες;
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ είδα το Αντιρρησίας Συνείδησης του Μελ Γκίμπσον. Αληθινή ιστορία, υποψήφιο για Όσκαρ καλύτερης ταινίας. Πολεμικό αλλά και δραματικό ταυτόχρονα.
Μια χαρά ήταν. Μέχρι εκεί βέβαια.

Νοσοκόμος που αρνείται να κρατήσει όπλο σώζει 75 τραυματίες μόνος του, και όλα αυτά εν μέσω πυρών, σε μία από τις πλέον πολύνεκρες μάχες του Ειρηνικού στην Οκινάουα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Εγώ είδα το Αντιρρησίας Συνείδησης του Μελ Γκίμπσον. Αληθινή ιστορία, υποψήφιο για Όσκαρ καλύτερης ταινίας. Πολεμικό αλλά και δραματικό ταυτόχρονα.
Μια χαρά ήταν. Μέχρι εκεί βέβαια.

Νοσοκόμος που αρνείται να κρατήσει όπλο σώζει 75 τραυματίες μόνος του, και όλα αυτά εν μέσω πυρών, σε μία από τις πλέον πολύνεκρες μάχες του Ειρηνικού στην Οκινάουα.
Υπάρχει και ένα κουμπάκι που λέει spoiler!!!
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παιδιά δεν αποκαλύπτω τίποτα. Το λέει στην υπόθεση. Προφανώς και δεν θα έλεγα κάτι που δεν θα έπρεπε.
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Δείτε το Lion. Δε θα βαρεθώ να το προτείνω. Αν έβγαινε άλλη χρονιά θα σάρωνε τα βραβεία, τώρα είναι σαν να έχει αφεθεί στη μοίρα του.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
πες μας τουλάχιστον αν είναι στα αγγλικά ή σε καμιά διάλεκτο της οκινάουα
Αγγλικά είναι. Αλλά και σε Οκιναουότικα να ήταν δεν θα είχα πρόβλημα. Τα μιλάω φαρσί.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εχετε να προτείνετε καμία ρομαντική, δραματική ταινία; Ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα που να αξίζει. :shock: Η ταινία la la land ούτε εμένα μάρεσε, και την περίμενα πώς και πώς. Ευτυχώς βαριόμουν να πάω μέχρι το σινεμά, οπότε την είδα μετά σπίτι. Ή που θα την λατρέψεις ή που θα την μισήσεις, τίποτα ενδιάμεσο.
"Οι σύμμαχοι"(Allied):Ρομαντική ταινία αν και αναφέρεται στην περίοδο του ψυχρού πολέμου με κατασκοπείες κλπ αλλά ξεδιπλώνει και μιά ιστορία ρομαντισμού και βαθειάς ουσιαστικής αγάπης...Ο Μπράντ Πίτ και η Κοτιγιάρ στα καλύτερα τους!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Είδε καποιος το Moonlight ;
Ναι πολύ δυνατή ταινία με εξαιρετικές ερμηνείες (ιδίως του πρωταγωνιστή που είναι και υποψήφιος)και πολύ καλή μουσική!Βαθειά ανθρώπινη ..περιστρέφεται γύρω απο την οικογένεια..τις φιλίες ..προδοσία,αναζήτηση του βαθύτερου εααυτού μας κλπ.

Την κατατάσσω τις καλύτερες ταινίες συμπεριλαμβανομένων τω
"Lion"που ήδη προαναφέρθηκε,αληθινή συγκλονιστική ιστορία,
"Τhe fences"επίσης πολύ πάρα πολύ καλή δυνατή ταινία ,όπως και η "Σιωπή"του Σκορτσέζε που είναι τελείως διαφορετική ,βαρειά αρκετά βαρειά ταινία αλλά εξαιρετική γιατί περνάει μηνύματα γύρω από πίστη-θρησκείες-ιδανικά..θέτει ερωτηματικά...μέχρι που μπορεί να φτάσει κάποιος στο όνομα της πίστης του,κρατάει ισορροπίες και δεν μεροληπτεί υπέρ κάποιας συγκεκριμένης πίστης.Αυτό που εμένα δεν μου πολυάρεσε ήταν οι ερμηνείες των δύο νεαρών ιερέων ειδικά του πρωταγωνιστή.
Και "Ο αντιρρησίας συνείδησης"από τις καλύτερες ταινίες επίσης...οπως και το Captain Fantastic ...που επίσης προαναφέρθηκαν.

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες για το La la land...τι να πώ τόσες υποψηφιότητες για μιά ταινία που αρχικά την ξεκίνησα να την δώ στο ιντερνετ και στο εισοσάλεπτο ..δεν την άντεξα και την παράτησα και σε δεύτερο χρόνο(επειδή τόσο πιά ακούστηκε..)λέω ας την δω ολόκληρη..εντάξει είναι καλούτσικη αλλά η ιστορία είναι συνηθισμένη..έρωτας και όνειρα και συγκρούσεις κλπ κλπ ,ωραία μουσική καλές ερμηνείες αλλά μέχρι εκεί.
Οσο για το Paterson που επίσης αναφέρθηκε ...θέλει επίσης ..προσπάθεια για να το δείς όλο...ίσως σε 2-3 δόσεις τότε μόνο είναι καλά...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες για το La la land...τι να πώ τόσες υποψηφιότητες για μιά ταινία που αρχικά την ξεκίνησα να την δώ στο ιντερνετ και στο εισοσάλεπτο ..δεν την άντεξα και την παράτησα και σε δεύτερο χρόνο(επειδή τόσο πιά ακούστηκε..)λέω ας την δω ολόκληρη..εντάξει είναι καλούτσικη αλλά η ιστορία είναι συνηθισμένη..έρωτας και όνειρα και συγκρούσεις κλπ κλπ ,ωραία μουσική καλές ερμηνείες αλλά μέχρι εκεί.
Ε μη μου πεις ότι δεν σου άρεσε το πέταγμα στο αστεροσκοπείο, για ξαναδέστο εδώ:
1373214574-over-the-town-1918.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.118
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom