Κινηματογραφική κουβέντα....

JohnyE

Member
Μηνύματα
190
Likes
186
Πολύ καιρό έχω να γράψω στο forum παρότι παρακολουθώ.

Andhadun. Σύγχρονη Ινδική ταινία - την είχε το netflix κάποια περίοδο αλλά πρέπει να την κατέβασε. Αν την βρείτε αξίζει.

Ένας Πιανίστας που παριστάνει τον τυφλό γίνεται αυτόπτης μάρτυρας ενός εγκλήματος και το πράγμα ... μπλέκει. Μαύρη Κωμωδία με ανατροπές και σασπένς.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
493
Likes
2.165
Πολύ καιρό έχω να γράψω στο forum παρότι παρακολουθώ.

Andhadun. Σύγχρονη Ινδική ταινία - την είχε το netflix κάποια περίοδο αλλά πρέπει να την κατέβασε. Αν την βρείτε αξίζει.

Ένας Πιανίστας που παριστάνει τον τυφλό γίνεται αυτόπτης μάρτυρας ενός εγκλήματος και το πράγμα ... μπλέκει. Μαύρη Κωμωδία με ανατροπές και σασπένς.
Θα την ψαξω! Εχω ανακαλυψει τρομερα διαμαντια στον συγχρονο ινδικο κινηματιγραφο.

Τσεκαρε το Sacred Games στο Netflix, αν το εχει ακομα. Ινδικη σειρα, καμια σχεση με κωμωδια βεβαια.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Ειδα το εξπρες του μεσονυχτιου, ευκαιρια τωρα με την καραντινα να δω σημαντικες ταινιες που ειτε δεν τις εχω δει ειτε τις εχω δει παλαιοτερα και δεν τις θυμαμαι. Την συγκεκριμενη δεν την ειχα δει, μαλακια μου πολυ καλη. Οποιος δεν την εχει δει να την δει!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
BLACKMAIL (2018)

Κατι πολυ διαφορετικο!
Ινδικη ταινια του 2018 με τον εκπληκτικο Irrfan που δυστυχως πεθανε φετος.

Μια μαυρη κωμωδια με πολυ διαφορετικο σεναριο κ αφηγηση απο ο,τι εχω δει ως τωρα. Το απολαυσα.

Δεν θυμαμαι ποιο μελος ειχε προτεινει την ταυλανδεζικη ταινιαρα το Genius, αν διαβαζεις αυτο το ποστ, το Blackmail ειναι ιδανικη για εσενα!
Σ ευχαριστώ για την πρόταση!
Κατ αρχάς δεν ήξερα και στενοχωρήθηκα για την απώλεια του Irrfan Kahn ,εξαιρετικός ηθοποιός που έχει πρωταγωνιστήσει σε αρκετές Ινδικές ταινίες και σε κατ εξοχήν δραματικούς ρόλους όπου μπορώ να πώ ότι του πηγαίνουν ακόμα περισσότερο!
Η ταινία βλέπετε ευχάριστα,κωμωδία δραματική κομεντί που βασίζεται στην απιστία μιάς συζύγου που δίνει το έναυσμα για ένα "γαιτανάκι"...μιά αλληλουχία εκβιασμών και γεγονότων που εξελίσσονται σε πολύ γρήγορους και με πολύ χιούμορ και με ωραία μουσική υπόκρουση ρυθμούς...τόσο γρήγορα που προς το τέλος μπερδεύεσαι και χάνεσαι ως προς το ποιός εκβιάζει ποιόν!!και όλα για την εκδίκηση!!πόσο γλυκειά γεύση αφήνει...
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
493
Likes
2.165
Σ ευχαριστώ για την πρόταση!
Κατ αρχάς δεν ήξερα και στενοχωρήθηκα για την απώλεια του Irrfan Kahn ,εξαιρετικός ηθοποιός που έχει πρωταγωνιστήσει σε αρκετές Ινδικές ταινίες και σε κατ εξοχήν δραματικούς ρόλους όπου μπορώ να πώ ότι του πηγαίνουν ακόμα περισσότερο!
Η ταινία βλέπετε ευχάριστα,κωμωδία δραματική κομεντί που βασίζεται στην απιστία μιάς συζύγου που δίνει το έναυσμα για ένα "γαιτανάκι"...μιά αλληλουχία εκβιασμών και γεγονότων που εξελίσσονται σε πολύ γρήγορους και με πολύ χιούμορ και με ωραία μουσική υπόκρουση ρυθμούς...τόσο γρήγορα που προς το τέλος μπερδεύεσαι και χάνεσαι ως προς το ποιός εκβιάζει ποιόν!!και όλα για την εκδίκηση!!πόσο γλυκειά γεύση αφήνει...
Πιστευω οτι κατω απο το προφανες της κωμωδιας κ της εκδικησης, η ταινια αφηνει και ωραια καυστικα σχολια πανω στις στενες αλλα κενες ανθρωπινες σχεσεις κ πού καταλήγουν αυτες.

Ο Irrfan τρομερος ηθοποιος ιδιως στους δραματικους ρολους οπως λες αλλα και πολυδιαστατος, και στην κωμωδια ακομα εξαιρετικος.
Τον εχεις δει στο lunchbox;
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ο Irrfan τρομερος ηθοποιος ιδιως στους δραματικους ρολους οπως λες αλλα και πολυδιαστατος, και στην κωμωδια ακομα εξαιρετικος.
Τον εχεις δει στο lunchbox;
εννοείται!επίσης πολύ καλή ταινία!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Nueve reinas/Εννια βασιλισσες πολυ ωραια ταινια, αργεντινικη! Του 2000, μου την εχουν προτεινει και αυτη εδω και χρονια, τωρα φιλοτιμηθηκα και την ειδα. Ωραια περιπετεια, βλεπεται πολυ ευχαριστα! Με δυο απατεωνες ειναι η ιστορια η οποια εχει και σασπενς και ανατροπες! Του Φαμπιαν Μπιελινσκι (δεν τον ξερω) η σκηνοθεσια και με τον Ρικαρντο Νταριν σε πρωταγωνιστικο ρολο! Τον εχω δει σε τρεις, τεσσερις ταινιες, σε ολες μου αρεσε!
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.159
Likes
5.041
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Nueve reinas/Εννια βασιλισσες πολυ ωραια ταινια, αργεντινικη! Του 2000, μου την εχουν προτεινει και αυτη εδω και χρονια, τωρα φιλοτιμηθηκα και την ειδα. Ωραια περιπετεια, βλεπεται πολυ ευχαριστα! Με δυο απατεωνες ειναι η ιστορια η οποια εχει και σασπενς και ανατροπες! Του Φαμπιαν Μπιελινσκι (δεν τον ξερω) η σκηνοθεσια και με τον Ρικαρντο Νταριν σε πρωταγωνιστικο ρολο! Τον εχω δει σε τρεις, τεσσερις ταινιες, σε ολες μου αρεσε!
Εχεις αλλες 15 με τον R.Darin να δεις και θα σου αρεσουν ολες,σιγουρα !!!
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.216
Likes
6.461
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Nueve reinas/Εννια βασιλισσες πολυ ωραια ταινια, αργεντινικη! Του 2000, μου την εχουν προτεινει και αυτη εδω και χρονια, τωρα φιλοτιμηθηκα και την ειδα. Ωραια περιπετεια, βλεπεται πολυ ευχαριστα! Με δυο απατεωνες ειναι η ιστορια η οποια εχει και σασπενς και ανατροπες! Του Φαμπιαν Μπιελινσκι (δεν τον ξερω) η σκηνοθεσια και με τον Ρικαρντο Νταριν σε πρωταγωνιστικο ρολο! Τον εχω δει σε τρεις, τεσσερις ταινιες, σε ολες μου αρεσε!
2 σελίδες πίσω έχει αναφορά σε πολλές ταινίες με το Νταρίν, σε μηνύματα της @evaT, σε δικό μου (@gkalla) και του @barkour.
Κινηματογραφική κουβέντα....
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Πολύ καιρό έχω να γράψω στο forum παρότι παρακολουθώ.

Andhadun. Σύγχρονη Ινδική ταινία - την είχε το netflix κάποια περίοδο αλλά πρέπει να την κατέβασε. Αν την βρείτε αξίζει.

Ένας Πιανίστας που παριστάνει τον τυφλό γίνεται αυτόπτης μάρτυρας ενός εγκλήματος και το πράγμα ... μπλέκει. Μαύρη Κωμωδία με ανατροπές και σασπένς.
την έψαχνα και δεν την έβρισκα...ένα"γράμμα"κάνει την διαφορά χιχι
ο τίτλος -η σωστή λέξη , για όποιον την ψαξει ,είναι Andhadhn...
την βρήκα και επιφυλάσσομαι με την πρώτη ευκαιρία να την δώ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom