Κινηματογραφική κουβέντα....

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Εμένα μου έμεινε η εντύπωση ότι θα συναντηθούν όταν είναι 64 να μιλήσουν για τον πατέρα (για το τελ μι χου αι εμ λέω)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
O πατέρας τελικά καταλάβατε τι ρόλο έπαιζε?
δεν διανοούμαι οτι δεν καταλάβαινε τι συμβαίνει...οπως και γενικά σε τέτοιες ιστορίες που βγαίνουν στο φώς της δημοσιότητας και στην χώρα μας ε όχι δεν δέχομαι ότι ο άλλος γονιός είναι τοσο μ..ας που δεν παίρνει χαμπάρι τι γίνεται
σε κάποιο σημείο στο ντοκυμαντέρ αναφέρεται ότι αυτή η γυναίκα είχε ένα τρόπο να "υπνωτίζει"τους άλλους και να τους βάζει να κάνουν ό,τι ήθελε
είτε σιωπηρά για τον χ ,ψ λόγο ο πατέρας αποδεχόταν καί δήθεν ντεμέκ δεν καταλάβαινε και δεν ήξερε,είτε είχε μιά οποιαδήποτε συμμετοχή?παρασκηνιακά που δεν γινόταν αντιληπτό από τον γυιό,
έχει αρκετά "κενά"το ντοκυμαντέρ καί όσον αφορά τον πατέρα που δεν σχολιάζεται και το γεγονός ότι δεν?ζήτησαν ιατρική ψυχιατρική προσέγγιση βοήθεια
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
δεν διανοούμαι οτι δεν καταλάβαινε τι συμβαίνει..
Ή απλά ήταν ένας βλάκας που δεν ασχολείτο με τα παιδιά. Του στυλ τα παιδιά είναι δικιά σου
δουλειά. Μου είχε κάνει εντύπωση που δεν είχε πάει καθόλου στο νοσοκομείο να επισκεφτεί τον γιό του.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Ή απλά ήταν ένας βλάκας που δεν ασχολείτο με τα παιδιά. Του στυλ τα παιδιά είναι δικιά σου
δουλειά. Μου είχε κάνει εντύπωση που δεν είχε πάει καθόλου στο νοσοκομείο να επισκεφτεί τον γιό του.
Ε μα αυτό, δεν έφτανε που πέρασαν τον τάραχο με την σκύλα τους έλαχε και αυτός ο πατέρας? ο μητσοτάκης τα βάφτισε?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.273
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ε μα αυτό, δεν έφτανε που πέρασαν τον τάραχο με την σκύλα τους έλαχε και αυτός ο πατέρας? ο μητσοτάκης τα βάφτισε?
Ε καλά τέτοια τύπισσα ποιος θα την παντρευόταν; Στην καλύτερη βούρλο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Ε μα αυτό, δεν έφτανε που πέρασαν τον τάραχο με την σκύλα τους έλαχε και αυτός ο πατέρας? ο μητσοτάκης τα βάφτισε?
Ε καλά τέτοια τύπισσα ποιος θα την παντρευόταν; Στην καλύτερη βούρλο.
Η ζωή είναι πολύ σκληρή για κάποιους. Λες και είναι μουντζωμένοι από την γέννα τους.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Η ζωή είναι πολύ σκληρή για κάποιους. Λες και είναι μουντζωμένοι από την γέννα τους.
Ασ' τα ρε παν παν σε μενα τα λες? Εγω στα 10 μου εχασα το πολυτιμοτερο πραγμα που εχει ενας ανθρωπος στην ζωη του. Τον Ανδρεα Παπανδρεου!
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
O πατέρας τελικά καταλάβατε τι ρόλο έπαιζε?
Ο "πατέρας" σύμφωνα με το βιβλίο δεν ήταν ο φυσικός τους πατέρας αλλά πατριός. Ο πατέρας τους σκοτώθηκε σε αυτοκινητιστικό όταν τα δίδυμα ήταν μόλις λίγων εβδομάδων. Τα παιδιά έζησαν για ένα χρόνο σε ίδρυμα προφανώς μέχρι να αποκατασταθεί η μητέρα και να βρει το κατάλληλο ματσωμένο κορόιδο για να παντρευτεί.
Κατόπιν αυτού και δεχόμενη πιέσεις από συγγενείς και περίγυρο πήρε τελικά τα παιδιά στο νέο της σπίτι αλλά τα έβαλε να ζουν μόνα στην ουσία στο σπιτάκι του κήπου. Εκεί μεγάλωναν και ποτέ δεν είχαν το δικαίωμα πρόσβασης στο αριστοκρατικό σπίτι που ζούσε το ζεύγος παρά μόνο σε γιορτές και πάρτυ που διοργάνωναν συχνά για την αριστοκρατία.
Προφανώς και η μητέρα είχε βρει τον τρόπο να ελέγχει τον άντρα της και μάλλον ήταν δική της επιλογή να κρατήσει τα παιδιά εκτός σπιτιού για να μην διαρρεύσει το διεστραμμένο μυστικό της και να μπορεί να συνεχίσει τη δουλειά της.
Ο πατριός δεν είχε κακοποιήσει ποτέ τα παιδιά σύμφωνα με της μαρτυρίες του Μάρκους αλλά σίγουρα ένοιωθε ενοχές για τον τρόπο που αυτά τα παιδιά μεγάλωναν σαν σκυλιά, ή μάλλον χειρότερα από τα σκυλιά που υπεραγαπούσε η μάνα και τα είχε πάντα αγκαλιά. Για αυτό και ζήτησε συγχώρεση λίγο πριν πεθάνει από καρκίνο.
Εμένα πιο πολύ με παραξένεψε το γεγονός πως τα παιδιά ζούσαν αποκομμένα απο το οικείο περιβάλλον όπως και τα κρυμμένα χρήματα που βρήκαν σε βάζα και ραμμένα στις κουρτίνες που ίσως αποτελούσαν την οικονομική ασφάλεια της μάνας σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά και μείνει μόνη.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Είδα την καινούργια γαλλική προσθήκη του netflix "Η Φρουρός"(Sentinelle) του Ζουλιέν Λεκλέρκ.
Μια γαλλική περιπέτεια για όσους λατρεύουν την ταινίες δράσης και το πολύ ξύλο.
Η Όλγα Κιριλένκο υποδύεται μια Γαλλίδα στρατιώτη που επιστρέφει στο πατρικό της στη Μασσαλία μετά από μια τραυματική αποστολή σε εμπόλεμη ζώνη με την ομάδα καταστολής του ISIS.
Κατα τη διάρκεια μιας χαλαρής επίσκεψής της σε ένα μπαρ με την μικρή της αδελφή χωρίζουν και αποχωρούν η κάθε μια με διαφορετικές παρέες για να συνεχίσουν τη βραδιά τους.
Ένα αιφνίδιο τηλεφώνημα το επόμενο πρωί την πληροφορεί πως η αδελφή της βρίσκεται σε κώμα στο νοσοκομείο, στο οποίο την περισυνέλεξαν μετά τον βιασμό της και την άγρια κακοποίησή της. Απο εκείνη τη στιγμή μοναδικός της στόχος είναι να βρει και να τιμωρήσει όπως μόνο εκείνη ξέρει αυτόν που επιτέθηκε στην αδερφή της χρησιμοποιώντας τις φονικές της δεξιότητές της.

Καλή σκηνοθεσία και ερμηνεία απο την γυναίκα Ράμπο Κιριλένκο. Μου άρεσαν και τα τοπία της Μασσαλίας αλλά σε γενικές γραμμές δεν την λες και αριστούργημα. Αν ψάχνετε όμως για μια ταινία δράσης με μπόλικη βία και ξύλο για να σας ανεβάσει την αδρεναλίνη, δείτε την!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom