Κινηματογραφική κουβέντα....

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Συμφωνά με Defkalion. Και ο κώδικας και οι πεφωτισμένοι ήταν κακές ταινίες. Γρήγορες σκηνές για να μπορέσουν να χωρέσουν (φαντάσου) σε 2μιση ώρες ταινία, κατά τη γνώμη μου ανούσια θέματα αλλά βέβαια πολύ πιασάρικα για τον κόσμο, ο Τομ πρέπει να αλλάξει στυλ, έχει καταντήσει σαν τον Χαρδαβέλλα και όχι άλλα βιβλία γυρισμένα σε ταινίες του Brown! Έλεος!! Φτάνουν τα δύο.
θα συμφωνησω και εγω απολυτως...η πρωτη αντε πες ηταν και πιασαρικη...η δευτερη ουτε καν αγωνια, παιζει να ηταν απο τις πιο κουραστικες ταινιες που ειδα το τελευταιο χρονο,και ειμαι ανθεκτικη...και οχι αλλο Brown....!γιατι εκανα το λαθος να διαβασω το βιβλιο και δεν ηταν καλυτερο ....
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μια ενδιαφερον ταινια ειναι το ΄΄ PADRE NUESTRO΄΄ στα ελληνικα ΄΄Πατερ Ημων΄΄.
 
Last edited by a moderator:

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Εξαιρετικά διαμάντια.

Σκυλιά στη χλόη.Επαθα τη πλάκα μου.Με πήγανε με το ζόρι να πάω να δω την ταινία και παρά τον αρνητισμό μου παραδέχομαι οτι πραγματι ήταν μια εξαιρετικότατη αγγλική ταινία.Νομίζω το 1998.Αμα τη βρείτε σε dvd σας εκλιπαρώ γράψε μου που να τη βρώ.

Μια ταινία του Ανγκ Λι με πρωταγωνίστρια τη Γουίβερ.[αυτή που έπαιξε στους Αliens 1,2,3,4}Η Παγοθύελλα{THE ICE STORM}.Καμιά άλλη ταινία δεν περιγράφει με ρεαλισμό την πραγματικότητα της Αγιας αμερικάνικης οικογένειας.Τέλη δεκαετία του 90.

Ευτυχία{Happiness} του Σόλοντζ.Αρρωστημένο και λυτρωτικό.Απλά αριστούργημα.[Αυστηρώς ακατάλληλο}

ΒULLY του Κλάρκ{σκηνοθέτη και της μέτριας μα πιο γνωστής ταινίας ΚΙΝDS}
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.501
Likes
8.020
Εχτές είχα τη φαεινή ιδέα για σινεμαδάκι καλοκαιρινό...δεν ήθελα και να προβληματιστώ αλλά να δώ κάτι ανάλαφρο...επέλεξα λοιπόν το My Life In Ruins.... ε, δεν έχω λόγια να περιγράψω για το πόσο τεράστια αηδία ήταν! Ατάκες ηλίθιες, χιούμορ κρύο έως ανύπαρκτο, άρρυθμη ταινία και από άποψη σεναρίου και σκηνοθεσίας, ελεεινές ερμηνείες! Θα μου πείς περίμενες σε κομεντί να βρείς όλα τα παραπάνω? Περίμενα τουλάχιστον μία αξιοπερεπή ταινία και ήταν μία σκέτη απογοήτευση! Stay away!!!
 

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Εχτές είχα τη φαεινή ιδέα για σινεμαδάκι καλοκαιρινό...δεν ήθελα και να προβληματιστώ αλλά να δώ κάτι ανάλαφρο...επέλεξα λοιπόν το My Life In Ruins.... ε, δεν έχω λόγια να περιγράψω για το πόσο τεράστια αηδία ήταν! Ατάκες ηλίθιες, χιούμορ κρύο έως ανύπαρκτο, άρρυθμη ταινία και από άποψη σεναρίου και σκηνοθεσίας, ελεεινές ερμηνείες! Θα μου πείς περίμενες σε κομεντί να βρείς όλα τα παραπάνω? Περίμενα τουλάχιστον μία αξιοπερεπή ταινία και ήταν μία σκέτη απογοήτευση! Stay away!!!
Ουτε για θερινο δηλαδη δε λεει;;;;
Δε περιμενα κατι σπουδαιο αλλα ουτε για να περασεις απλως ευχαριστα;
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Από τις καλύτερες ταινίες της φετινής κινημ σεζόν(προσωπικά την είδα στον κινημ)που κυκλοφορεί σε DVD θεωρώ το Κύμα,γερμανική ταινία,βασισμένη σε αληθινό γεγονός,ταινία που απευθύνεται σε ενήλικες και εφήβους ,καταδεικνύει τη δυναμική της ομάδας που μπορεί να οδηγήσει μερικές φορές σε ακραίες,ανεξέλεγκτες καταστάσεις ειδικά όταν η ορμή και το πάθος υπερβαίνουν της λογικής....Ταινία που προβληματίζει......διδάσκει.....συγκινεί....
Την ειδα την ταινια....καλη ειναι αλλα οχι απο τις καλυτερες της σεζον....οτι σε προβληματιζει κλπ κλπ συμφωνο...ετσι και αλλιως αυτα γινονται καθημερινα....δες ΜΜΕ κλπ κλπ
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
τωρα που αναφερθηκε το κυμα , μια ταινια που βρηκα πολυ ενδιαφερουσα , βασισμενη σε ενα αναλογο πειραμα ειναι το das experiment( το πειραμα ).... παλιοτερη ταινια...γενικα η ταινια που μου αρεσε απιστευτα ειναι "ο καιρος των τσιγγανων", σα θεμα , σκηνοθεσια, φωτογραφια....νομιζω ειναι απο τις καλυτερες που εχω δει...
 

evangelos30

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Γεια σας,

Είδε κανείς το Public Enemies με τους Τζόνι Ντεπ και Κρίστιαν Μπέιλ να μας πει τη γνώμη του?
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γεια σας,

Είδε κανείς το Public Enemies με τους Τζόνι Ντεπ και Κρίστιαν Μπέιλ να μας πει τη γνώμη του?
Ειναι να παω σημερα ή αυριο να την δω οποτε θα σας πω εντυπωσεις...αν και ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι καλη καθως ο Τζόνι Ντεπ δινει ρεστα στις ερμηνιες του. ;)
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Γνώριμος φίλος ο Michael Mann του Public enemies. Στις περισσότερες πρόσφατες ταινίες του ήμουν πολύ επιφυλακτικός (collateral, Ali, the insider (έπος!)) επειδή το όλο περιτύλιγμα και vibe μου θύμιζε ταινία κανενός μεγαλεπήβολου (και φαφλατά, συγνώμη..) Ρον Χάουαρντ π.χ., αλλά πάντα με αντάμειβε με τον καλύτερο τρόπο. Άρα δεν έχω αμφιβολίες. είδωμεν
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ειναι να παω σημερα ή αυριο να την δω οποτε θα σας πω εντυπωσεις...αν και ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι καλη καθως ο Τζόνι Ντεπ δινει ρεστα στις ερμηνιες του. ;)
Τελικα την ειδα χθες την ταινια αλλα δεν ηταν αυτο που περιμενα....επεσα στην παγιδα του τρειλερ της ταινιας καθως ηταν πολυ καλο και περιμενες οτι θα δεις κατι πολυ δυνατο αλλα δεν ηταν ετσι τα πραγματα. Πιστευω οτι ειναι μια μετρια ταινια και καλυτερα να την δει καποιος σε dvd.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom