Κινηματογραφική κουβέντα....

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Cuba and the cameraman στο Νετφλιξ. Είναι ντοκιμαντέρ του βραβευμένου με Emmy John Alpert. Δεν τον ήξερα το διάβασα. Δείχνει τις ιστορίες τριών οικογενειών στο πέρασμα 4 δεκαετιών. Μέσα απ' αυτές τις ιστορίες βλέπεις και Κούβα. Ωραίο είναι , το προτείνω! Όχι με την ίδια ένταση που είχα προτείνει το next door devil.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Cuba and the cameraman στο Νετφλιξ. Είναι ντοκιμαντέρ του βραβευμένου με Emmy John Alpert. Δεν τον ήξερα το διάβασα. Δείχνει τις ιστορίες τριών οικογενειών στο πέρασμα 4 δεκαετιών. Μέσα απ' αυτές τις ιστορίες βλέπεις και Κούβα. Ωραίο είναι , το προτείνω! Όχι με την ίδια ένταση που είχα προτείνει το next door devil.
Εξαιρετικά καλή ματιά το συγκεκριμένο, χωρίς ξέπλυμα, χωρίς υπερβολή.
 

Laloa

Member
Μηνύματα
67
Likes
433
Είδα χθες το the Rescue, ντοκιμαντέρ του National Geographic για την απίστευτη ιστορία με τον εγκλωβισμό 13 παιδιών σε σπηλιά στην Ταϊλάνδη το 2018. Με πολλές λεπτομέρειες για το πως εκπονήθηκε το σχέδιο διάσωσης, γυρισμένο από τους σκηνοθέτες του πολυβραβευμένου Free Solo.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είδα στο Νετφλιξ το The Guilty με τον Τζιλινχαλ.
Αστυνομικός έχει τοποθετηθεί στα τηλέφωνα έκτακτης ανάγκης (το 911 νομίζω) γιατί ήταν κακό παιδί μάλλον.
Βαριέται τη ζωή του εκεί γιατί είναι της δράσης πιο πολύ το παιδί, μέχρι που σκάει τηλέφωνο με περιστατικό, γύρω από το οποίο περιστρέφεται η ιστορία.

Από εκεί ξεκινάει μια μεγάλη προσπάθεια, τηλεφωνικά πάντα όσον αφορά τον Τζιλινχαλ, αντιμετώπισης του περιστατικού με απρόβλεπτες, προφανώς, εξελίξεις.

Οκ, συμπαθητική αγωνιώδης περιπετειούλα για να περάσει η ώρα. Πάντως η παραγωγή αν ήθελε να κάνει οικονομία στους ηθοποιούς τα κατάφερε μια χαρά. Τώρα αν ήθελε να δώσει φόβο και αγωνία χωρίς να το δείχνει όμως (στυλ Χίτσκοκ) από εμένα είναι όχι, δεν το κατάφερε.

Αν δεν τον συμπαθείτε τον πρωταγωνιστή (σας έχει κάνει κάτι ρε παιδί μου) να την αποφύγετε, γιατί πρόκειται να δείτε πολύ (πολύ όμως, ίσως και μόνο ποιος ξέρει?(μουσική αγωνίας)) Τζίλενχαλ (ή όπως στο καλό λέγεται, μα όνομα είναι αυτό).
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Είδα στο Νετφλιξ το The Guilty με τον Τζιλινχαλ.
Αστυνομικός έχει τοποθετηθεί στα τηλέφωνα έκτακτης ανάγκης (το 911 νομίζω) γιατί ήταν κακό παιδί μάλλον.
Βαριέται τη ζωή του εκεί γιατί είναι της δράσης πιο πολύ το παιδί, μέχρι που σκάει τηλέφωνο με περιστατικό, γύρω από το οποίο περιστρέφεται η ιστορία.

Από εκεί ξεκινάει μια μεγάλη προσπάθεια, τηλεφωνικά πάντα όσον αφορά τον Τζιλινχαλ, αντιμετώπισης του περιστατικού με απρόβλεπτες, προφανώς, εξελίξεις.

Οκ, συμπαθητική αγωνιώδης περιπετειούλα για να περάσει η ώρα. Πάντως η παραγωγή αν ήθελε να κάνει οικονομία στους ηθοποιούς τα κατάφερε μια χαρά. Τώρα αν ήθελε να δώσει φόβο και αγωνία χωρίς να το δείχνει όμως (στυλ Χίτσκοκ) από εμένα είναι όχι, δεν το κατάφερε.

Αν δεν τον συμπαθείτε τον πρωταγωνιστή (σας έχει κάνει κάτι ρε παιδί μου) να την αποφύγετε, γιατί πρόκειται να δείτε πολύ (πολύ όμως, ίσως και μόνο ποιος ξέρει?(μουσική αγωνίας)) Τζίλενχαλ (ή όπως στο καλό λέγεται, μα όνομα είναι αυτό).
αν δεν έχεις δεις αυτό με τον τζίλενχαλ δες το, το θεωρώ από τα καλύτερα των τελευταίων χρόνων
 

Laloa

Member
Μηνύματα
67
Likes
433
Είδα στο Νετφλιξ το The Guilty με τον Τζιλινχαλ.
Αστυνομικός έχει τοποθετηθεί στα τηλέφωνα έκτακτης ανάγκης (το 911 νομίζω) γιατί ήταν κακό παιδί μάλλον.
Βαριέται τη ζωή του εκεί γιατί είναι της δράσης πιο πολύ το παιδί, μέχρι που σκάει τηλέφωνο με περιστατικό, γύρω από το οποίο περιστρέφεται η ιστορία.
Όντως αρκετά καλό, αλλά όχι ανώτερο από το πρωτότυπο Den skyldige από τους μάστορες του είδους Δανούς. Νομίζω αξίζει περισσότερο!

Εχει και καλυτερο
Κι ακόμα καλύτερο για τρελό κάψιμο λόγω σεναρίου η συμμετοχή του στο Source code, όπου το είχα δει πρώτη φορά στο λύκειο και ήθελα ακόμα μια ώρα αναζήτησης για να καταλάβω τι είδα.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Όντως αρκετά καλό, αλλά όχι ανώτερο από το πρωτότυπο Den skyldige από τους μάστορες του είδους Δανούς. Νομίζω αξίζει περισσότερο!
Ισχύει πολυ καλύτερο φαινεται το Δανεζικο.. Και λέω φαίνεται γιατί δεν εχω δει το αμερικανικο απλά και μόνο επειδή ξέρω τι θα συμβει😊..
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
853
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Munich the edge of the war.


Κατασκοπευτικό θρίλερ με θέμα την προσπάθεια καθυστερήσης έναρξης του Β Παγκοσμίου πολέμου...από πλευράς Βρετανικης διπλωματίας.
Ισχυρή δόση σασπένς με ερμηνείες...που βλέπονται εν μέσω καραντίνας και πολύ καλή ιστορία.
Την κατατασω στις πιο συμπαθητικες ταινίες που είδα τη χειμερινή περίοδο στο Νετφλιξ
Προτεινόμενη..


L'Étau de Munich (2021) - IMDb
 
D

Delmem38110

Guest
house of gucci
ένα ατάλαντο καστ (η γκαγκα είναι για σφάξιμο).
προσπαθούν να μιμηθούν το ιταλικό ταπεραμέντο και δεν το καταφέρνουν.
αγγλικά με ιταλική άσχημη προφορά.
ότι χειρότερο έχω δει τα τελευταία χρόνια
η σκηνοθεσία του σκοτ δεν σώζει την κατάσταση.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
αγγλικά με ιταλική άσχημη προφορά.
Έτσι τα μιλάνε συνήθως οι Ιταλοί τ' Αγγλικά :haha: Για βάλε βίντεο ν ακούσεις την κανονική "κυρία Gucci".
Μόνο τρέιλερ και λίγα αποσπάσματα έχω δει αλλά η Γκάγκα πολύ μου άρεσε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom