Ιταλία Κλήση τροχαίας από Ιταλία

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Απαπα ελληναρες!εγώ θα το πλήρωνα...πάω με το σταυρό στο χέρι!όπως πληρώνω για όλα δηλαδή..κ όχι γιατί μπορώ αλλά γιατί μου αρέσει να κοιμάμαι ελαφρά!
Τον ύπνο του δικαίου!έστω!:D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.372
Likes
9.300
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απαπα ελληναρες!εγώ θα το πλήρωνα...πάω με το σταυρό στο χέρι!όπως πληρώνω για όλα δηλαδή..κ όχι γιατί μπορώ αλλά γιατί μου αρέσει να κοιμάμαι ελαφρά!
Τον ύπνο του δικαίου!έστω!:D
Δεν ξερω αν κοιμασαι ελαφρα, σιγουρα εδω χαρακτηριζεις ατομα με ελαφρα τη καρδια και την σκεψη. Αν ειχες διαβασει καλυτερα ολα τα ποστ θα εβλεπες οτι η ειδοποιηση εχει ξεπερασει τα χρονικα ορια του νομου. Χωρια που προερχεται απο ιδιωτικη εταιρεια που πληρωνεται με ποσοστα απο αυτα που πληρωνουν κ καποιοι ελαφρα τη σκεψη..
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.326
Αν ήταν έτσι θα ήμουν χρόνια τώρα μέσα. :)
Ήταν και μια κλήση για παρκάρισμα στη Μαδρίτη..αλλά αυτή την πετάξαμε επιτόπου με το που την είδαμε.. Ευχαριστώ Παναγιώτη, μπορώ τώρα ήσυχος να οργανώσω ταξιδάκι στα μέρη σου :rolleyes:
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
πρωτον αστειευομουν!δευτερον: ενταξει Ελληναρες ειπα δεν ειπα κ καμπουρηδες :D
η κοπελα ανεφερε το δημο της βερονας, ειναι ιδιωτικη εταιρεια;

@Eftichia θα προτεινα επειδη φαινεσαι αγχωμενη να επικοινωνησεις μαζι τους απλα γιατι το σαρακι της αποριας: "κι αν;;;" θα ειναι χειροτερο, μετα μιλησε κ με εναν δικηγορο!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.372
Likes
9.300
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.πρωτον αστειευομουν!
2.δευτερον: ενταξει Ελληναρες ειπα δεν ειπα κ καμπουρηδες :D
3.η κοπελα ανεφερε το δημο της βερονας, ειναι ιδιωτικη?
1. Καντο χωρις να αποδιδεις χαρακτηρισμους σε συνομιλητες σου.
2. Δες το 1. Απαξιωτικος χαρακτηρισμος.
3. Επαναλαμβανω: διάβασε τα ποστ του θεματος πριν γραψεις. Ποστ ν.48.
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
Εχω ταξιδεψει πολυ με το αυτοκινητο με εχουν γραψει αρκετες φορες δεν πληρωνω τιποτα ειδικα σε ξενη χωρα δεν υπαρχει τιποτα να σας κανουν εδω δεν πανε στην εφορια οι κλησεις στην ελλαδα θα πανε οι ξενες μην ψαρωνετε ρωτηστε λιγο κανεναν εφοριακο ποιον ξενο γραφει η δικια μας τροχαια αφου γνωριζουν οτι δεν τους κανουν τιποτα μολις φυγουν απο τη χωρα ουτε με τις νταλικες στους παραδρομους ασχολουνται μονο στις χωρες που πληρωνεις το προστιμο επιτοπου τα παιρνουν
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Αν κ ειμαι υπερ της νομιμοτητας θα πρωτοτυπησω...δεν θα το πληρωνα. Οσο τουλαχιστον δεν εμπλέκεται η ιταλικη αστυνομια η δικαστικες Αρχες. Που δεν νομιζω να εμπλακουν. Τακτικη εκφοβισμου ασκουν. Αγνοησε το. Κι αν σου δοθει η ευκαιρια παρε μια νομικη συμβουλη απο δικηγορο τι μπορει να σου κανουν. Μονοι τους παντως αυτοι που σου στέλνουν (χωρις την εμπλοκή αυτων που ειπα) απολυτως τιποτε.
πως θα καταλάβω αν εμπλέκεται η ιταλική αστυνομία ή οι δικαστικές αρχές? σορυ για τις ανόητες ερωτήσεις...) εδώ γράφει comune di Verona-ο αποστολέας, άλλωστε η παράβαση ήταν για πέρασμα από την ελεγχόμενη ζώνη.Ποτέ δεν παρέλαβα την κλήση ,λένε ότι την στείλανε τον Αύγουστο 2014(1 χρόνο μετά το ταξιδι).Στην επιστολή γίνεται ανάλυση του ποσού (από 80 ευρώ σε 317) δεν αναφέρει καν κωδικό πληρωμής ,μόνο ότι είναι εκπρόθεσμο και έχουν κινηθεί διαδικασίες....μάλλον θα περιμένω και το επόμενο χαρτί???
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.372
Likes
9.300
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πως θα καταλάβω αν εμπλέκεται η ιταλική αστυνομία ή οι δικαστικές αρχές? σορυ για τις ανόητες ερωτήσεις...) εδώ γράφει comune di Verona-ο αποστολέας, άλλωστε η παράβαση ήταν για πέρασμα από την ελεγχόμενη ζώνη.Ποτέ δεν παρέλαβα την κλήση ,λένε ότι την στείλανε τον Αύγουστο 2014(1 χρόνο μετά το ταξιδι).Στην επιστολή γίνεται ανάλυση του ποσού (από 80 ευρώ σε 317) δεν αναφέρει καν κωδικό πληρωμής ,μόνο ότι είναι εκπρόθεσμο και έχουν κινηθεί διαδικασίες....μάλλον θα περιμένω και το επόμενο χαρτί???
Νομιζω επαναλαμβανομαστε...
Ειπαμε ο ΚΟΚ ειναι σαφης: να την εχεις παραλάβει αποδεδειγμενα εννοειται 360 μερες απο οταν εχουν τα στοιχεια σου. Αφου αυτο δεν συνεβη, αγνοησε τους. Δεν ασχολειται ουτε Δημος ουτε τπτ αλλο. Ιδιωτικη εταιρεια. Αφου δεν μπορουν να αποδειξουν την παραλβη εντος προθεσμιας δεν μπορουν να κανουν κατι αλλο. Ετσι νομιζω παντα, δεν ειμαι ουτε νομικος αλλα ουτε και λαμογιο...
 
Last edited:

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
Το α χαρακτηριζει καποιος λαμογιο οποιον δεν πληρωνει την αδικη και εκτος λογικης και ληστρικη αφαιμαξη εισοδηματος απο ενα ξενο οδηγο που αγνοει τοχι εσκεμμενα αλλα απο ελειψη γνωσης καποιων ειδικων νομων ειναι λαθος εσυ πληρωνε κανονικα και ασε τον καθενα να κανει αυτο που νομιζει σωστο δεν παμε ολοι παραδεισο!!!!!!!!!!!!!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.113
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom