Ιταλία Κλήση τροχαίας από Ιταλία

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

stavkostakis

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας
Να ζητήσω κι εγώ λεπτομέρειες; Η Avis δε μου αναφέρει καμιά πληροφορία παρά μόνο ότι θα ρθει η κλήση από την αστυνομία...
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Να ζητήσω κι εγώ λεπτομέρειες; Η Avis δε μου αναφέρει καμιά πληροφορία παρά μόνο ότι θα ρθει η κλήση από την αστυνομία...
Εμείς ζητήσαμε και μας έστειλαν τα στοιχεία που έγραψα γιατι όχι, στείλε ενα mail και ζητησε λεπτομέρειες.
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
363
Likes
1.196
Ταξίδι-Όνειρο
Δάση Βόρειου Καναδά
Εφοσον χρεωνεσαι, επιβαλλεται να ζητησεις αναλυτικες πληροφοριες και λεπτομερειες για να τα ελεγξεις, αλλα η αμφισβητηση συναλλαγης, δεν νομιζεις οτι ειναι υπερβολικη;
Δηλαδη στο εξωτερικο περιμενουν εμας τους ελληνες, για να τους χρεωσουν παρατυπα προστιμα;:mad:
 

stavkostakis

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας
Δε νομίζω πως περιμένουν εμάς του Έλληνες , είμαι σίγουρος πως οι Ιταλοί χρεώνουν ότι να ναι σε όποιον να ναι...
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Δε νομίζω πως περιμένουν εμάς του Έλληνες , είμαι σίγουρος πως οι Ιταλοί χρεώνουν ότι να ναι σε όποιον να ναι...
Δεν το πιστευω, αλλα αν θελεις, ζητησε τις λεπτομερειες τη παραβασης κι αν δεν περασες απο το σημειο που σου πουν , τοτε θα εχεις δικιο.
Εμεις ξερουμε και το σημειο και την ωρα και το καταλαβαμε επι τοπου.
 

stavkostakis

Member
Μηνύματα
37
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανια
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδας
Θα στείλω email και στην εταιρεία και στην αστυνομία και θα δω. Όσο για τις χρεώσεις έχω προσωπική εμπειρία, ειδικά από Avis για ότι να ναι χρεώσεις, ίσως έτυχε.......
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Θα στείλω email και στην εταιρεία και στην αστυνομία και θα δω. Όσο για τις χρεώσεις έχω προσωπική εμπειρία, ειδικά από Avis για ότι να ναι χρεώσεις, ίσως έτυχε.......
Δεν εχω εμπειρια με την Avis,εμεις νοικιάσαμε απο Alamo που στο Fiumicino την αντιπροσωπεύει η Locauto,πληρώσαμε 12 ευρω την ημερα, μας εκαναν δωρεαν upgrade,δηλαδη αντι για 1100cc μας έδωσαν 1400 cc. Αυτό γιατι μας ρώτησαν τι μάρκα προτιμάμε και ζητησαμε ιταλικο αυτοκινητο και δεν ειχαν εκεινη τη στιγμη στα 1100 CC.Το φωτογράφησαν ωστε να εχουν κι αυτοι κι εμεις την εικονα του οχηματος και να το εξετασουμε στο τελος, αν εχει γρατζουνιες ή κατι άλλο.Δέσμευσαν 900 ευρω απο την κάρτα, καθως η τιμή ήταν χωρίς μεικτή ασφάλεια και σε 5 μερες απο την επιστροφη μας τα επεστρεψαν.
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
εχουμε και λεμε με χρεωσε η τραπεζα για τη hertz 38 ευρω γιατι εδωσε τα στοιχεια διαμαρτυρηθηκα μου τα επεστρεψαν χωρις καμμια ερωτηση αφου εκανα αιτηση και διαμαρτυρηθηκα.επειτα μου ηρθε κληση 1η 145 ευρω για παραβαση δακτυλιου 12 το βραδυ στο τραστεβερε στη ρωμη αδιαφορησα.2 η κληση γυρωστα 200 ξανααδιαφορησα.3η κληση συστημενες παντα 350 ευρω αδιαφορησα παντελως και δεν με ξαναενοχλησαν.μετα ενα μηνα ξαναπηγα ρωμη κανενα προβλημα δεν τους πληρωσα οπως δεν πληρωνουν και αυτοιστην ελλαδα οπως δεν πληρωνω και τις κλησεις της τροχαιας στην ελλαδα ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΛΕΜΕ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΩ
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
εχουμε και λεμε με χρεωσε η τραπεζα για τη hertz 38 ευρω γιατι εδωσε τα στοιχεια διαμαρτυρηθηκα μου τα επεστρεψαν χωρις καμμια ερωτηση αφου εκανα αιτηση και διαμαρτυρηθηκα.επειτα μου ηρθε κληση 1η 145 ευρω για παραβαση δακτυλιου 12 το βραδυ στο τραστεβερε στη ρωμη αδιαφορησα.2 η κληση γυρωστα 200 ξανααδιαφορησα.3η κληση συστημενες παντα 350 ευρω αδιαφορησα παντελως και δεν με ξαναενοχλησαν.μετα ενα μηνα ξαναπηγα ρωμη κανενα προβλημα δεν τους πληρωσα οπως δεν πληρωνουν και αυτοιστην ελλαδα οπως δεν πληρωνω και τις κλησεις της τροχαιας στην ελλαδα ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΛΕΜΕ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΩ
Καλα κανεις μόνο ρώτησε πόσους πόντους σου έχουν αφαιρέσει από το δίπλωμα για την κλήση,για να ξέρεις για το μέλλον.
 

romeohellas

Member
Μηνύματα
108
Likes
60
πιστεψε με κανεναν εχω γυρισει ολη την ευρωπη ανατολικη και δυτικη με αυτοκινητο κανενα προβλημα δεν ειχα ουτε εχω στο ντουμπαι με γραφανε καμερες για ταχυτητα ποτε δεν με ενοχλησαν αμερικη με ελληνικο διπλωμα και διαβατηριο ευρωπαικης ενωσης με αφησαν κανονικα η τυπολατρια μερικες φορες ειναι κακο και πιστεψε με πληρωσαμια κληση οταν δεν ηξερα και γυρισε το ματι μου οταν σε καποιες ελληνικες πολεις γραφανε ενω ολοι καναν παραβαση μονο οσους ειχαν πινακιδες αλλου νομου απλα πραγματα!!!!!!!!!!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μετα ενα μηνα ξαναπηγα ρωμη κανενα προβλημα δεν τους πληρωσα οπως δεν πληρωνουν και αυτοιστην ελλαδα οπως δεν πληρωνω και τις κλησεις της τροχαιας στην ελλαδα ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΛΕΜΕ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΩ
Κλασική Ελληνική Μαγκία. Θα σου σκάσει σε καμιά εφορία, και θα γελάμε.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
πιστεψε με κανεναν εχω γυρισει ολη την ευρωπη ανατολικη και δυτικη με αυτοκινητο κανενα προβλημα δεν ειχα ουτε εχω στο ντουμπαι με γραφανε καμερες για ταχυτητα ποτε δεν με ενοχλησαν αμερικη με ελληνικο διπλωμα και διαβατηριο ευρωπαικης ενωσης με αφησαν κανονικα η τυπολατρια μερικες φορες ειναι κακο και πιστεψε με πληρωσαμια κληση οταν δεν ηξερα και γυρισε το ματι μου οταν σε καποιες ελληνικες πολεις γραφανε ενω ολοι καναν παραβαση μονο οσους ειχαν πινακιδες αλλου νομου απλα πραγματα!!!!!!!!!!!
Δεν είπα κάτι για τις παραβάσεις,αν θέλεις να τις κανεις δικαίωμα σου.Το τι κάνουν οι άλλοι και ποιους γράφουν δε με αφορά γιατί δε θέλω να γίνω σαν αυτούς,δεν κάνω παραβάσεις γιατί δεν θέλω.Οπου απαγορεύεται κάτι υπάρχει λόγος και η κλήση που πήρα ήταν δίκαια.Ετρεχα περισσότερο,έστω και λίγο, σε ένα δρόμο ορεινό με στροφές,καλα μου έκαναν.Ουτε είπα κάτι που δεν πληρώνεις τις κλήσεις,επίσης δικαίωμα σου.Απλα είπα μα ενημερωθείς για τους πόντους που σου αφαίρεσαν,μα το ξέρεις πριν μαζευτούν πολλοί.Εμενα μου αφαίρεσαν 3 και τώρα δε θα ξανατρεξω πανω από το όριο.Και δεν ειναι τυπολατρεία ειναι σωστή οδηγική συμπεριφορά και συνείδηση.Δε μου φταίει κανεις να τον πάρω "σβάρνα".
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.494
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom