Κλείστε φθηνές διακοπές στην Ελλάδα μέσω του εξωτερικού

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
περσυ το καλοκαιρι παρακολουθουσα το thomson και εδινε μια βδομαδα στην Καρδαμυλη, σε παραθαλασσιο ξενοδοχειο ,90Λιρες (συνολο)το δικλινο με πισινα..Το site του ξενοδοχειου το εδινε 110 Ευρω(!!!) τη βραδια....
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Εχω ενα γνωστό ο οποίος έχει πολυτελή δωματια στη Λευκάδα (τζακουζι,εσωτερικές πισινες...)και τα έχει αναθέσει σε ξένο ταξιδιωτικο γραφείο.
Αυτός διαχειρίζεται μόνο 3 δωμάτιο τη σεζόν.
Η τιμή που δίνει το ταξιδιωτικό γραφειο είναι μεχρι 100e.
Αυτός νοικιάζει τα δωματια σε Ελληνες απο 150 έως 250e.
Αυτά μας φάγανε..Βέβαια, ξέρω ότι οι τιμές που προσφέρουν τα ξένα τουριστικά γραφεία είναι τόσο καλές, επειδή οι ξένοι κλείνουν από νωρίς και οι ίδιοι οι tours operators έχουν κάποια στάνταρ δωμάτια που τα νοικιάζουν κτλ κτλ, αλλά και πάλι είναι πολύ άδικο γμτ..
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
περσυ το καλοκαιρι παρακολουθουσα το thomson και εδινε μια βδομαδα στην Καρδαμυλη, σε παραθαλασσιο ξενοδοχειο ,90Λιρες (συνολο)το δικλινο με πισινα..Το site του ξενοδοχειου το εδινε 110 Ευρω(!!!) τη βραδια....
Από thomson γίνεται να κλείσεις κι ας είσαι Έλληνας; Ίσως είναι χαζή ερώτηση, αλλά δεν ξέρω τι γίνεται..
 

PheniX

Member
Μηνύματα
62
Likes
4
κοίταξα στο γερμανικό TUI και τι βρήκα για ξενοδοχεία 4 αστέρων στην Νάξο
ότι η τιμή ήταν δυο φόρες πιο φτηνή.
Για τρίκλινο δωμάτιο ζητάνε ?75 την βραδιά στους Γερμανούς πελάτες ενώ όταν μπαίνεις στο site τους ζητάνε τα διπλά.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
Φαίνεται οτι στα ξενοδοχεία τα πράγματα είναι αντίστραφα απο το φαγητό..

Ισως θυμάσθε το θέμα με τις μερίδες "σου"(για Ελληνες κανονικές) και "ξου"(για ξένους μικρότερες) που είχε δημιουργηθεί κάποια χρόνια πρίν...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κόσμου
Σου και ξου ε; Δεν το είχα ξανακούσει..Είχα ακούσει για πολλαπλάσια χρέωση ξένων τουριστών, τρελές τιμές για απλούς ουζομεζέδες..
 

MAL

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Απο ελλάδα πως κλείνουμε? Δεν εχει option ούτε mail να επικοινωνήσουμε με κάποιον.. Επίσης εφόσον κλείσουμε από Ελλάδα χάνουμε το αεροπορικό?
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Μπορεις να κλεισεις μονο ξενοδοχειο
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Στο γερμανικό tui κλείνεις μια χαρά μόνο ξενοδοχείο...
 

Kyev

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει απο ποια ξένα σάιτ μπορώ να κλείσω φθηνό δωμάτιο στην Ελλάδα με τα σημερινά δεδομένα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom