Κλειδωμένες βαλίτσες σε αεροπλάνο ?

nodas

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Γεια σας φίλοι. Μια και ειμαι πρωταρηες σε αεροπορικα ταξιδια ηθελα να ρωτησω αν ειναι χρησιμο να κλειδωσω με λουκετο τη βαλιτσα μου πριν την παραδωσω στην αεροπορικη εταιρεια. Συγγνωμη αν η ερωτηση ειναι υπερβολικα χαζη :(. Ευχαριστω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Γεια σας φίλοι. Μια και ειμαι πρωταρηες σε αεροπορικα ταξιδια ηθελα να ρωτησω αν ειναι χρησιμο να κλειδωσω με λουκετο τη βαλιτσα μου πριν την παραδωσω στην αεροπορικη εταιρεια. Συγγνωμη αν η ερωτηση ειναι υπερβολικα χαζη :(. Ευχαριστω.
Εξαρταται τι θα 'χεις μεσα. Αν εχεις σωβρακοφανελα πχ ποιος ο λογος να την κλειδωσεις; Αν εχεις το rolex σου κλειδωσ' την. Αν κι εδω που τα λεμε αν πετας με alitalia την κλειδωσεις δεν την κλειδωσεις το ιδιο ειναι πανω κατω.
 

nodas

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
...Αν κι εδω που τα λεμε αν πετας με alitalia την κλειδωσεις δεν την κλειδωσεις το ιδιο ειναι πανω κατω.
:)) Πεταω με Aegean... Αλλα βασικα η ερωτηση ειναι τι συνηθιζεται και αν απαγορευεται η επιτρεπεται κατι ... Χοντρη η κακια για την Alitalia ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γεια σας φίλοι. Μια και ειμαι πρωταρηες σε αεροπορικα ταξιδια ηθελα να ρωτησω αν ειναι χρησιμο να κλειδωσω με λουκετο τη βαλιτσα μου πριν την παραδωσω στην αεροπορικη εταιρεια. .
αρκεί το λουκέτο να είναι TSA apprοved να μπορουν να το ανοίξουν δηλ χωρίς να το καταστρέψουν σε πέριπτωση ελέγχου.
TSA: Air Travel
αν πετας με alitalia την κλειδωσεις δεν την κλειδωσεις το ιδιο ειναι πανω κατω.
να τον ακούς τον tripakia. έχει μεγάλη εμπειρία από Alitalia: είχε δει μία φορά ένα αεροσκάφος της στο Μακεδονία. με τα κιάλια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.295
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ωπ , αρα αν δεν εχω τετοιο λουκετο να μην τη κλειδωσω , ετσι ?
όχι!
αλλά είναι πανεύκολο να βρεις. σε κάθε μεγάλο αεροδρομιο με κόστος 5-15Ε. και στο Ελ.Βενιζέλος έχω δει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
να τον ακούς τον tripakia. έχει μεγάλη εμπειρία από Alitalia: είχε δει μία φορά ένα αεροσκάφος της στο Μακεδονία. με τα κιάλια.
Οχι ρε, αφισα ειχα δει...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η βαλίτσα μου έχει ενσωματωμένη κλειδαριά και την κλειδώνω καμιά φορά αν το θυμηθώ, είναι καλύτερα λοιπόν να το αποφεύγω?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Και γω αυτο που ειπε ο Σαμιων δεν το γνωριζα .
Και γω παντα με ενα απλο λουκετακι την παραδιδω στο check-in.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν αυτό που σ' ενδιαφέρει είναι μόνο να μην ανοίξει η βαλίτσα και χαθούν πράγματα, τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις 2 ιμάντες σταυρωτά - χωρίς κλειδαριά (υποτίθεται ότι δεν έχεις πράγματα αξίας - για τρίτους - μέσα).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom