Κλεισιμο ταξιδιου για αλλους

rena2008

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
ναι

Δεν ισχύει γενικότερα ότι μπορούμε να κλείνουμε αεροπορικά με κάρτα άλλου ατόμου που δεν πετάει μαζί μας.
θεωρητικα ναι ισχυει αυτο αλλα και παλι δεν ειναι προβλημα αλλωστε στα στοιχεια επιβατη αναφερονται ποιοι πετανε:roll:
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Ερώτηση: πριν λίγο καιρό χρησιμοποίησα για πρώτη φορά τη σελίδα airtickets.gr για να κάνω κράτηση για δυο άτομα της οικογένειάς μου για πτήση εσωτερικού. Πλήρωσα με τη δική μου πιστωτική, αλλά δεν ήμουν επιβάτης. Ξέρετε κάτι για τα εκπτωτικά κουπόνια που δίνει η airtickets για τα Duty Free;
 

Maracuya

Member
Μηνύματα
55
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Τουλάχιστον η Airtickets δε ζητάει υποχρεωτικά ο ιδιοκτήτης της πιστωτικής να είναι και ένας εκ των επιβατών. Έχω κλείσει ουκ ολίγες φορές με την πιστωτική των γονιών μου για εμένα ή την αδερφή μου αλλά και με τη δική μου για φίλους που δεν είχαν.

Ούτε με το booking είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα όπου και εκεί έχει τύχει 2-3 φορές να κάνω κάτι αντίστοιχο.
Μόνο την τελευταία φορά που έκλεισα το ξενοδοχείο μιας φίλης στο Άμστερνταμ προέκυψε θέμα αλλά από την πλευρά του ξενοδοχείου. Δηλαδή αυτοί αφού είδαν οτι η κράτηση είχε γίνει στο όνομα άλλου με πιστωτική άλλου έστειλαν e-mail ρωτώντας αν το δεύτερο άτομο που θα έμενε στο δίκλινο ήταν ο ιδιοκτήτης της κάρτας, δηλαδή εγώ. Τότε η φίλη μου απάντησε εξηγώντας την κατάσταση και αυτοί της είπαν οτι για να δεχτούν την κράτηση υπό αυτές τις συνθήκες και να χρεώσουν την κάρτα μου θα έπρεπε να τους στείλει μία φωτοτυπία της ταυτότητας ή του διαβατηρίου μου ως εξουσιοδότηση. Οπότε όλα ok.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ελπιζω η ερωτηση μου να μην ειναι τελειως εκτος θεματος ,μπορω μεσω booking να κλεισω ξενοδοχειο με διαφορετικη καρτα απο αυτη που θα πληρωσω εκει?Και οι δυο ειναι στο δικο μου ονομα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ελπιζω η ερωτηση μου να μην ειναι τελειως εκτος θεματος ,μπορω μεσω booking να κλεισω ξενοδοχειο με διαφορετικη καρτα απο αυτη που θα πληρωσω εκει?Και οι δυο ειναι στο δικο μου ονομα.


ναι και φυσικά μπορείς. το έχω κάνει εγώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.751
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom