Κοντινη αποδραση για ΣΚ

Camelia

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Λοιποον, επειδη εχω απογοητευτει θελω τη βοηθεια σας. Θελω να κανονισω ενα 2ημερο εκπληξη
( ειτε σαββατο πρωι να φυγουμε -κυριακη μεσημερι να γυρισουμε/ ειτε να φυγουμε απο παρασκευη βραδυ). Εψαχνα για νησι κοντα στην ΑΘηνα το πολυ 2 ωρες λογω του οτι δεν θα κατσουμε πολυ μην ταλαιπωρηθουμε με μεγαλες διαδρομες αλλα τα ακτοπλοικα ειναι στον Θεο και δεν υπαρχει σχεδον τιποτα απο καταλυματα.

Οποτε ψαχνω κατι το πολυ 2 ωρες απο Αθηνα με αυτοκινητο, οχι πολη τυπου Ναυπλιο, κατι πιο γραφικο και μικρο αλλα να εχει εστω 1 ωραια παραλια και κανενα μαγαζακι ωραιο για φαγητο/κοκτειλ. Καμια προταση ;;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Λοιποον, επειδη εχω απογοητευτει θελω τη βοηθεια σας. Θελω να κανονισω ενα 2ημερο εκπληξη
( ειτε σαββατο πρωι να φυγουμε -κυριακη μεσημερι να γυρισουμε/ ειτε να φυγουμε απο παρασκευη βραδυ). Εψαχνα για νησι κοντα στην ΑΘηνα το πολυ 2 ωρες λογω του οτι δεν θα κατσουμε πολυ μην ταλαιπωρηθουμε με μεγαλες διαδρομες αλλα τα ακτοπλοικα ειναι στον Θεο και δεν υπαρχει σχεδον τιποτα απο καταλυματα.

Οποτε ψαχνω κατι το πολυ 2 ωρες απο Αθηνα με αυτοκινητο, οχι πολη τυπου Ναυπλιο, κατι πιο γραφικο και μικρο αλλα να εχει εστω 1 ωραια παραλια και κανενα μαγαζακι ωραιο για φαγητο/κοκτειλ. Καμια προταση ;;
Δυστυχώς αυτό που ζητάς δεν υπάρχει. Μονο το Ναύπλιο είναι που το απέκλεισες. Θα μπορούσες να πας όμως λίγο πιο πέρα απο το Ναύπλιο. Βιβάρι ας πούμε. ΄Εχει ωραίες παραλίες και μαγαζάκια. (Τσέκαρε παραλίες Κονδύλι & Κάντια).
Επίσης από νησάκια για 2ήμερο (που επίσης τα απέκλεισες) είναι πολύ ωραία στο Αγκίστρι ή στο Μπατσί της Άνδρου.
 
Last edited:

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Συμφωνώ για Μπατσι αλλά δε θέλει ακτοπλοϊκά λέει.
Άλλη επιλογή είναι το Διακοφτο, έχει και παραλια και πάνω στην περιοχή Τραπεζα, έχει ίσως την πιο ωραία θέα που εχω δει. Και μπορείτε να πάτε με τον οδοντωτό στα Καλαβρυτα (αχαστη διαδρομή) ή πεζοπορια στο Βουραικο. Στα Καλαβρυτα έχει και μουσεία, σπήλαια κτλ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Λοιποον, επειδη εχω απογοητευτει θελω τη βοηθεια σας. Θελω να κανονισω ενα 2ημερο εκπληξη
( ειτε σαββατο πρωι να φυγουμε -κυριακη μεσημερι να γυρισουμε/ ειτε να φυγουμε απο παρασκευη βραδυ). Εψαχνα για νησι κοντα στην ΑΘηνα το πολυ 2 ωρες λογω του οτι δεν θα κατσουμε πολυ μην ταλαιπωρηθουμε με μεγαλες διαδρομες αλλα τα ακτοπλοικα ειναι στον Θεο και δεν υπαρχει σχεδον τιποτα απο καταλυματα.

Οποτε ψαχνω κατι το πολυ 2 ωρες απο Αθηνα με αυτοκινητο, οχι πολη τυπου Ναυπλιο, κατι πιο γραφικο και μικρο αλλα να εχει εστω 1 ωραια παραλια και κανενα μαγαζακι ωραιο για φαγητο/κοκτειλ. Καμια προταση ;;
Υδρα Σπετσες Πορο απο Αργολιδα με το αυτοκινητο.
 

Camelia

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Δυστυχως απεκλεισα τα κοντινα νησια ειτε γιατι εχουν πολυ ακριβα ακτοπλοικα ειτε γιατι δεν βρισκω καταλυμα . Ας πουμε αγκιστρι που ηθελα μου βγαζει οτι ειναι ολα κλεισμενα για το σκ που θελω.
Πορο γνωριζει κανεις απο που παμε και τι τιμες εχει το καραβι;
Θα κοιταξω και τα αλλα που ειπατε.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Δυστυχως απεκλεισα τα κοντινα νησια ειτε γιατι εχουν πολυ ακριβα ακτοπλοικα ειτε γιατι δεν βρισκω καταλυμα . Ας πουμε αγκιστρι που ηθελα μου βγαζει οτι ειναι ολα κλεισμενα για το σκ που θελω.
Πορο γνωριζει κανεις απο που παμε και τι τιμες εχει το καραβι;
Θα κοιταξω και τα αλλα που ειπατε.
Πόρο πας απο Γαλατα
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Η @paefstra λογικά Γάλατα εννοούσε για εναλλακτική διαμονή που είναι απέναντι, όχι τα Μέθανα. Πάντως δεν θα πρότεινα να πάτε οδικώς Πόρο για σκ. Είναι λίγο ταλαιπωρία. Καλύτερα με το fly.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Η @paefstra λογικά Γάλατα εννοούσε για εναλλακτική διαμονή που είναι απέναντι, όχι τα Μέθανα. Πάντως δεν θα πρότεινα να πάτε οδικώς Πόρο για σκ. Είναι λίγο ταλαιπωρία. Καλύτερα με το fly.
Το fly παίρνει αμάξια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.615
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom