Κοπή Πίτας Θεσσαλονίκης

Κοπή πίτας 2010 Θεσσαλονίκης


  • Total voters
    14
  • Poll closed .

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
Για εξήγησετο αυτό γιατί έχασα επεισόδια......
Πώς θα αναμεταδίδουμε με φορητό υπολογιστή πχ ?
Εσείς πως το κάνατε ?
(μπράβο πρωτοπόρα Πάτρα!!!!!!!:shock:)
Δεν ήμουνα στην πατρινή βασιλόπιτα, αλλά ναι ο leon00 είχε φορητό και μετέδιδε τα γεγονότα: τώρα κόβεται η πίτα, το φλουρί έπεσε στο xelidoni, τώρα περιμένουμε τα κοκορέτσια, τώρα φάγαμε τα κοκορέτσια κλπ :lol:
O Leon00 έκανε δίαιτα γι αυτό έστελνε μηνύματα. :haha::haha:


Bahari από κινητό ήταν και όχι από φορητό. :bleh::bleh:
Τελευταίας τεχνολογίας δε το συζητάμε. :shock:
Μραβο,πολυ ωραιες οι φωτογραφιες
αντε και του χρονου (για την κοπη της βασιλοπιτας λεω οχι για την συγκεντρωση :D )
Η ζωντανη μεταδοση ειχε γινει απο το καινουριο μου αποκτημα το HTC HD2
 

Ninious

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Roma !!
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Αγ.Πετρούπολη
Να δώσω τους πιο θερμούς χαιρετισμούς σε όλους και εγώ,αφού εχθές δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω στην κοπή της πίτας μαζί με τον συζυγό μου(stamataras),αλλά κάποιος έπρεπε να κρατήσει τα παιδιά.:(
Ελπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρω..
Καλή Χρονιά και καλά ταξίδια.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Υ.Γ 2 Χρύσα (και κάθε ενδιαφερόμενος) , την επιθυμία σου για ενημέρωση για τα δρώμενα της πόλης μπορείς να την καλύψεις εδώ : Ευρετήριο Χώρων-ipolistonkosmo.gr|Πολιτιστικός Οδηγός Θεσσαλονίκης
Υπάρχουν πληροφορίες για όλες τις εκδηλώσεις που λαμβάνουν χώρα στη Θεσσαλονίκη. Αν γραφτείς θα σου στέλνουν το πρόγραμμα της εβδομάδας με email.

  • Να σαι καλά mamba με το σάιτ για τα δρώμενα της πόλης. Μας δημιούργησε βέβαια προβλήματα. Εκεί που είχα επιλέξει για την αυριανή έξοδο τους BURGER PROJECT στο Οριεντ , προέκυψε και Ν.Δημητράτος στο Πλατώ ( απ το σάιτ που προτείνεις). Και μην ακούσω χαζά του τύπου "πως συνδυάζονται αυτά τα δυο", ή χειρότερα: "Δεν μπαίνει η κλάση σου στο Οριεντ"....
  • Είδα τις φωτό , διάβασα τις ανταποκρίσεις και ζήλεψα ( που δεν ξαναείδα τους γνωστούς και δεν γνωρίστηκα με τους υπόλοιπους)
  • Η πρόταση της Ερσης να ληφθει στα υπόψη για την άλλη φορά
  • Έχω όνομα- τίτλο για την επόμενη κοπή βασιλόπιτας στη Θεσσαλονίκη
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Μπράβο στα παιδιά για τις φωτογραφίες και άκρως ενημερωτικές οι επισημάνσεις στα πρόσωπα.. Πολύ επιτυχία η χθεσινή συνάντηση τελικά, λυπήθηκα πολύ που δεν έφαγα από τον μέγιστο Κατερινιώτη αλλά αυτή η άτιμη πρωινή δουλειά φταίει για όλα.. Τελικά η πιο τυχερή ήμουν εγώ γιατί έφυγα με το σακίδιο που ξέχασε ο Αι Βασίλης γεμάτο με τσιπουροstories. E ρε γλέντια που θα κάνω μ'αυτά Ελένηηηηη....:3523:
 

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
Να μαι κ εγώ λίγο καθυστερημένα λόγω δουλειάς…

Σας ευχαριστούμε ( κ ο Πολυνείκης) όλους για το υπέροχο βράδυ που περάσαμε κ όσο για το τσιπουράκι τι να πω…. ας το πιουμε στην υγεια του travelstories που μου κ μας έδωσε τη δυνατοτητα να δημιουργησουμε αυτην την πραγματικα έξοχη ταξιδιωτικη παρεα….:clap::clap::clap:

Γιώργο σ΄ ευχαριστω για τις πληροφοριες κ τις εμπειριες …θα τα ξαναπουμε συντομα…ευχομαι να πανε όλα καλα ….

Σουδιανέ όπως βλεπεις μαθαίνω, μαθαίνω…:clap::clap:
την ξερεις την παροιμια για την αλεπου κ τα αλεπουδακια??? :bleh::bleh::bleh:
τα σεβη μου καπετανιε….

Σοφια δεν είναι χωραφι, είναι οικοπεδο στο κεντρο του χωριου… μην μας το υποτιμας…:D:D

Γιαννούλα εσυ πλεον είσαι της οικογενειας…

Έρση σωστη όπως παντα….έγραψες κ σωστα το όνομα του καλού μου….;);)
 
Last edited by a moderator:

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Να δώσω τους πιο θερμούς χαιρετισμούς σε όλους και εγώ,αφού εχθές δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω στην κοπή της πίτας μαζί με τον συζυγό μου(stamataras),αλλά κάποιος έπρεπε να κρατήσει τα παιδιά.:(
Ελπίζω την επόμενη φορά να τα καταφέρω..
Καλή Χρονιά και καλά ταξίδια.
Γειάσου και καλή σου χρονιά .Σε περιμένουμε στην επόμενη συνάντηση μας.Μέχρι τότε θα περιμένουμε πληροφορίες για την Ουαλία .
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Να μαι κ εγώ λίγο καθυστερημένα λόγω δουλειάς…

Σας ευχαριστούμε ( κ ο Πολυνείκης) όλους για το υπέροχο βράδυ που περάσαμε κ όσο για το τσιπουράκι τι να πω…. ας το πιουμε στην υγεια του travelstories που μου κ μας έδωσε τη δυνατοτητα να δημιουργησουμε αυτην την πραγματικα έξοχη ταξιδιωτικη παρεα….:clap::clap::clap:

Γιώργο σ΄ ευχαριστω για τις πληροφοριες κ τις εμπειριες …θα τα ξαναπουμε συντομα…ευχομαι να πανε όλα καλα ….

Σουδιανέ όπως βλεπεις μαθαίνω, μαθαίνω…:clap::clap:
την ξερεις την παροιμια για την αλεπου κ τα αλεπουδακια??? :bleh::bleh::bleh:
τα σεβη μου καπετανιε….

Σοφια δεν είναι χωραφι, είναι οικοπεδο στο κεντρο του χωριου… μην μας το υποτιμας…:D:D

Γιαννούλα εσυ πλεον είσαι της οικογενειας…

Έρση σωστη όπως παντα….έγραψες κ σωστα το όνομα του καλού μου….;);)
Γεια σου Ελένη και σε ευχαριστούμε και πάλι που ήρθατε και γνωριστήκαμε.
 
Last edited by a moderator:

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική
ξεχασα κ το ημερολογιο απο την αυστραλια....ευχαριστω τον jimako ( αν δεν κανω λαθος), είναι καταπληκτικό κ μου βαζει καινουριες ταξιδιωτικες ιδεες με τις πολυ όμορφες φωτογραφιες του...

κ τον λάζαρο για την προώθηση...:lol::lol::lol:
 

giwrgos

Member
Μηνύματα
270
Likes
508
Επόμενο Ταξίδι
Περου,Περου,Περου,Περου..
λοιπον,καλησπερα σε ολους και παλι καλη χρονια:clap::clap::clap:..ελενη70,σαν αξιοι τουμπιωτες που ειμαστε(α ρε βαγγελη με προλαβες στο παρατσουκλι..:haha::haha:)μας εχει φτιαξει τη μερα μας σημερα....καναμε ενα τσιπουρο το μεσημερι και παρεα με κατι τρατες,ριο μαρε και ντολμαδακια συνοδεψαμε ομορφα το δωρο σου..:cool::cool:σε ευχαριστουμε παρα πολυ..χαρηκα πολυ που γνωρισα και καινουργια παιδια και που τα ξαναηπαμε με τους παλιους:D:D..χρυσα,χαιρομαι παρα πολυ που "ψηθηκες" για το περου,αν και απο το βλεμμα σου καταλαβα οτι και τα χειροτερα να σε ελεγα παλι θα πηγαινες..:bleh::haha::haha:..να πας σε ευχομαι και να περασεις καλα..:D:D..φανταστικη η βασιλοπιτα της ερμινας:clap::clap:..κριμα που φυγαν τα χριστουγεννα και δεν θα ξαναφαμε..:haha::haha:..μαρια και δημητρη (mariath kai dimpanayo) επισης σας ευχομαι να πραγματοποιησετε την ταξιδαρα στο (που αλλου..???!!)περου και οτι χρειαστειτε στην πορεια ευτχαριστως να παμε να πιουμε και κανα ποτο να τα πουμε πιο αναλυτικα..(υπαρχει μαγαζι ονοματι "περου" στο στενο κατω απο την εγνατια στο υψος της ΕΥΑΘ...:clap::clap:..και απο εκει μια ευθεια ειναι το αεροδρομιο..:haha::haha::haha:)..τουμπιωτακι μου βαγγελη εισαι μεγαλο αλανι..σαν διοργανωτης ησουν αψογος,και ετρεξες την ολη συναντηση μια χαρα...:pδυστυχως λογω αναρχα δομημενου χωρου δεν μπορεσαμε να μιλησουμε με ολα τα παιδια,σιγουρα την επομενη φορα..:D:D..λαζαρε(babaduma) ακρως ενδιαφερουσα η προταση για παπουα:cool::cool:..μας εβαλες σε ωραιους προβληματισμους..:D..εν κατακλειδι,να μαστε γεροι του χρονου να κοψουμε οχι τρεις αλλα δεκατρεις βασιλοπιτες..(με σοκολατα,με φουντουκια,με καστανα,με απ'ολα..:haha::haha::haha:..και να τη συνοδεψουμε και με λιγο κασερακι...ε,σκιουρε..???:haha::haha::haha::haha::haha:)
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ενα περιποιημενο κασερακι για το παιδι με την κιτρινομαυρη φανελα παρακαλω!!!:bleh::haha::haha::haha:
 

jjimakos

Member
Μηνύματα
8
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Βραδιά Εξωγήινων

Καλησπέρα και από εμένα, καθυστερημένα βέβαια αλλά έψαχνα το κατάλληλο ποτάμι για να πετάξω το φλουρί! Δεν το βρήκα ακόμα , αλλά βρήκα την ευχή! Θα ευχηθώ για όλη την παρέα να πραγματοποιήσει τα πιο ονειρικά της ταξίδια!

Η τύχη είναι με τους πρωτάρηδες όπως είναι πάντα και με τους ταξιδευτές. Σας ευχαριστώ όλους για τα δώρα, για τις ευχές, τις πληροφορίες, τις ιδέες και για την όμορφη παρέα.

Ιδιαίτερα τον Βαγγέλη ως διοργανωτή, τον Λάζαρο για το εξαίσιο δώρο του, την Ελένη και τον Πολυνείκη για την έκπληξη της βραδιάς, με το ταξιδιάρικο ποτό τους, αλλά και όλα τα παιδιά για την θετική τους ενέργεια.

Ήταν μια βραδιά εκπλήξεων, πως θα μπορούσε να ήταν διαφορετικά άλλωστε, αφού συναντήθηκαν 28 εξωγήινοι!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
είναι αυτό που λέγαμε αν άκουγε κάποιος άσχετος τις συζητήσεις μας τι θα έλεγε άραγε!!! αυτοί είναι εντελώς τρελοί.. Θυμάσαι..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.680
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom