Κοπή πίτας 2020 στη Θεσσαλονίκη

Πότε θέλετε να γίνει η κοπή της πίτας στη Θεσσαλονική;


  • Total voters
    23
  • Poll closed .

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.946
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πολύ όμορφες εικόνες πραγματικά από μια πετυχημένη εκδήλωση. Συγχαρητήρια σε όσους το οργάνωσαν με τόσο μεράκι!
Εύχομαι και σε καλύτερες συναντήσεις στο -άμεσο- μέλλον στη πόλη μας ή και αλλού.
Προσωπικά λυπήθηκα που δε κατάφερα να είμαι εκεί, λόγω ταξιδιού φυσικά αλλιως δεν υπήρχε περίπτωση να το χάσω, οπότε υπόσχομαι να επανορθώσω την επόμενη φορά.
Υ.Γ. Εξαιρετικό και με μεγάλο ενδιαφέρον το γκρουπάκι του ''συναυλιοτουρισμού'' του οποίου την ύπαρξη και εγώ αγνοούσα...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.615
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Πολύ όμορφες εικόνες πραγματικά από μια πετυχημένη εκδήλωση. Συγχαρητήρια σε όσους το οργάνωσαν με τόσο μεράκι!
Εύχομαι και σε καλύτερες συναντήσεις στο -άμεσο- μέλλον στη πόλη μας ή και αλλού.
Προσωπικά λυπήθηκα που δε κατάφερα να είμαι εκεί, λόγω ταξιδιού φυσικά αλλιως δεν υπήρχε περίπτωση να το χάσω, οπότε υπόσχομαι να επανορθώσω την επόμενη φορά.
Υ.Γ. Εξαιρετικό και με μεγάλο ενδιαφέρον το γκρουπάκι του ''συναυλιοτουρισμού'' του οποίου την ύπαρξη και εγώ αγνοούσα...
Ευχαριστώ πολύ! Αγαπάμε ταξίδια και αγαπάμε συναυλίες ! Αν δεν μπήκες ακόμα κάνε ένα αίτημα για να παίρνεις ειδοποιήσεις για τα εβέντ και θα χαρώ να σ ενημερώσω για το τι ακριβώς κάνουμε :)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Χάρηκα πολύ που είδα παλιούς φίλους και γνώρισα καινουριους. Νομίζω πρώτη φορά γνώρισα τόσα νέα μέλη και χαίρομαι ιδιαίτερα που αυξάνεται και ανανεώνεται η παρέα μας. Μεγάλες ευχαριστίες να εκφράσω στα μέλη που έκαναν τον κόπο να μας έρθουν από μακριά και φυσικά στους babaduma & bahari για την άψογη διοργάνωση. Εις το επανιδείν και μέχρι τότε να είμαστε όλοι καλά και να ταξιδεύουμε !
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Μα τι ωραία που ήταν!!!
Κατ' αρχάς ευχαριστούμε θερμά τους @babaduma και @Bahari για την διοργάνωση. Συγχαρητήρια αγαπημένοι μου!!! Ήταν όλα άψογα.
Μετά και ως τυχερή ενός εκ των τριών φλουριών να ευχαριστήσω τις ευγενείς @Tracer και @evaT για την προσφορά των δώρων!
Θερμές ευχαριστίες και στους μουσαφίρηδές μας, που ήρθαν από μακριά και μας τίμησαν με την παρουσία τους.
Σημέιωση: Πρώτη φορά έχω κερδίσει φλουρί σε πίτα (εκτός σπιτιού) και η αχαΐρευτη το ξέχασα στο μαγαζί, και ήθελα να το ρίξω στην νεκρά θάλασσα σε 2 εβδομάδες για γούρι...θα ρίξω ένα άλλο κέρμα, τι να κάνουμε...
Πολύ χάρηκα που σας είδα όλους παλαιούς και νέους φίλους. Εις το επανιδείν !!!
 

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βολιβία Χιλή Αργεντινή
Πρώτη φορά για μένα σε συνάντηση του travelstories και χάρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα! Καλά ταξίδια σε όλους και καλή αντάμωση!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.730
Likes
14.330
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Επανέρχομαι ξανά στο θέμα για την κοπή της πίτας. Πολλοί από εκείνους που παραβρέθηκαν έγραψαν ότι ευχαριστούν όλους, που όπως κι εμείς, ήρθαν από μακριά στη Θεσσαλονίκη για τη συνάντηση. ΟΚ.

Δε μπορείτε όμως να φανταστείτε τη χαρά που ένιωσα εγώ το βράδυ του Σαββάτου ανάμεσά σας, στην τόσο ζεστή ατμόσφαιρα που είχε δημιουργηθεί στο Beer Station. Έτσι κι εγώ σας ευχαριστώ και να είστε σίγουροι ότι αν δεν ήταν η απόσταση των 500 χιλιομέτρων που μας χωρίζει, με πολλούς από εσάς, ίσως και όλους, θα κάναμε πολύ συχνά παρέα. Σίγουρα όμως μια φορά το χρόνο μπορώ να κάνω την απόσταση μέχρι εκεί, οπότε σε επόμενες συναντήσεις θέλω να είμαι ενήμερος.

Πριν φύγω από Αθήνα, σημείωσα τα ονόματα εκείνων που δήλωσαν ότι θα είναι παρόντες στη συνάντηση και άρχισα να αναρωτιέμαι ποιους θυμόμουν από τα γραπτά στο φόρουμ. Ήταν περίπου δέκα. Τους σημείωσα και αποφάσισα να επιδιώξω να τους γνωρίσω, συν όποιους άλλους τύχαινε.

Η βραδιά όμως δεν κύλισε όπως το είχα σχεδιάσει. Πρώτα γιατί ξέχασα τις σημειώσεις μου και δεύτερον γιατί η ώρα πέρασε τόσο γρήγορα με την αρχική μου ενδιαφέρουσα συντροφιά, που δε μπόρεσα να ψάξω όλους όσους θα ήθελα. Εντάξει, ένοιωθα και λίγο εκτός έδρας (δικαιολογίες τώρα, ξέρετε).

Η βραδιά κύλισε μιλώντας κυρίως με τους @Basile Metallinos , @babaduma , @Bahari , @fenia42 , @giannoula , @Sassenach77 και @FRIDA08 . Συστήθηκα και με λίγους ακόμα αλλά δε μιλήσαμε σχεδόν καθόλου, όπως πχ ο @makisg και άλλους που δε θυμάμαι ονόματα.

Εκείνοι που είχα σημειώσει για να δω και δεν έγινε, είναι οι αγαπημένοι από τα γραπτά τους: @underwater , @vikara και @Triplover . Ίσως βέβαια και να μιλήσαμε και να μην είδα το όνομά τους. Την επόμενη φορά δε θα παραλείψω.

Χαιρετώ.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.033
Εκείνοι που είχα σημειώσει για να δω και δεν έγινε, είναι οι αγαπημένοι από τα γραπτά τους: @underwater , @vikara και @Triplover . Ίσως βέβαια και να μιλήσαμε και να μην είδα το όνομά τους. Την επόμενη φορά δε θα παραλείψω.

Χαιρετώ.
Δυστυχώς είχα υποχρέωση και άργησα να έρθω. Τα τραπέζια ήταν όλα γεμάτα. Και καθότι δεν ήμουν μόνος, μου ήταν δύσκολο να βολτάρω στα τραπέζια. Την επόμενη φορά θα φροντίσω να φτασω νωρίς και να καθίσω στη μέση του πιο μεγάλου τραπεζιού
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Εκείνοι που είχα σημειώσει για να δω και δεν έγινε, είναι οι αγαπημένοι από τα γραπτά τους: @underwater , @vikara και @Triplover . Ίσως βέβαια και να μιλήσαμε και να μην είδα το όνομά τους. Την επόμενη φορά δε θα παραλείψω.
Δυστυχώς δε μιλήσαμε καθόλου αγαπητέ μου travelbreak, η αλήθεια είναι ότι κάθισα σε ένα κεντρικό τραπέζι όπου πηγαινοερχόταν κόσμος και η συζήτηση κυλούσε νερό, οπότε δε μετακινήθηκα ιδιαίτερα. Παλι καλά που κατάφερα και μίλησα λίγο με τον αγαπημένο @makisg (ο οποίος καθόταν σε επίσης μακρινό τραπέζι) και που το είχα καημό να τον γνωρίσω διά ζώσης χρόνια και χρόνια! :) Εν τω μεταξύ έχω την αίσθηση ότι ήσουν και στο πιο πρόσφατο meeting στο Μύρτιλλο, όπου και πάλι δεν τα είχαμε πει. Ελπίζω στην επόμενη αθηναϊκή μάζωξη να έχουμε την ευκαιρία να γνωριστούμε. :)

Και μια και μιλάμε για συναντήσεις και γνωριμίες θα ήθελα να πω ότι χαίρομαι πάρα πολύ όταν βλέπω να εισέρχεται "νέα φουρνιά" στην κοινότητά μας, νέα παιδιά με έντονο ταξιδιωτικό μικρόβιο, όπως ο γλυκύτατος @El_Paco , με τον οποίο είχαμε αρκετοί την ευκαιρία να μιλήσουμε και να ανταλλάξουμε εμπειρίες και ιδέες!
 
Last edited:

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.730
Likes
14.330
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Δυστυχώς δε μιλήσαμε καθόλου αγαπητέ μου travelbreak, η αλήθεια είναι ότι κάθισα σε ένα κεντρικό τραπέζι όπου πηγαινοερχόταν κόσμος και η συζήτηση κυλούσε νερό, οπότε δε μετακινήθηκα ιδιαίτερα. Παλι καλά που κατάφερα και μίλησα λίγο με τον αγαπημένο @makisg (ο οποίος καθόταν σε επίσης μακρινό τραπέζι) και που το είχα καημό να τον γνωρίσω διά ζώσης χρόνια και χρόνια! :) Εν τω μεταξύ έχω την αίσθηση ότι ήσουν και στο πιο πρόσφατο meeting στο Μύρτιλλο, όπου και πάλι δεν τα είχαμε πει. Ελπίζω στην επόμενη αθηναϊκή μάζωξη να έχουμε την ευκαιρία να γνωριστούμε. :)

Και μια και μιλάμε για συναντήσεις και γνωριμίες θα ήθελα να πω ότι χαίρομαι πάρα πολύ όταν βλέπω να εισέρχεται "νέα φουρνιά" στην κοινότητά μας, νέα παιδιά με έντονο ταξιδιωτικό μικρόβιο, όπως ο γλυκύτατος @El_Paco , με τον οποίο είχαμε αρκετοί την ευκαιρία να μιλήσουμε και να ανταλλάξουμε εμπειρίες και ιδέες!
Στη συνάντηση του περασμένου Οκτώβρη δεν ήμουν αλλά θα είμαι στην φετινή τον επόμενο μήνα. Θα τα πούμε.
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.966
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Δε μπορείτε όμως να φανταστείτε τη χαρά που ένιωσα εγώ το βράδυ του Σαββάτου ανάμεσά σας, στην τόσο ζεστή ατμόσφαιρα που είχε δημιουργηθεί στο Beer Station. Έτσι κι εγώ σας ευχαριστώ και να είστε σίγουροι ότι αν δεν ήταν η απόσταση των 500 χιλιομέτρων που μας χωρίζει, με πολλούς από εσάς, ίσως και όλους, θα κάναμε πολύ συχνά παρέα. Σίγουρα όμως μια φορά το χρόνο μπορώ να κάνω την απόσταση μέχρι εκεί, οπότε σε επόμενες συναντήσεις θέλω να είμαι ενήμερος.

Εκείνοι που είχα σημειώσει για να δω και δεν έγινε, είναι οι αγαπημένοι από τα γραπτά τους: @underwater , @vikara και @Triplover . Ίσως βέβαια και να μιλήσαμε και να μην είδα το όνομά τους. Την επόμενη φορά δε θα παραλείψω.
Ελπίζω και εγώ ειλικρινά, αγαπητέ @travelbreak να τα καταφέρουμε την επόμενη φορά!Μας έβαλες και τα γυαλιά καθώς καναμε μόλις 60χλμ για να βρεθούμε κοντά στους συμφορουμιτες μας,απόσταση μηδαμινή μπροστά στα δικα σου 500χλμ!!!Αυτο δείχνει ότι αν υπάρχει διάθεση και θέληση,οι αποστάσεις μπορούν να εκμηδενιστούν!Θα συμφωνήσω 100%για το υπέροχο κλίμα που επικράτησε στη συνάντηση,ιδιαίτερα φιλικό και θερμό προς εμάς τους πρωτάρηδες. Στην επόμενη συνάντηση θα είναι ιδιαίτερη η χαρά μου να μιλήσω και με αυτούς που δεν κατάφερα το Σάββατο.Μου φάνηκε τόσο ενδιαφέρον να ανακαλύπτω τα πρόσωπα πίσω από τα ονόματα!!!Με το καλό να ξαναβρεθούμε λοιπόν!
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.730
Likes
14.330
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Μου φάνηκε τόσο ενδιαφέρον να ανακαλύπτω τα πρόσωπα πίσω από τα ονόματα!!!Με το καλό να ξαναβρεθούμε λοιπόν!
Έχω σκεφτεί να προτείνω να ανοίξουμε μια σελίδα όπου ο καθένας να λέει το ψευδώνυμό του και να βάζει και μια δυο φωτογραφίες με το πρόσωπό του, για να αναγνωριζόμαστε κιόλας.
Ή μήπως υπάρχει κάπου και δεν το έχω δει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom