Κοπή πίτας 2020 στη Θεσσαλονίκη

Πότε θέλετε να γίνει η κοπή της πίτας στη Θεσσαλονική;


  • Total voters
    23
  • Poll closed .

babaduma

Member
Μηνύματα
5.050
Likes
7.793
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους, με υγεία, θετικές σκέψεις, (όσο γίνεται) χαρούμενη διάθεση και (όσο γίνεται) καλύτερα (όπως τα εννοεί ο καθένας) ταξίδια.

Πρόπερσι η κοπή της πίτας (2018) στη Θεσσαλονίκη είχε μεγάλη επιτυχία, αφού είχαμε την τύχη να έχουμε μαζί μας τον κ. Σφήκα, ο οποίος μας ξενάγησε σε μνημεία (και όχι μόνον) της πόλης. Πέρυσι δεν καταφέραμε να βρεθούμε, αλλά φέτος λέμε να επαναλάβουμε το εγχείρημα, ελπίζοντας να μπορέσουμε να συγκεντρωθούμε όσοι περισσότεροι μπορούμε, να τα πούμε και ... να δούμε και τι άλλο!

Κι αφού ξεκινώ εγώ το θέμα, ας καταθέσω κατ'αρχήν τις σκέψεις/προτάσεις μου και στη συνέχεια, με τη συμμετοχή των μελών, προχωράει η διαδικασία με την ψηφοφορία για την ημερομηνία, τον τόπο και τα λοιπά διαδικαστικά. Έχουμε λοιπόν:

1) Πρώτη πρόταση είναι το Σ/Κ 1-2 Φεβρουαρίου. Το Σάββατο 1 Φεβρουαρίου είναι του Αγ. Τρύφωνος, προστάτου των αμπελουργών. Στο παρελθόν γίνονταν διάφορες εκδηλώσεις σε οινοποιεία της Βορ. Ελλάδος την ημέρα αυτή. Δεν ξέρω αν και τι θα γίνει φέτος και πού, αλλά ίσως θα μπορούσε η κοπή της πίτας να συνδυαστεί με μια επίσκεψη σε κάποιο οινοποιείο (όχι απαραίτητα την ίδια μέρα, αλλά εντός του Σ/Κ). Αν υπάρχει ενδιαφέρον, μπορούμε να το ψάξουμε περισσότερο.

2) Δεύτερη πρόταση είναι το Σ/Κ 15-16 Φεβρουαρίου. Εκείνο το Σ/Κ γιορτάζουν τον Αγ. Τρύφωνα στη Βουλγαρία. Έχουμε πρόσκληση να γιορτάσουμε μαζί από τη Villa Melnik (φαγητό, κρασί, χοροί), στο οινοποιείο τους. Φυσικά, αν αποφασίσουμε κάτι τέτοιο, θα πρέπει να λυθούν διάφορα θέματα, όπως ο τρόπος μετάβασης, η διαμονή, κ.ά. Το Σ/Κ αυτό είναι πιθανό να είναι διαθέσιμος και ο κ. Σφήκας, ο οποίος επιστρέφει στην Ελλάδα μετά τις 10 Ιανουαρίου και μπορεί να ερωτηθεί αν και πώς μπορεί να συμμετάσχει.

Αυτά από μένα, δείτε τα προγράμματά σας, τις υποχρεώσεις σας, κάνετε τα σχόλια και τις προτάσεις σας (αν υπάρχουν) για να προχωρήσουμε (επειδή πρέπει να κλειστούν και εισιτήρια από τους εκτός Θεσ/νίκης και δεν πρέπει να το κάνουν τελευταία στιγμή).
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.844
Likes
14.004
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πολύ ενδιαφέρουσες οι προτάσεις, κυρίως η δεύτερη αλλά επειδή δουλεύω όλα τα ΣΚ εκτός από 8/2 που έχω κανονίσει κάτι,θα μας βόλευε μόνο τότε για δυο άτομα.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.672
Likes
10.994
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Πολύ ενδιαφέρουσες οι προτάσεις, κυρίως η δεύτερη αλλά επειδή δουλεύω όλα τα ΣΚ εκτός από 8/2 που έχω κανονίσει κάτι,θα μας βόλευε μόνο τότε για δυο άτομα.
Μήπως θες να πεις 3; :cool:
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
575
Likes
1.825
Κ εγώ σ- κ δουλευω πάντα..θα ήθελα να σας γνωρίσω όλους από κοντά ..θα χαρώ να κανονίσουμε μια συνάντηση ένα απόγευμα για έναν καφέ..
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.672
Likes
10.994
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Αχαχα εσένα έχω υπολογίσει συνοδό μου
:D:D
Πάντως η αλήθεια είναι ότι και μένα με έψησε πολύ η ιδέα του Μελένικου, αλλά δυστυχώς θα είμαι την προηγούμενη εβδομάδα Θεσ/νίκη. Οπότε θα μπορούσα μόνο τότε (8-9/02).
Καλή χρονιά επίσης. :)
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Επιτέλους την περίμενα αυτή τη συνάντηση! Αν και δεν ξέρω ακομα το πρόγραμμα της δουλειάς για το Φεβρουάριο, ειμαι τρελλά μέσα για το 2ο ΣΚ καθώς το 1ο ΣΚ θα είμαι εκτός Ελλάδος.
 

zoi

Member
Μηνύματα
146
Likes
312
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντού
Καλή, ταξιδιάρικη χρονιά να έχουμε!!! :lol:
Θα λείπω το ΣΚ 15/16 Φεβρουαρίου, οπότε αναγκαστικά θα επιλέξω το ΣΚ 1/2 Φεβρουαρίου.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.050
Likes
7.793
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Απ'ό,τι βλέπω πάμε μάλλον για επιλογή ενός εκ τριών Σ/Κ, οπότε η @katkats έχει το λόγο για το άνοιγμα της ψηφοφορίας, με επιλογές:
  1. Σ/Κ 1-2/2
  2. Σ/Κ 8-9/2
  3. Σ/Κ 15-16/2
Το αν θα γίνει Σάββατο ή Κυριακή η κοπή της πίτας θα εξαρτηθεί από το αν θα υπάρξουν "παράλληλες εκδηλώσεις" και πότε.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.542
Likes
12.340
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Προστέθηκε η ψηφοφορία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom