Κοπή πίτας 2020 στη Θεσσαλονίκη

Πότε θέλετε να γίνει η κοπή της πίτας στη Θεσσαλονική;


  • Total voters
    23
  • Poll closed .

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Και εγώ μέσα παιδιά καλύτερα για 8-9/2 και μίας ημέρας. Άντε να βρεθούμε!!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.109
Likes
3.733
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Εγω μπορώ και τα 2 Σαββατοκύριακα 8-9 και 15-16/2.
Μακάρι να τα καταφέρουμε και να βρεθούμε. Μήπως όμως οι Βόρειο Ελλαδίτες δεν πήραν είδηση για το γεγονός;
Μήπως να το βάλουμε κάπως σαν ανακοίνωση στο forum, να αναβοσβήνει, κάτι τέλος πάντων για να το δούνε;
 
Last edited:

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Εάν πάντως υπάρχει ενδιαφέρον, μπορώ να προτείνω την μπυραρία του πεθερού μου, που βρίσκεται στην παραλία της Νέας Κρήνης, στην Αρετσού.
Δεν λέω ακόμη το όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση.
Υπάρχει άπλετο πάρκινγκ και μπορώ να εγγυηθώ πως το φαγητό (πιατέλες με λουκάνικα) θα είναι κερασμένα από το μαγαζί προς τους φίλους-συνφορουμίτες travelstoρίτες!

Αν το αποφασίσουμε ενημερώστε με!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εάν πάντως υπάρχει ενδιαφέρον, μπορώ να προτείνω την μπυραρία του πεθερού μου, που βρίσκεται στην παραλία της Νέας Κρήνης, στην Αρετσού.
Δεν λέω ακόμη το όνομα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση.
Υπάρχει άπλετο πάρκινγκ και μπορώ να εγγυηθώ πως το φαγητό (πιατέλες με λουκάνικα) θα είναι κερασμένα από το μαγαζί προς τους φίλους-συνφορουμίτες travelstoρίτες!

Αν το αποφασίσουμε ενημερώστε με!
Έχουμε ξανακόψει πίτα στο μαγαζί του πεθερού σου (στον επάνω όροφο, αν θυμάσαι) και ήταν πολύ ωραία. Συμφωνώ και επαυξάνω για την πρόταση.

Α, και η συνάντηση θα είναι μιας μέρας (για την κοπή). Όσο για το αν θα υπάρξει και δεύτερη μέρα για όποια εξόρμηση στα πέριξ... ας μαζευτούμε και το βλέπουμε μέχρι τότε.
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Έχουμε ξανακόψει πίτα στο μαγαζί του πεθερού σου (στον επάνω όροφο, αν θυμάσαι) και ήταν πολύ ωραία. Συμφωνώ και επαυξάνω για την πρόταση.

Α, και η συνάντηση θα είναι μιας μέρας (για την κοπή). Όσο για το αν θα υπάρξει και δεύτερη μέρα για όποια εξόρμηση στα πέριξ... ας μαζευτούμε και το βλέπουμε μέχρι τότε.
Φυσικά και το θυμάμαι.
Ναι, είχαμε πέρασει πολύ ωραία, γι'αυτό και το ξανά πρότεινα!

Ας ελπίσουμε ότι θα τα καταφέρουμε να ξαναμαζευτούμε!
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
3.997
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Θα χαρώ πολύ να γνωρισω τους βορειους travelstorites από κοντά!Δεν έχω ξαναβρεθεί σε οποιοδήποτε event του φόρουμ και ειδικά σε κοπή πίτας την οποία από πέρυσι περίμενα για να είμαι ειλικρινης:xalara:Ψηφισα για το Σ/Κ 8-9/2!Μακάρι να γίνει η συνάντηση!
 

merkourios

Member
Μηνύματα
67
Likes
478
Επόμενο Ταξίδι
;
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους, με υγεία, θετικές σκέψεις, (όσο γίνεται) χαρούμενη διάθεση και (όσο γίνεται) καλύτερα (όπως τα εννοεί ο καθένας) ταξίδια.

Πρόπερσι η κοπή της πίτας (2018) στη Θεσσαλονίκη είχε μεγάλη επιτυχία, αφού είχαμε την τύχη να έχουμε μαζί μας τον κ. Σφήκα, ο οποίος μας ξενάγησε σε μνημεία (και όχι μόνον) της πόλης. Πέρυσι δεν καταφέραμε να βρεθούμε, αλλά φέτος λέμε να επαναλάβουμε το εγχείρημα, ελπίζοντας να μπορέσουμε να συγκεντρωθούμε όσοι περισσότεροι μπορούμε, να τα πούμε και ... να δούμε και τι άλλο!

Κι αφού ξεκινώ εγώ το θέμα, ας καταθέσω κατ'αρχήν τις σκέψεις/προτάσεις μου και στη συνέχεια, με τη συμμετοχή των μελών, προχωράει η διαδικασία με την ψηφοφορία για την ημερομηνία, τον τόπο και τα λοιπά διαδικαστικά. Έχουμε λοιπόν:

1) Πρώτη πρόταση είναι το Σ/Κ 1-2 Φεβρουαρίου. Το Σάββατο 1 Φεβρουαρίου είναι του Αγ. Τρύφωνος, προστάτου των αμπελουργών. Στο παρελθόν γίνονταν διάφορες εκδηλώσεις σε οινοποιεία της Βορ. Ελλάδος την ημέρα αυτή. Δεν ξέρω αν και τι θα γίνει φέτος και πού, αλλά ίσως θα μπορούσε η κοπή της πίτας να συνδυαστεί με μια επίσκεψη σε κάποιο οινοποιείο (όχι απαραίτητα την ίδια μέρα, αλλά εντός του Σ/Κ). Αν υπάρχει ενδιαφέρον, μπορούμε να το ψάξουμε περισσότερο.

2) Δεύτερη πρόταση είναι το Σ/Κ 15-16 Φεβρουαρίου. Εκείνο το Σ/Κ γιορτάζουν τον Αγ. Τρύφωνα στη Βουλγαρία. Έχουμε πρόσκληση να γιορτάσουμε μαζί από τη Villa Melnik (φαγητό, κρασί, χοροί), στο οινοποιείο τους. Φυσικά, αν αποφασίσουμε κάτι τέτοιο, θα πρέπει να λυθούν διάφορα θέματα, όπως ο τρόπος μετάβασης, η διαμονή, κ.ά. Το Σ/Κ αυτό είναι πιθανό να είναι διαθέσιμος και ο κ. Σφήκας, ο οποίος επιστρέφει στην Ελλάδα μετά τις 10 Ιανουαρίου και μπορεί να ερωτηθεί αν και πώς μπορεί να συμμετάσχει.

Αυτά από μένα, δείτε τα προγράμματά σας, τις υποχρεώσεις σας, κάνετε τα σχόλια και τις προτάσεις σας (αν υπάρχουν) για να προχωρήσουμε (επειδή πρέπει να κλειστούν και εισιτήρια από τους εκτός Θεσ/νίκης και δεν πρέπει να το κάνουν τελευταία στιγμή).
Καλησπέρα σε όλους!
Μπορούμε όλες τις ημερομηνίες οπότε υπολογίστε μας, 2 άτομα! Θα χαρούμε πολύ να σας ξαναδούμε ή να σας γνωρίσουμε!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.433
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Δήλωσα το δεύτερο, αλλα μπορώ μονο μετα τις δυο το μεσημερι αν γινει Σαββατο.
Καλη αντάμωση
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Επειδή φαίνεται ότι πάμε για 8/2 ή 9/2, προτιμάτε Σάββατο π.χ. στις 6 το απόγευμα ή Κυριακή στις π.χ. 12 το μεσημέρι;

Και τοποθεσία το Beer Station.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom