Κοπή πιτας Θεσσαλονικη 2016 και δηλώσεις συμμετοχής

Δηλώσεις συμμετοχής


  • Total voters
    20
  • Poll closed .

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
Ήθελα πολύ να ρθω αλλά το ότι γράφτηκα παλιά(έμπαινα λίγο), επέστρεψα πρόσφατα και δε ξέρω άτομα κτλ, δίστασα. Μ εχει πιάσει μια μανία τον τελευταίο καιρό με εκδρομές, κάτι που συνεπάγεται ότι θα παραμείνω και θα σας γνωρίσω καλύτερα για να δηλώσω κι εγώ παρών στο επόμενο ραντεβού μας.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Ήθελα πολύ να ρθω αλλά το ότι γράφτηκα παλιά(έμπαινα λίγο), επέστρεψα πρόσφατα και δε ξέρω άτομα κτλ, δίστασα. Μ εχει πιάσει μια μανία τον τελευταίο καιρό με εκδρομές, κάτι που συνεπάγεται ότι θα παραμείνω και θα σας γνωρίσω καλύτερα για να δηλώσω κι εγώ παρών στο επόμενο ραντεβού μας.
Δεν υπάρχει λόγος δισταγμού, πίστεψέ με ;) Εγώ την πρώτη φορά δεν ήξερα κανέναν όταν πήγα, τώρα ίσως ήξερα τους μισούς. Και πάλι, θα αναλύσεις όσα θες με τον διπλανό σου.. Άντε, σε περιμένουμε την επόμενη φορά!!!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Χάρηκα πολύ που σας ειδα ολους για άλλη μια φορά... η παρέα είχε αυτη τη φορά και νέο αίμα....ελπιζω μια άλλη φορά να καταφέρουμε να σας γνωρίσουμε καλύτερα.Κωνσταντινε ,να σαι πάντα τυχερός και καλοτάξιδος...Ωφειλω και ένα δημόσιο ευχαριστώ στο Βabaduma και την Bahari,για την πολύτιμη συμβολή τους στη διοργάνωση,τοσο για την πίτα, οσο και τα τον εξαιρετικό αφρώδη οινο που τη συνόδεψε...και για να ζηλέψετε,ειχε και συνέχεια με φαγητο και σχέδια για μελλοντικές συναντησεις και εκδρομές...και μετά απο αυτη τη συνέχεια είχε και ....αλλη συνέχεια με το καλυτερο προφιτερόλ της πολης!!!!!και του χρόνου,να μαστε ολοι καλά!!!!α,και δεν αντέχω,θα το πω: λυσσαξατε πια με αυτή την Quatar!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
@hydronetta[/USER] , νοητά θα είσαι σίγουρα εκεί, το ξέρω :)
Α, με το καλό να σας δω και στην Αθήνα, θα κατέβω σε λίγο καιρό! Παναγιώτη θα σου στείλω.
1. Πάντα τυχερός όπως στο φλουρί
2. Αυτό η φωτό στην οθόνη είναι εντελώς στημένη για να μου τσαταλιάσει τα νεύρα, αλλά πού θα πάει…θα κάνω κορμάρα, δεν θα κάνω;;; Τρέμε Καμτσάτκα
3. Φρόντισε να κατεβείς Αθήνα όταν θα λείπω….
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Να ευχαριστήσουμε δημόσια ακόμη μία φορά την Dafni, τον Babaduma & την bahari για την υπέροχη οργάνωση της κοπής της φετινής πίτας. Περάσαμε πολύ ωραία, τα είπαμε μεταξύ μας , ήπιαμε το καφεδάκι μας και κάποιοι συνεχίσαμε για φαγητό με αρμένικες γεύσεις όπου και ψιλοπρογραματίσαμε την επόμενη εκδρομούλα μας και μετά κάναμε και ένα πέρασμα για να γλυκαθούμε με το κατά γενική ομολογία καλύτερο- new entry -προφιτερόλ της πόλης .
Να μαστε καλά και να περνάμε ακόμη καλύτερα. Και του χρόνου παιδιά !!!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
ηταν για μια ακόμη φορά μια υπέροχη συνευρεση τραβελστοριτών σε μια ηλιόλουστη Θεσσαλονίκη.
Μαζευτηκαμε 27 μέλη ορισμένα συν γυναιξί και τέκνοις, κοψαμε την πίτα μας με τον πιο αδιάβλητο τρόπο, ηπιαμε τα καπουτσίνο μας και τις σαμπάνιες μας, μιλήσαμε για τα ταξίδια μας τα προηγούμενο και τα επόμενα.
μετά πήγαμε για μαμ σε ενα ωραίο με αρμένικη κουζίνα μαγαζί και στην συνέχεια τα τελευταια εναπομειναντα μέλη πηγαν για το γκραν επιδόρπιο.

οπως προαναφέρθηκε εγιναν και οι σχετικές ζυμώσεις για μελλοντικές εκδρομές και συναντήσεις. συντομα θα υπάρξουν και σχετικές ανακοινώσεις. η επομενη συνάντηση θα γινει την τσικνοτετάρτη με μπυροκάτανυξη ενώ θα υπάρξει και εαρινη αυθημερον εκδρομή σε γειτονα χώρα. λιαν προσεχως στις οθονες σας λοιπόν.

Ενα τεράστιο ευχαριστώ και μπράβο σε οσα μέλη που τιμησαν την εκδήλωση που εχει γινει έθιμο πλεον.
Ειχαμε και την υπόσχεση απο τον νικητη του φλουριού οτι θα το ταξιδέψει σε τόπο πολύυυυ πολύ μακρυνό τον ερχομενο Αυγουστο. Θα αναμένουμε την φωτοαπόδειξη οπως επραξε ο προηγούμενος νικητης babaduma.

Ολα τα παραπάνω ισως και να μην τα ζουσαμε σημερα αν δεν υπήρχε η Dafni, η Bachari και ο Babaduma. Ενα τεράστιο ευχαριστώ και μπράβο για την αρτια οργάνωση στην οποία συνετέλεσαν τα μάλα.
Και του χρόνου πάλι με υγεία και ταξίδια, μικρά και μεγάλα, κοντινά και μακρυνά!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Προφιτερόλ, αρμένικα φαγητά..μάλλον έχασα που δε συνέχισα..o_O
Δημόσια ευχαριστώ (πολλά) στους συντελεστές λοιπόν, είστε φοβεροί!
Παρακαλώ όπως ενημερωθούμε για τα επόμενα σχέδια, και φυσικά για Τσικνομπύρες:D
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
1. Πάντα τυχερός όπως στο φλουρί
2. Αυτό η φωτό στην οθόνη είναι εντελώς στημένη για να μου τσαταλιάσει τα νεύρα, αλλά πού θα πάει…θα κάνω κορμάρα, δεν θα κάνω;;; Τρέμε Καμτσάτκα
3. Φρόντισε να κατεβείς Αθήνα όταν θα λείπω….
Να 'σαι καλά Παναγιώτη, υγεία πρώτα απ' όλα εύχομαι!
Η φωτό μπήκε για να προετοιμαστεί το φόρουμ, εγώ και το φλουρί ( :eek: ) για να σφηνωθεί σε κανένα κομμάτι λάβας εκεί μακριά. Για πρώτη φορά :innocent: δεν ήθελα να σε πικάρω..
Μόλις η Ryan βγάλει σχετικές προσφορές, θα γίνει απευθείας κράτηση για Αθήνα - Χανιά και πίσω, οπότε θα είσαι από τους πρώτους που θα το μάθουν. Φρόντισε να μην κλείσεις κι εσύ για κάπου αλλού :rolleyes:
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Ωχ..Εγώ είμαι αυτός...μεγάλωσα μου φαίνεται, δεν το είχα προσέξει σε άλλες φωτό o_O
Παιδιά όλη η συνάντηση ήταν υπέροχη, κρίμα που δε συνέχισα μαζί σας..Την επόμενη! Και να είστε σίγουροι ότι η παράδοση θα τιμηθεί με τον καλύτερο τρόπο :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Όσο για την παράδοση σχετικά με τον τυχερό του φλουριού, κάποιοι ήδη το ξέρετε, την υγεία μας να έχουμε και σε λίγους μήνες το travelstories θα δηλώσει παρουσία κι εδώ...
... και όπως καταλαβαίνετε, αγαπητοί αναγνώστες/μέλη, ο πήχυς τίθεται κάθε φορά και υψηλότερα: Μετά το βυθό της λίμνης Τιτικάκα όπου αναπαύεται το φλουρί της πίτας του 2015, περιμένοντας υπομονετικά τον εξερευνητή του μέλλοντος που θα το ανακαλύψει ξύνοντας με απορία το κεφάλι του για το "πώς στην ευχή βρέθηκε αυτό το περίεργο νόμισμα εδώ πέρα, και από ποιόν πολιτισμό να προέρχεται άραγε;", ο στόχος του 2016 είναι εξίσου (Ισλανδία) άν όχι πιο φιλόδοξος (Καμτσάτκα). Ελπίζουμε και ευχόμαστε ολόψυχα ο φίλος Κωνσταντίνος να εκπληρώσει και τους δύο στόχους του. Έτσι κι αλλιώς, είτε στη μια είτε στην άλλη περίπτωση, σε ηφαίστειο θα καταλήξει το φλουρί!

Να ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου για τα καλά λόγια που έγραψαν οι πιο πάνω, καθώς επίσης και όλους όσοι παρευρέθηκαν στην όμορφη γιορτή μας. Ελπίζω να πέρασαν το ίδιο καλά που περάσαμε κι εμείς.

Και μια μικρή παρατήρηση: Ενημερώνουμε τα μέλη (ή όχι) που παρευρέθηκαν στην εκδήλωση και θεώρησαν ότι η πίτα και τα κρασιά ήταν ευγενής χορηγία του Travelstories, με τη μη συμμετοχή τους στα έξοδα και τη μη πληρωμή των καφέδων που κατανάλωσαν, στέρησαν τη σερβιτόρα από το πουρμπουάρ της καθώς από το ποσό που είχε συγκεντρωθεί για το σκοπό αυτό πληρώθηκαν οι δικοί τους καφέδες...
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.811
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
περάσαμε υπέροχα και ευχαριστούμε πολύ τους Dafni, babaduma και bahari που συνετέλεσαν σε αυτό.
Κωνσταντίνε σου εύχομαι να είσαι πάντα τυχερός και καλοτάξιδος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom