Κοπή της πίτας 2014 - για βόρειους και όχι μόνο - 9 Φεβρουαρίου

Που θα θέλατε να πραγματοποιηθεί η συνάντηση;


  • Total voters
    8
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Πευκοχώρι, Καρπενήσι νομίζω ότι οι αποστάσεις δεν είναι οι ίδιες με τα Πετροκέρασα.
Δεν θα ήθελα να συνεχιστεί παραπέρα αυτό, αλλά επειδή πλέον μου φαίνεται πως πρέπει να απολογηθώ για κάτι το οποίο είναι ανόητο να το κάνω, θα προσθέσω μόνο το εξής:

Λευκός Πύργος - Πετροκέρασα 46,2 χμ, 54 λεπτά
Λευκός Πύργος - Ταξιάρχης 64,4 χμ, 1 ώρα και 7 λεπτά
Λευκός Πύργος - Πευκοχώρι 102 χμ, 1 ώρα και 20 λεπτά

Καρπενήσι δεν μπήκε καν σαν πρόταση, αλλά υπήρχε ως ιδέα.
Τα δύο που μπήκανε έχουν μικρή διαφορά σε χρόνο στο να φτάσεις εκεί, αλλά διαφορά στα χμ- και για αυτόν τον λόγο και μπήκαν μαζί.

Τόσο από μένα.

Θεωρήστε πως η πρόταση είναι πλέον άκυρη επειδή παρόλο που έχω "υπερβολικα"ελάχιστο χρόνο είχα όλη την διάθεση να ασχοληθώ, κάτι το οποίο δεν σημαίνει πως έχω επιπλέον ούτε μισή ώρα να κάθομαι στον υπολογιστή και να κάνω άσκοπες, κατ εμέ, αντιπαραθέσεις με οποιονδήποτε.
 
Last edited:

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο υπάρχει τέτοια αντίδραση για τον τον προορισμό της μάζωξης. Απο καλή θέληση η Ιβανα προθυμοποιήθηκε για δευτερη συνεχόμενη χρονιά να οργανώσει την πίτα...Σε αντιθεση λοιπον με περυσι προταθηκαν οχι ένα αλλά δυο χωρια. Εφοσον κάποιος διαφωνει κάθετα και με τα δυο, μπορει να προτινει καλλιστα κάποιον αλλο προορισμό και μάλιστα να το οργανώσει κιολας.
Σχετικά με την μετακίνηση, αν καποιος δεν οδηγεί, είτε τα χιλιομετρα είναι 50 είτε 150, η δυσκολια του θα ναι η ιδια, οπότε, οταν κι αν με το καλο υπαρξει συμμετοχη για την συναντηση, θα μπορουσαμε να οργανωθουμε κ να εξυπηρετηθουν κι αυτοι που δεν οδηγουν.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
OK, ότι έγινε έγινε, δεν χαλάμε τις καρδιές μας με κάτι που διορθώνεται εύκολα. Όποιος έχει να προτείνει κάτι καλύτερο ας το κάνει, αρκεί να βρεθούμε γιατί κοντεύω να ξεχάσω τις φάτσες σας!
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Βρε παιδια δεν υπαρχει λογος αντιπαραθεσης.. αφου καποιοι δυσκολευονται, προτεινω να μπει στην ψηφοφορια και μια τριτη επιλογη "Θεσσαλονικη" για την ιδια ημερομηνια 9.2.2014 και ο,τι πει η πλειοψηφια..
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
και εγώ προτείνω να μπει σαν επιλογή η Θεσσαλονίκη, καθώς μου είναι σχετικά δύσκολη αυτήν την περίοδο η εξόρμηση, για πολλούς λόγους (οικογενειακούς, οικονομικούς, κλπ).
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.881
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Συμφωνώ και εγώ με τους από πάνω. Θα είναι κρίμα να χαλάσει η κοπή της πίτας.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Καλό είναι που όλοι συμφωνείτε με τους αποπάνω σας (κι εγώ μαζί σας είμαι) αλλά κάποιος πρέπει και να το αναλάβει για να γίνει.
Κανείς πρόθυμος;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.726
Likes
14.881
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλό θα ήταν η ivana να συνεχίσει την διοργάνωση.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Άντε, καταλήξτε κάπου, τόπος-μέρα-ώρα, να οργανωθούμε. Προσωπικά, δεν έχω πρόβλημα με τίποτα απ' τα 3, φτάνει νά'ναι στη Θεσσαλονίκη. Α, κι έχω εξασφαλίσει και (ωραίο και χρήσιμο) δώρο που θα συνοδεύσει το φλουρί του τυχερού.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Όπως είπα εγώ δεν θα το αναλάβω, ευχαρίστως να παραυρέθω αν είναι στις 9 του μήνα.

Έχω και έγω δώρο, προσφέρθηκε και η Καλλιόπη επίσης.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Θα πέσει καμμιά πρόταση ή να κλείσω με τον Λίγδη για Αθήνα εκείνο το Σ/Κ;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Λοιπόν, πάλι κόλλησε η πίτα. Το θέμα δεν είναι να κάνουμε καμιά οργάνωση υπερπαραγωγή ή να πάρουμε δώρα ή να φάμε 4 κιλά πίτα. Αυτό που έχει σημασία είναι να βρεθούμε να ανταλλάξουμε ευχές και να τα πούμε. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΕΥΠΡΕΠΕΣ ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΥΠΟΦΕΡΤΟ ΦΑΙ?
(εγώ προκειμένου να σας δω θα ερχόμουν και στα Μακντόλνατς, αλλά σας παρακαλώ μη το πείτε στον TRAVELER)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.888
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom