Κοπή της πίτας 2014 - για βόρειους και όχι μόνο - 9 Φεβρουαρίου

Που θα θέλατε να πραγματοποιηθεί η συνάντηση;


  • Total voters
    8
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Στο Ζυθο; Απλά δεν μπορώ να το οργανώσω δυστυχώς.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ωραία, τουλάχιστον υπάρχει κάποια πρόταση. Εγώ ρώτησα στον ΕΡΜΗ τιμές για ένα απλό μενού, μόλις απαντήσουν θα σας ενημερώσω. Νομίζω ότι ταιριάζει το ύφος του μαγαζιού για μια απλή συνάντηση φίλων (ελπίζω, ακόμη), επίσης έχει ωραίους μεζέδες που ελπίζω να μας προσφέρει σε μια καλή τιμή, τέλος είναι σε τοποθεσία που κανένας δεν μπορεί να πει ότι δεν βολεύει.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Επειδή, όπως είπε και ο
Αυτό που έχει σημασία είναι να βρεθούμε να ανταλλάξουμε ευχές και να τα πούμε.
και επειδή - όπως έχει αποδειχθεί στο παρελθόν - όταν βρισκόμαστε γύρω από ένα τραπέζι για φαγητό, συνήθως μόνο με τους διπλανούς μας μιλάμε (ΑΝ μιλάμε), θα κάνω την ανατροπή και θα προτείνω μια καφετέρια στην Αρετσού, που την έχω δοκιμάσει και μου αρέσει:

Design Cafe

Τα θετικά που έχει ο χώρος (κατά την άποψή μου):
  1. Ευκολία στην πρόσβαση με ΙΧ ή ΜΜΜ.
  2. Μεγάλο χώρο, σε δύο επίπεδα, ισόγειο και όροφο (όπου μπορούμε να βρεθούμε) και μουσική σε ένταση που σου επιτρέπει να μιλάς κανονικά με όλους.
  3. Ο καθένας μπορεί να παραγγείλει (ή και να μην παραγγείλει) ό,τι θέλει, από ένα νερό μέχρι καφέ, τσάι, χυμό, ποτά - σε πολύ νορμάλ τιμές. Επίσης, αν θέλει και να τσιμπήσει κάτι απλό, μπορεί. Μ' ένα ποτήρι κρασί ή μια μπύρα ή ακόμη κι ένα τζιν, έρχεται μια πιατέλα με μεζέδες, τυριά, αλλαντικά, κλπ. (δείτε φωτογραφίες στο λινκ) - το "πακέτο" είναι πολύ ικανοποιητικό και χρεώνεται μόλις 6 ευρώ.
  4. Από κει και πέρα, αν μετά την κοπή της πίτας, θέλουν κάποιοι και πιο hard καταστάσεις (από φαγητό, εννοώ), οι ψαροταβέρνες στην Αρετσού είναι είδος που δε θά'λεγε κανείς ότι είναι εν ανεπαρκεία.
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Προφανώς οι προτάσεις που πέφτουν είναι για Θεσσαλονίκη, συνεπώς κάπως θα πρέπει να αποφασίσουμε το θέμα καφέ ή φαγητό. Εμένα δεν με ενοχλεί τίποτα από τα δύο (αν τα καταφέρω να έρθω). Ξέρω γω; να ψηφίσουμε;;; έχει κανείς άλλος καμία πρόταση να κάνει;; Babaduma μην κλείσεις με τον λίγδη, το θέμα αναζωπυρώθηκε.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.950
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ότι και να αποφασιστεί πιστεύω ότι θα είμαι παρών.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Ωραίο το ντηζάιν που προτείνει ο Baba (θα κάνω και τη θυσία να βγαίνω έξω για να καπνίσω) ας μιλήσουν και οι υπόλοιποι.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Λοιπόν αφού έκανα και εγώ την μικρή μου έρευνα ας την γράψω
1. Δυστυχώς (για μένα) και στον ΕΡΜΗ απαγορεύεται πλέον το κάπνισμα.
το ΜΕΝΟΥ:
α. Σαλάτα: μεσογειακή, λαχανικά σχάρας και παντζάρι ανά δύο άτομα.
β. Ορεκτικά: τρία πιάτα ανά τέσσερα άτομα
γ. κυρίως πιάτο: επιλογή από τρία πιάτα: σουτζουκάκια, πένες με φιλετάκια, κοτόπουλο
δ. Κρασί: 1 κιλό στα τέσσερα άτομα
ε. καλύτερες τιμές για κατανάλωση πέρα των συμφωνημένων
το πρόβλημα είναι ότι για να το οργανώσουν αυτό θα πρέπει να είμαστε 20 άτομα
Αυτά από μένα ...αποφασίστε...
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Λοιπόν αφού έκανα και εγώ την μικρή μου έρευνα ας την γράψω
1. Δυστυχώς (για μένα) και στον ΕΡΜΗ απαγορεύεται πλέον το κάπνισμα.
το ΜΕΝΟΥ:
α. Σαλάτα: μεσογειακή, λαχανικά σχάρας και παντζάρι ανά δύο άτομα.
β. Ορεκτικά: τρία πιάτα ανά τέσσερα άτομα
γ. κυρίως πιάτο: επιλογή από τρία πιάτα: σουτζουκάκια, πένες με φιλετάκια, κοτόπουλο
δ. Κρασί: 1 κιλό στα τέσσερα άτομα
ε. καλύτερες τιμές για κατανάλωση πέρα των συμφωνημένων
το πρόβλημα είναι ότι για να το οργανώσουν αυτό θα πρέπει να είμαστε 20 άτομα
Αυτά από μένα ...αποφασίστε...

καλά είμαι τελείως γκάου, ξέχασα το πιο σημαντικό, την τιμή!
η τιμή λοιπόν για τα παραπάνω 15 ευρώ το άτομο
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αν τελικά καταλήξετε σε κάτι πείτε μου να μεταφέρω τα μηνύματα σε καινούριο θέμα για να το δουν όσο πιο πολλά μέλη γίνεται :)
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Επιτρέφω στο φόρουμ μετά από μήνες απουσίας, ένα εξάμηνο εράσμους στην Πολωνία και αρκετά ταξίδια για τα οποία δεν έχω γράψει τίποτα (ξέρω, είμαι απαράδεκτος) για να δηλώσω παρών στη συνάντηση της Θεσσαλονίκης! Δεν έχω κανένα θέμα με την ώρα ή το μέρος αρκεί μόνο να είναι εντός της πόλης!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.222
Likes
5.760
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Ωραία, μήπως λοιπόν να αλλάξει η ψηφοφορία και να γίνει: φαγητό ή καφές (στις προτάσεις που ήδη έχουμε) και να κλείνει το θέμα; Μην το τραβάμε μακριά γιατί οι μέρες περνάνε και κάποιοι ίσως θέλουν να κανονίσουν.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.012
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom