Γαλλία Δανία Κοπεγχαγη ή Παρισι?

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Ναι το άτιμο. Όλους μας έχει συγκινήσει για το σωστό ή λάθος λόγο.



Εσένα θα σε απαγάγω εγώ μπας και αφήσεις ελεύθερο το γιό σου να κάνει επιτέλους διακοπές μόνος του.
Περναμε ολο τον Αυγουστο χωριστα οπως και καθε Πασχα εδω και χρονια. Δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου :p.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.138
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Περναμε ολο τον Αυγουστο χωριστα και καθε Πασχα εδω και χρονια. Δεν καταλαβαινω την εκρηξη σου :p.
Καλό αυτό...Σου μένει και λίγος χρόνος να τσιλημπουρδίζεις.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Καλό αυτό...Σου μένει και λίγος χρόνος να τσιλημπουρδίζεις.
Οι διακοπες των μαμαδων ειναι ιερες. Σε αλλο τοπικ μου την ειπαν που προτεινα να φευγουν χωριστα απο τα παιδια που και που. Εδω μου τη λετε οτι δεν φευγω αρκετα.
Αποφασιστε.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.138
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οι διακοπες των μαμαδων ειναι ιερες. Σε αλλο τοπικ μου την ειπαν που προτεινα να φευγουν χωριστα απο τα παιδια που και που. Εδω μου τη λετε οτι δεν φευγω αρκετα.
Αποφασιστε.
Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι, εγώ είμαι υπέρ της ανεξαρτησίας, της ελευθερίας κινήσεων και της φιλελευθεροποίησης του έρωτα και άλλων δαιμονιών.
 

blade_

Member
Μηνύματα
180
Likes
168
Για βοηθα λιγο. Εχω κλεισει να παμε 3 μερες Παρισι. Τι ηταν αυτο που σε αγχωσε? Μικροκλοπες η κανονικη εγκληματικοτητα?
εχω κλαψει με τα σχολια

Συγνωμη αν σε φοβισα,αλλα παροτι δεν κινδυνεψα πουθενα στο παρισι,ομολογω οτι βρεθηκα κοντα σε περιεργες καταστασεις και δεν πλησιασα καν τις περιοχες που αναφερονται. Αυτο που με βοηθησε ειναι το γεγονος οτι παντα παρεμενα οσο το δυνατον κοντα σε κοσμο και δρομους με καλο φωτισμο..
Εγω βεβαια κινουμαι και αρκετα μετα τη δυση του ηλιου οποτε και ανεβαινει καπως το ρισκο.

Οποτε αν κινηθεις γενικα κεντρο και αποφυγεις τον (βορειο-ανατολικο κυριως)περιφερειακο .θα εισαι μια χαρα. Στο les halles που αναγραφεται πιο πανω δεν διαπιστωσα καποιον κινδυνο ακομα και αργα το βραδυ.
Παντως για 3 μερες ουτε να το σκεφτεις,μια χαρα θα εισαι

υγ.Ειναι και θεμα γενικα τι θα σου τυχει...Εχω τυχει περιεργων εως επιθετικων περιστατικων και σε αλλες χωρες εκτος απο το παρισι. Απλα θελει να προβλεπεις λιγο καταστασεις και αναλογως κινεισαι
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.426
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Συμφωνώ με ο,τι έγραψες @blade_ . Δεν είναι οι άστεγοι ούτε οι μικροκλοπές, αλλά μια περιρρέουσα ατμόσφαιρα κινδύνου που ίσως νιώσεις κάποια στιγμή. Και η αστυνομία ακόμα, καμία σχέση με εδώ. Δεν θες να έχεις σχέση.
Όμως, δεν θα συμβεί τίποτα, μην αγχώνεσαι. Έχω πάει 3 φορές. Άλλοι περισσότερες. Bon voyage!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom