Κορυφαίος τουριστικός προορισμός η πόλη των Χανίων

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ο traveladdict βάζει το θέμα στην σωστή κατεύθυνση .

Ωραία τα χανιά αλλά μην τρελαθούμε κιόλας !!!!!! ας φτιάξουν και κανα πάρκιν που μετα τις 15 Ιουλίου καθε καλοκαίρι για να βρείς να παρκάρεις πρέπει να αφήσεις το ιχ στον Πλατανιά
.. και που εισαι?!!! μην τολμησεις και πας στη παραλια στο χορδακι ετσι? αφησε να περασει και ο Σεπτεμβρης..δεν πεφτει καρφιτσα..για να παρεις λιγο ηλιο εισαι με τα χερια αναταση!!! ασε που τα πιτσιρικια σου ερεθιζουν το ενστικτο του Ηρωδη αν τοχεις!!!!!!!!!:haha:
εννοείται!!!! μαλον θα πάω κατα οκτώβρη:shock:
και μη μου πείς οτι την πάτησες εσύ....
οχι μονο δεν παω σε θάλασσα αλλα δεν βγαίνω καθόλου και απο το σπίτι μου...:rolleyes:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
πες τε τα πές τε τα...
σκεφτείτε οτι ακόμα δεν έχω παει για μπάνιο!!
σκέφτομαι τέλος του σεπτέβρη να παω μια μέρα στην παραλία κριο στην παλαιόχωρα και μια στην σούγια. αυτά.
τώρα το κορυφαίος ειναι σχετικό παιδιά..
κι εγώ στις κοντινές μας παραλίες μια φορά μόνο πήγα και το μετάνιωσα
περιμένω το Οκτώβρη να την κάνω για Αγιοφάραγκο...
άσε που χτες πνίγηκαν τρία άτομα στην περιοχή από Ηράκλειο μέχρι Μάλια.
τα κύματα ήταν τεράστια σε όλα τα βορινά παράλια
 

Joanna

Member
Μηνύματα
195
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
Παιδιά, αν κάποιος θέλει να έρθει στα Χανιά, νομίζω ότι είσαστε οι κατάλληλοι να τον αποτρέψετε μ΄αυτά που γράφετε:haha::haha::haha:.. αν και πιστεύω ότι δεν τα εννοείτε....anyway, τα περισσότερα νησιά μας έχουν ένα δικό τους χρώμα και μοναδικές ομορφιές..χανιώτισσα είμαι κι εγώ, λατρεύω τα Χανιά, αλλά τα βλέπω σαν τουρίστρια 10 - 15 μέρες το χρόνο..ο αδελφός μου όμως, που ασχολείται με τον τουρισμό, και μένει μόνιμα στα Χανιά,πάνω κάτω τα ίδια με σας λέει..
Αλλιώς λοιπόν βλέπει το κάθε μέρος ένας τουρίστας κι αλλιώς ένας μόνιμος κάτοικος..εγώ πάντως σας ζηλεύω, εσάς, κατοίκους των Χανίων !!!
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Δεν αμφισβητείται η ωραιότητα των Χανίων.
Αμφισβητείται η σοβαρότητα της ψηφοφορίας, που θυμίζει το "δημοψήφισμα" για τις ταυτότητες.
Άλλωστε τα Χανιά είναι υπερεκτιμημένα, ότι μετράει είναι η παλιά πόλη, η υπόλοιπη είναι άστα να πάνε. Και οι παραλίες γεμάτες κτίσματα, ξενοδοχεία και στίφη λουομένων.
Μπορεί το 1980 τα κριτήρια για έναν δημοφιλή προορισμό να ήταν ξενοδοχεία, καφετέριες, κίνηση, αλλά σήμερα τα δεδομένα έχουν αλλάξει, ένας προορισμός θεωρείται διαμάντι όταν έχει ήσυχες παραλίες, λίγο κόσμο, καθαριότητα και όλα αυτά που σήμερα λείπουν όχι μόνο από τα Χανιά, αλλά από τα περισσότερα μέρη της Ελλάδας.
Οπότε, αν δεν έχει όλα αυτά τα πλεονεκτήματα, τότε θα πρέπει ο προορισμός να είναι μοναδικός στον κόσμο και η Σαντορίνη, ξερονήσι ή όχι, είναι μοναδική.
Η Σαντορίνη δηλαδή δεν είναι πνιγμένη στον κόσμο, στα ξενοδοχεία και στις καφετέριες? Μάλλον της κρύβεις ιδιαίτερη συμπάθεια! ;)
Πλέον οπουδήποτε σκάσουν μύτη τουρίστες μια χρονιά (Έλληνες ή μη) το επόμενο καλοκαίρι ξεφυτρώνει και μια επένδυση σε μορφή ξενοδοχείου, καφετέριας, ταβέρνας...η νοοτροπία αυτή είναι στα περισσότερα σημεία της Ελλάδας!
Όταν δεν βρίσκουμε ταβέρνα να τσιμπήσουμε λέμε...μα καλά δεν υπήρχε τίποτα να φάμε βρε παιδί μου σε αυτά τα Χανιά :shock: κοκ....έτσι είμαστε βρίσκουμε πατήματα και γκρινιάζουμε!
Μην το πάρεις προσωπικά...απλά βρήκα πάτημα το post σου και έγραψα..
Ελπίζω την επόμενη φορά που θα έρθεις Χανιά να αλλάξεις γνώμη! :rolleyes:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.339
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Κι άλλος κρυφός παράδεισος

Εσείς οι Αποκορωνιώτες μας τα κρύβετε.

Χτες μεσημέρι σε ταβέρνα στους Αρμένους, όχι αυτές κοντά στη εκκλησία αλλά μέσα σε μποστάνια, κάτω από πανύψηλα πλατάνια, και ανάμεσα από τα ταπεζοκαθίσματα, υπήρχαν κανάλια γεμάτα με παγωμένο τρεχούμενο νερό.
είναι μοναδικό στη Κρήτη. άσε και τις λίμνες παραπάνω.αλλού υποφέρουν από ανυδρία κι εκεί πλημμυρίζουν ακόμα και το καλοκαίρι. για θυμίστε μου το όνομα της ταβέρνας;
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Εσείς οι Αποκορωνιώτες μας τα κρύβετε.

Χτες μεσημέρι σε ταβέρνα στους Αρμένους, όχι αυτές κοντά στη εκκλησία αλλά μέσα σε μποστάνια, κάτω από πανύψηλα πλατάνια, και ανάμεσα από τα ταπεζοκαθίσματα, υπήρχαν κανάλια γεμάτα με παγωμένο τρεχούμενο νερό.
είναι μοναδικό στη Κρήτη. άσε και τις λίμνες παραπάνω.αλλού υποφέρουν από ανυδρία κι εκεί πλημμυρίζουν ακόμα και το καλοκαίρι. για θυμίστε μου το όνομα της ταβέρνας;
Καλημέρα Αντώνη!
Μάλλον αναφέρεσαι στον Τζίτζικα στους Αρμένους! ;)

180695_1873460234149_1170468132_2230100_6841183_n.jpg
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ετσι και αρχίσομε να βάζομε όλους τους παραδείσους της κρήτης θα υπερβούμε και αυτό το topic του off!!:D
καλή ιδέα όμως ...μπορούμε να το ξεκινήσομε πλάκα πλάκα..
δεν μπορώ να παρκάρω που δεν μπορώ..:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom