Κουφονήσια Κουφονήσια-προσβαση με πλοιο

alex84

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
καλησπέρα! Σκέφτομαι να επισκεφθώ τα κουφονήσια φέτος τον Αύγουστο.Με εχει προβληματισει ομως το οτι εχω ακουσει πολλα αρνητικα για το syperjet που παει εκει-μεγαλη καθυστερηση,ακυρωση δρομολογιων,ασχημο ταξιδι.Μπορει καποιος να με πληροφορησει ,βασει της δικης του εμπειριας,αν ειναι αξιοπιστο αυτο το μεσο για να παω στα κουφονησια?
Ευχαριστω πολυ!
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
καλησπέρα! Σκέφτομαι να επισκεφθώ τα κουφονήσια φέτος τον Αύγουστο.Με εχει προβληματισει ομως το οτι εχω ακουσει πολλα αρνητικα για το syperjet που παει εκει-μεγαλη καθυστερηση,ακυρωση δρομολογιων,ασχημο ταξιδι.Μπορει καποιος να με πληροφορησει ,βασει της δικης του εμπειριας,αν ειναι αξιοπιστο αυτο το μεσο για να παω στα κουφονησια?
Ευχαριστω πολυ!
Το 2010 που χρησιμοποίησα το superjet για να πάω στο Κουφονήσι, ναι μεν έφυγε κανονικά και στην ώρα του, αλλά ουσιαστικά πρόκειται για ένα μεγάλο δελφίνι, οπότε αν δεν αντέχεις την "θάλασσα" καλό θα ήταν να το αποφύγεις.
Και φυσικά εφόσον πρόκειται για τέτοιου τύπου σκάφους, ο απόπλους επιτρέπεται υπό συγκεκριμένες καιρικές συνθήκες.
Για τον γυρισμό είχαμε χρησιμοποιήσει το blue star το οποίο και θα χρησιμοποιούσα ξανά αν πήγαινα πάλι στο Κουφονησάκι.
 

alex84

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση!!
Ρώτησα κι αρκετούς ξενοδόχους και μου είπαν πως όντως, αν έχει βοριαδάκι, ακυρώνεται το δρομολόγιο. Άρα είναι ρίσκο με το συγκεκριμένο πλοίο... Το blue star φτανει βράδυ, γυρω στη 1, και δεν αξίζει να το χρησιμοποιήσω για να πάω!
 

hera

Member
Μηνύματα
132
Likes
28
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική..
Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση!!
Ρώτησα κι αρκετούς ξενοδόχους και μου είπαν πως όντως, αν έχει βοριαδάκι, ακυρώνεται το δρομολόγιο. Άρα είναι ρίσκο με το συγκεκριμένο πλοίο... Το blue star φτανει βράδυ, γυρω στη 1, και δεν αξίζει να το χρησιμοποιήσω για να πάω!
Μην με ευχαριστείς;)
Μπορείς να επιλέξεις και τον "Σκοπελίτη" από Νάξο, αλλά είναι λίγο της υπομονής. Όπως και να 'χει να περάσεις τέλεια!!
 

alex84

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Τελικά τα κουφονήσια απορρίφθηκαν γιατι δε βρήκαμε δωμάτιο!!!
Μάλλον αργησα να ψάξω, τι να πω!!!
Να σαι καλα, καλο καλοκαιράκι και σε σένα!!!:)
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Για το highspeed τι γνώμη έχετε??
Πολυ καλο, χωρις καθυστερήσεις σε γενικές γραμμες! Ραφήνα-Κουφονήσι σε 4μιση ωρες! Και τωρα με την προσφορα της cosmote, δωρο το εισητηριο της επιστροφης! Μη το σκεφτεσαι...
 

roald

Member
Μηνύματα
40
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
0λλανδια,Τσεχια
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη-Χιλη-Παταγονια
Για το highspeed τι γνώμη έχετε??
Tα highspeed ειναι σουπερ!!Πειραιας-Σαντορινη σε 5 ωρες με ενδιαμεσες στεσεις Παρο-Ναξο-Ιο!!!Και στα λιμανια η αποβιβαση και η επιβιβαση στα γρηγορα σε 3 λεπτα εχει φυγει το πλοιο αν δεν εισαι στην ωρα σου αντιο!!!Οπως και τα seajet σιφουνας ειναι!!
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Απλά άκουγα ότι το γρήγορο έχει πρόβλημα με τα μποφόρ και ότι πολλές φορές δε φεύγει , αλλά μάλλον έλεγαν για τα sea jet. Πάντως εμένα με την προσφορά της κοσμοτέ μου βγήκε 45 ευρώ πήγαινε -έλα (φοιτητικό) :clap::clap::clap:
 

natasa1806

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Να κανω μια ερωτηση?θελω να επισκεφτώ φετος τα κουφονησια και θα θελα να ρωτησω πως μπορω να φτασω πιο γρηγορα γτ εχω κοιταξει οτι κανει 8 30 ωρες το καραβι για να παει εκει..σας ευχαριστω πολυ..αν και ειναι λιγο νωρις βεβαια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom