Κουφονήσια Κουφονησια!

zab0naki

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια!
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος εκτός ΗΠΑ
γεια σας! καλό μεσημέρι και καλό κουράγιο με τη ζέστη! μόλις γράφτηκα εδώ γιατί ψάχνομαι με το φίλο μου για το που θα πάμε διακοπές. σκεφτόμαστε τα κουφονήσια γιατί από φωτογραφίες και πληροφορίες που είδαμε στο ίντερνετ μας φαίνεται καλή ιδέα πάνω σε αυτό περίπου που ζητάμε. όμως δεν έχει παει κάποιος γνωστός μας ώστε να μας πει την εμπειρία του, γιατί από το ίντερνετ πολλά παρουσιάζονται αλλιώς απ'ότι είναι. θα θέλαμε να μάθουμε περισσότερα γιατί είναι οι πρώτες μας διακοπές μαζί και δε θέλουμε να απογοητευτούμε. ευχαριστούμε πολύ!:D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Πολύ ωραίο νησάκι, με κυκλαδίτικο χρώμα, 2-3 πολύ ωραίες παραλίες (η μία, η Ιταλίδα συγκλονιστική), ωραίο φαγητό, μετακινήσεις με τα πόδια. Αν πας όμως Αύγουστο ετοιμάσου για πολύ κόσμο...
 

zab0naki

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια!
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος εκτός ΗΠΑ
Αλήθεια λες??
κι εγώ νόμιζα ότι δε το ξέρουν πολλοί κι ότι δεν είναι πολυσύχναστο..γι'αυτό άλλωστε το επιλέξαμε..θέλουμε κάτι χωρίς πολύ κόσμο, ήρεμα και ήσυχα.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Αλήθεια λες??
κι εγώ νόμιζα ότι δε το ξέρουν πολλοί κι ότι δεν είναι πολυσύχναστο..γι'αυτό άλλωστε το επιλέξαμε..θέλουμε κάτι χωρίς πολύ κόσμο, ήρεμα και ήσυχα.
Κάποτε έτσι ήταν, όχι πια όμως.
Θα έλεγα πως από τότε που έκλεισε το κάμπινγκ έχει σπάσει ο κόσμος αλλά σύμφωνα με πληροφορίες φίλων, απλά άλλαξε ο κόσμος και από εκεί που ήταν τελείως χύμα φάση, πλέον είναι πιο κυριλέ. Και πλέον χτίσανε και στην παραλία Πορί, οπότε για μένα έφαγε ένα μεγάλο Χ!! Ανάπτυξη και εκεί...

Από φυσική ομορφιά πάντως το νησί είναι απίστευτο, με τρομερές παραλίες και κάποια ξεχωριστά σημεία (Πισίνα, Γάλα, οι σπηλιές πίσω από το Πορί κα). Αξίζει και η εκδρομή στο κάτω Κουφονήσι και αν έχετε όρεξη με μια σκηνή (και προμήθειες γιατί δεν έχει τίποτα) μένετε και εκεί για μερικά βράδια για ελεύθερο, σε κάποια παραλία που θα είστε τελείως μόνοι! Εκτός αν πλέον άρχισαν να χτίζουν και σε αυτό! :(
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Εκτός αν πλέον άρχισαν να χτίζουν και σε αυτό! :(
Κτίσιμο όχι, αλλά έχει αρκετούς ελεύθερους κατασκηνωτές....Αύγουστο πάντως γίνεται κυριολεκτικά χαμός.....στην Ιταλίδα αν πας μετά τις 12 ζήτημα αν θα βρεις να απλώσεις πετσέτα....

Παιδιά, μιλάμε για Αύγουστο στην Ελλάδα....πείτε πού δεν έχει κόσμο και είναι καλά....
 

zab0naki

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια!
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος εκτός ΗΠΑ
Σωστά...δυστυχώς! Σας ευχαριστώ πολυ πάντως και τους 2;)
εσείς για πού λέτε??
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Εγώ λέω να πάτε! Απλά να ξέρετε να κλείσετε από νωρίς δωμάτια.....
 

zab0naki

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια!
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος εκτός ΗΠΑ
Εγώ λέω να πάτε! Απλά να ξέρετε να κλείσετε από νωρίς δωμάτια.....

Εννοούσα εσείς που λέτε να πάτε?
Για κουφονήσια έχουμε πειστεί και από βδομάδα θα κλείσουμε:lol:
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Σιγουρα να κλεισετε δωματιο...πηγα πριν 2 ή 3 καλοκαιρια και επειδη ηταν 26 Αυγουστου δεν εκλεισα πεπεισμενη οτι θα βρω δωματιο....μεγαλο λαθος! και τελικα σε σκηνη που αγορασα εκει την εβγαλα....αλλα δεν ηταν ασχημα...ομορφες παραλιες , ωραιο φαι στο κατω νησι αλλα νομιζω οτι για παραπανω απο 3-4 μερες διακοπες μπορεις να το συνδιασεις με κατι διπλα γιατι για πολυ δεν ειναι νομιζω....εγω καθισα 3 μερες και μετα πεταχτηκα ναξο διπλα...και η αμοργος κοντα ειναι, και τα λοιπα μικρα γειτονικα νησακια πρεπει να ναι πολυ ενδιαφεροντα...
 

zab0naki

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια!
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος εκτός ΗΠΑ
mfish σ'ευχαριστώ γλυκιά μου! απ'ότι είδα σε φωτογραφίες πρέπει να είναι όμορφα..από βδομάδα θα κοιτάξουμε και για δωμάτιο..θα τσεκάρουμε σίγουρα και τα γύρω νησάκια που λες! ελπίζω κι εσύ να περάσεις τέλεια το καλοκαίρι!
 

ginita

Member
Μηνύματα
57
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Eκουαδόρ-Βραζιλία ίσως...
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ν. Αμερικής
Τα κουφονήσια είναι καταπληκτικά! Όμως απο τότε που πάει το blue star κάθε χρόνο και χειρότερα. Πέρσι πήγα 10 Σεπτεμβρίου και ήταν γεμάτες οι παραλίες!! Όμως ήταν ανεκτά. Φαντάζομαι οτι τον Αύγουστο θα είναι φρίκη!! Το νησί δεν χωράει τόσο πολύ κόσμο στις παραλίες με αποτέλεσμα να είναι ο ένας πάνω στον άλλο. Εδώ φαντάσου ήταν έτσι τον Σεπτέμβρη. Οι τιμές όσο πάνε και ανεβαίνουν κάθε χρόνο, ιδίως στο φαγητό και καμία σχέση δεν έχουν με αυτό που ήταν τα Κουφονήσια κάποτε. Ούτε ξεκούραση, ούτε ξεφάντωμα τον Αύγουστο. Ο κόσμος δε, άσε καλύτερα...
 

zab0naki

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κουφονήσια!
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος εκτός ΗΠΑ
Τα κουφονήσια είναι καταπληκτικά! Όμως απο τότε που πάει το blue star κάθε χρόνο και χειρότερα. Πέρσι πήγα 10 Σεπτεμβρίου και ήταν γεμάτες οι παραλίες!! Όμως ήταν ανεκτά. Φαντάζομαι οτι τον Αύγουστο θα είναι φρίκη!! Το νησί δεν χωράει τόσο πολύ κόσμο στις παραλίες με αποτέλεσμα να είναι ο ένας πάνω στον άλλο. Εδώ φαντάσου ήταν έτσι τον Σεπτέμβρη. Οι τιμές όσο πάνε και ανεβαίνουν κάθε χρόνο, ιδίως στο φαγητό και καμία σχέση δεν έχουν με αυτό που ήταν τα Κουφονήσια κάποτε. Ούτε ξεκούραση, ούτε ξεφάντωμα τον Αύγουστο. Ο κόσμος δε, άσε καλύτερα...
Ρε παιδια με κανετε και το ξανασκεφτομαι...εμεις λεγαμε για εκει επειδη νομιζαμε οτι δε θα εχει τοσο κοσμο θα ειναι ησυχα κλπ...τωρα μ αυτα που μου ειπες,ginita,αμφιβαλλω αν ειναι αυτο που ζηταμε. εχετε να προτεινετε κατι?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.413
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom