Κράτηση θέσεων μέσω διαδικτύου στον ΟΣΕ!!!!

mariath

Member
Μηνύματα
2.208
Likes
5.674
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
Καλημέρα φίλοι, σκοπεύω για πρώτη φορά να ταξιδέψω με το τραίνο και να κάνω κράτηση μέσω διαδικτύου. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι αν πρέπει να εκτυπώσω εγώ ο ίδιος το εισιτήριο ή πρέπει να πάω στο σταθμό να μ το εκτυπώσουν ή δε χρειάζεται καθόλου εκτύπωση.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δεν χρειάζεται εκτύπωση. Αρκεί να ξέρεις τον αριθμό του εισιτηρίου και τον αριθμό της θέσης σου.
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
Καλημέρα
εχω πρόβλημα με εκπτωση λογω καθυστέρησης αμαξοστοιχίας
το εισητηριο ηταν Web-ticket ,οποτε μονο μεσω net μπορω να παρω την εκπτωση. Όμως στην αντοιστιχη σελιδα ενώ μου εμφανιζει την καθυστερηση δεν μου παρεχει την αντιστοιχη εκπτωση .μηπως εχει καποιος αντιστοιχη εμπειρια να με βοηθησει στο τι μπορω να κανω;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Έκπτωση για καθυστέρηση παίρνεις όταν η καθυστέρηση είναι πάνω από 60 λεπτά και όταν την αιτηθείς μέχρι και ένα μήνα μετά από αυτήν. Σου δίνει έναν κωδικό μετά(ηλεκτρονικό κουπόνι) που μπορείς να τον χρησιμοποιησείς μέχρι και 6 μήνες μετά αν θυμάμαι καλά. Μήπως δεν πληροίς κάποιες από τις προδιαγραφές που ανέφερα;
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
Ευχαριστω για την απαντηση
οχι,δεν συμβαινει για κανεναν απο τους λογους που αναφερεις
σε επικοινωνια με τον οσε με παρεπεμψαν στους ορους μεταφορας .Οσυγκεκριμενος συρμος θεωρειτε τοπικος και δεν αποζημιωνεται.Εαν για τηνιδια διαδρομη χρησιμοποιουσα τοIC θα αποζημιωνομουν.Το τρελο της υποθεσης ειναι οτι πριν ενα μηνα περιπου σε αναλογη κατασταση ,στην ιδια διδρομη με τον ιδιο συρμο αλλα με εισητηριο απο το γκισε ελαβα αποζημιωση.,
 

evangr

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Χαίρετε,

Έχω μια απορία. Γενικά χρησιμοποιώ πολύ το τραίνο για τα ταξίδια μου, αρκετές φορές τον χρόνο και κατά βάσιν ταξιδεύω σε κουπέ. Δηλαδή Α' θέση.
Η ερώτηση μου είναι η εξής, για όποιον γνωρίζει βάσει πρόσφατων δεδομένων. Έχω διαπιστώσει ότι υπάρχουν και κουπέ β' θέσης. Ποιες οι διαφορές τους, πέραν του χρώματος; Δεν έχει τύχει να ταξιδέψω εκεί, συνεπώς και δεν γνωρίζω. Έχω δει παλαιότερα ποστ, πλην όμως είναι ακριβώς παλαιότερα. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Ευχαριστώ πολύ!
 

evangr

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Είναι μικρότερα της β θέσης. Και αντί για 4 θέσεις έχουν 6.
Εγώ βέβαια τα προτιμώ.
Υπάρχουν κατά βάσιν και κουπέ με 6 άτομα στην Α' θέση, με τις 4 είναι λίγα. Το ερώτημα είναι οι εξάδες στην β και στην α τι ουσιαστική διαφορά έχουν... Πέρα από το χρώμα, δεν έχω καταλάβει κάτι... Μήπως δεν έχουν πρίζες;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom